Velykiniai sveikinimai

Vos prasidėjus pavasariui jau planuojame kaip atšvęsime Velykas. Vieni laukia pakvietimo pas ką nors į svečius, kiti – nori, kad šventė vyktų pas juos. Kaip bebūtų, kur bešvęstumėte, Velykiniai sveikinimai aplanko kiekvieną. Žinoma, tiek svečiai, tiek į namus svečius pasikvietusios šeimininkės, stengiasi visus nustebinti kuo įspūdingesniais margučiais.

Jau nuo seno lietuviai švenčia Velykas. Daugeliui, tradicijas puoselėjantiems, Velykos yra apsivalymo metas. Apsivalymo ne tik nuo blogų minčių, pykčių, bet ir nuo visų susikaupusių nešvarumų, dulkių ir voratinklių, kurie liko po žiemos. Kaip bebūtų, svarbiausias Velykų akcentas – margučiai. Šiais laikais yra įvairiausių marginimo būdų, tačiau laikui einant, daugelis nori grįžti prie natūralių, senus laikus menančių, margučių dažymo būdų. Tikriausiai populiariausias marginimo būdas – su žolelėmis, sudžiovintomis gėlėmis ir svogūnų lukštais. Taip išgaudavo rudą, nevienodai pasiskirsčiusią spalvą su lapo ar gėlės atvaizdu. Taip pat gan dažnai dažydavo su burokėliu, kuris suteikdavo gražiai rožinę spalvą. Šiomis dienomis rožinė spalva dar būna išgaunama raudonojo kopūsto pagalba. Dar vienas dažymo būdas – su samanomis. Samanos palieka savo raštą ir suteikia kiaušiniui rudą spalvą. Žinoma, kone žinomiausias būdas suteikti kiaušiniu norimą raštą – marginimas vašku. Įgudę margintojai sugeba sukurti tikrą, tautodaile tviskantį, margutį. Šiomis dienomis kiaušinių marginimas šiek tiek pasikeitė. Žmonės randa vis įvairesnių būdų kaip nudžiuginti ne vien save, bet ir svečius. Daugelis renkasi lengviausią būdą – dažo maistiniais dažais. Kiti renkasi šiek tiek sudėtingesnius marginimo būdus. Vienas iš tokių – marginimas vaškinėmis kreidelėmis. Kol kiaušinis karštas galima jį išmarginti įvairiausiai raštais. Dar vienas kiaušinių marginimo būdas – su nagų laku ir vandeniu. Norima nagų lako spalva pasiskirsto nevienodai, suteikia marmurinį vaizdą ant kiaušinio lukšto. Taip pat kiaušinius galima marginti su skutimosi putomis ir maistiniais dažais. Galutinis variantas gaunasi panašus kaip ir su vandeniu ir nagų laku.

Velykas galima švęsti įvairiai, tačiau svarbiausia nepamiršti draugų, giminaičių, svarbu palaikyti su jais ryšį, gerus santykius. Visi margučiai gražūs, svarbiausia, kad jie marginti su meile ir didelėmis pastangomis.

57300cookie-checkVelykiniai sveikinimai

Kiti straipsniai