Didelė jūsų namuose vyraujanti drėgmė gali sukelti labai rimtas problemas – tiek pačioms patalpoms, tiek ir jūsų sveikatai. Todėl jei ir jūsų gyvenamajame būste yra labai drėgna, turėtumėte imtis neatidėliotinų veiksmų, kad tai pakeistumėte. Tai reiškia, kad jūsų situacijoje efektyviausiai pagelbėti gali oro sausintuvai.

Kokią funkciją atlieka oro sausintuvai?

Kaip jau supratote, labai svarbu patalpose kontroliuoti drėgmės lygį, kurio padidėjimas pažeidžia vidaus patalpas ir kenkia mūsų sveikatos būklei. Tokiais atvejais oro sausintuvas gali sumažinti pernelyg didelę drėgmę, normalizuojant jos lygį. Šio prietaiso pavadinimas geriausiai atspindi ir jo pagrindinę funkciją – surinkdamas drėgmę jis sausina orą.

Keli oro sausintuvo privalumai

  • Oras tampa švarus ir gaivus. Pernelyg didelis drėgmės lygis patalpose esantį orą paverčia labai nemaloniu – jis būna nešvarus, negrynas ir nemalonus. Be to, tai ne tik kelia didelį diskomfortą, tačiau taip pat gali įtakoti ir įvairias rimtas kvėpavimo takų problemas. Norint tokių didelių problemų išvengti, reikėtų pasitelkti oro sausintuvą, kuris pagerins oro kokybę, palengvins jūsų kvėpavimą ir pašalins nemalonų kvapą.
  • Padeda užkirsti kelią pelėsio atsiradimui. Tai yra labai dažna problema, su kuria tenka susidurti drėgnose patalpose gyvenantiems žmonėms. Vos tik užsimezga pelėsis, jis pradeda labai greitai plisti, pažeisdamas gyvenamųjų (ir ne tik) patalpų vidų. Žinoma, tokiais atvejais remonto darbai tampa neišvengiami. Tačiau, kaip bebūtų, kartu būtina pasirūpinti ir oro sausintuvu, kuris padėtų užkirsti kelią tokių problemų atsiradimui ateityje.
  • Sumažina alergijų kilimo tikimybę. Drėgnos patalpos taip pat gali būti „atsakingos“ ir už įvairių alergijų kilimą. Tai lemia prastesnę gyvenimo kokybę ir blogesnę sveikatą. Jau nekalbant apie tai, kad alergijos gali įtakoti ir dar rimtesnes sveikatos problemas.
  • Apsaugomi jūsų baldai ir kiti namuose esantys daiktai. Nereikia nė sakyti, kad didelė drėgmė daro labai didelę neigiamą žalą namuose esantiems daiktams, todėl jei jums svarbi jų būklė, įsigykite oro sausintuvą.
  • Pašalinamas nemalonus ir pelėsius primenantis kvapas. Būti patalpose, kuriose vyrauja nepakeliamas kvapas, yra labai nemalonu, todėl oro sausintuvo pagalba galima viso to išvengti.