Čerpės ir trinkelės, kaip išsirinkti?

Namo nepavadinsime namu, jei dar nėra pastatyto stogo. Didžiausia dilema iškyla tada, kai reikia išsirinkti stogo dangą, juk stogas laikomas vienas iš pagrindinių namo sudedamųjų dalių. Stogas saugo mus nuo visko: saulės, lietaus, audrų ir visų kitų netikėčiausių oro išdaigų, todėl tampa labai svarbu, tinkamai pasirinkti stogo dangą. O jau kuomet namas pastatytas, galima pagalvoti ir apie grindinio klojimą, kad į jį būtų smagu ateiti. Grindinys iš trinkelių suteikia namui gyvumo, patrauklumo, o taip pat duoda ir didelės praktinės vertės, kuomet orai prasti ir aplinkui telkšo balos.

Keraminės čerpės

Statomam ar renovuojamam namui gerą įvaizdį pirmiausiai suteikia stogas. Jis gali vaizdą arba labai pagerinti bei pagyvinti, arba net sugadinti. Tačiau dažniausiai savininkai statantys namą pagrinde atkreipia dėmesį ne į grožį, o į ekonomiškumą ir ilgaamžiškumą. Juk niekas nenori dažnai keisti namui stogo. Atsižvelgiant į tai, stipriai pasitarnauti gali keraminės čerpės, kurioms dažniausiai yra suteikiama nuo 30 iki 50 metų garantija, tačiau jos gali laikyti net ir ilgiau. Daugiau nei 100 metų.

Dar vienas privalumas, tai kainos ir kokybės santykis. Stogo dengimo išlaidos siekia apie 20-25 procentus, bet tai tik apytiksliai skaičiai. Norint paskaičiuoti tiksliau reiktų imti viso namo sąmatą ir pagal tai apskaičiuoti stogo dengimo išlaidas. Ir jeigu stogo dengimą paliksite profesionalams, tai nustebsite ar ne, bet pigiausias variantas išlieka keraminės čerpės. Didelis svoris, platus spalvų pasirinkimas (atsparumas saulės šviesai), gera garso izoliacija ir dar daug kitų aspektų neleidžia nustoti girti keraminių čerpių.

Dengiant stogą, reikėtų prisiminti, kad be stogo dangos yra daugybė kitų niuansų, kurie reikalauja savo piniginės dalies, tai stogo priedai, konstrukcijos kaina, tvirtinimo elementai, pats dengimas ir t.t.. Tačiau kartą apsidengus namo stogą, rūpesčiai renovuojant ar perdarant, nusikels į tolimą tolimą ateitį. Todėl geriau pasikliauti specialistais, kokybiškom ir ekonomiškom čerpėm pasidengti stogą ir apie jį pamiršti, nei paskui sukti galvą iš kur paimti pinigų stogo remontui. Ne veltui yra naudojama patarlė, kad „skūpus moka du kartus“. Daugiau galite sužinoti užsukę čia: https://www.agmeka.lt/.

785430cookie-checkČerpės ir trinkelės, kaip išsirinkti?

Kiti straipsniai