Artėja vasara – kaip išsirinkti ir kada keisti padangas?

Žiemos sezonas Lietuvoje jau baigėsi. Vairuotojams tai reiškia, kad metas pradėti galvoti apie vasarines padangas. Tiesa, praktika rodo, kad šioje situacijoje susiduriama su daugybę klausimų – kada keisti padangas, kaip pasirinkti tinkamiausią produkciją, kokios yra padangų eksploatacijos taisyklės ir t. t. Kad priimtumėte geriausią sprendimą konkrečiu atveju, pasitarkite su šios srities ekspertais ir patikimais padangų pardavėjais, kurie ne tik atsakys į visus jūsų klausimus, bet ir patars dėl tinkamiausių padangų jūsų atveju.

Kaip sutaupyti?

Lietuviai – taupi tauta, tad nieko keisto, jog perkant padangas taip pat siekiama sutaupyti. Vis dėlto, ekspertai teigia, kad toks požiūris gali tapti skaudžių nelaimių ir eismo įvykių priežastimi. Nepamirškite, kad kokybiškos padangos rūpinasi jūsų saugumu, todėl investicijų šiam pirkiniui gailėti nereikėtų. Be to, daugelis padangų pardavėjų organizuoja patrauklias akcijas ir siūlo specialias nuolaidas, todėl pageidaujamas padangas galite įsigyti už kur kas žemesnę kainą.

Kada keisti padangas?

kada keisti padangasNauja ir kokybiška padanga, jei ji bus tvarkingai eksploatuojama, tarnaus apie 5–8 metus. Laikui bėgant mažėja protektoriaus gylis, padanga sensta ir keičiasi jos gumos savybės. Padangų ilgaamžiškumui daug įtakos turi ir teisingai suderinta transporto priemonės pakaba bei sureguliuotas ratų pasvirimo kampas. Jei pastebėjote, kad jūsų padangos susidėvėjo, nieko nelaukite ir senas padangas keiskite naujomis. Jei matote, kad protektoriaus raštas dėvisi nevienodai, transporto priemonę būtina parodyti mechanikams, kurie subalansuos ratus. Apskritai, visais atvejais rekomenduojama padangų keitimą patikėti šios srities profesionalams – taip būsite tikri savo saugumu ir transporto priemonės stabilumu.

Tinkama eksploatacija užtikrins padangų ilgaamžiškumą

Kad naujos padangos džiugintų ilgaamžiškumu, pasirūpinkite tinkama jų eksploatacija. Vienas svarbiausių darbų – užtikrinti pakankamą oro slėgį. Jei oro kiekis bus per mažas, padidės kuro sąnaudos, be to, tokios padangos greičiau dėvėsis ir gali lengviau sprogti. Jei oro slėgis yra gerokai didesnis, degalų sąnaudos mažėja, tačiau keičiasi važiavimo kokybė, prastėja padangų sukibimas su kelio danga. Bet kuriuo atveju, netinkamas slėgis siejamas su trumpesne padangų eksploatacija. Primename, kad kiekvieną kartą, nuvažiavus apie 5 tūkst. kilometrų, priekinius ratus reikėtų sukeisti su galiniais – taip užtikrinsite tolygų padangų dilimą, be to, abi transporto priemonės ašys turės vienodą sukibimą su keliu.

56320cookie-checkArtėja vasara – kaip išsirinkti ir kada keisti padangas?

Kiti straipsniai