Pirkti nuosavą namą ar butą?

Nekilnojamojo turto skelbimai

Kokį nekilnojamojo turto objektą pasirinkti? Įsigyti butą? O galbūt rinktis nuosavą namą? Tai klausimai, kurie kankina daugelį gyventojų, todėl visų pirma reikia apgalvoti savo tikruosius poreikius ir keliamus reikalavimus. O galiausiai nepamiršti, kad visuomet apsispręsti padeda nekilnojamojo turto skelbimai, kurie kasdien publikuojami įvairiuose skelbimų portaluose.

Taigi, nuo ko pradėti ir į ką reikėtų atsižvelgti labiausiai?

Kokio gyvenamojo ploto jums reikia

Jei turite labai didelę šeimą, greičiausiai jums 64 arba 80 kvadratinių metrų būsto nebepakanka. Todėl jei šiuo metu gyvenate bute, turbūt svarstote persikelti į nuosavą namą. Žinoma, nuosavų namų kvadratūra taip pat yra labai skirtinga. Pastebima, kad kur kas lengviau rasti nuosavą namą, kurio plotas būtų du ar net tris kartus didesnis nei minėta standartinė trijų ar keturių kambarių buto kvadratūra. Tai sąlygoja tokiam nuosavam namui tenkančios didesnės išlaidos. Dėl šios priežasties turėtumėte apgalvoti, kokio ploto namas jums būtų tinkamiausias.

Ar jums svarbus nuosavos žemės plotas

Kai kurie žmonės labai nori turėti nuosavos žemės, kuri būtų aplink jų namą. Tai leidžia auginti įvairius lauko augalus, formuoti alpinariumus ir smagiai leisti laiką gryname ore. Tačiau puikiai suprantama, kad nuosavas kiemas įprastai reikalauja ir papildomos priežiūros, kuri tiesiogiai susijusi su didelėmis laiko sąnaudomis. Todėl jei žinote, kad neturėsite laiko kiemo priežiūrai, pasidairykite butų. Kita vertus, šiandien nekilnojamojo turto rinkoje yra labai daug kotedžų – ne kiekvienas iš jų yra parduodamas kartu su papildomos žemės plotu. Todėl, kaip matote, variantų yra labai daug ir įvairių.

Koks yra jūsų biudžetas

Žinoma, kad tai yra svarbiausia. Nepaisant to, kokie bebūtų jūsų reikalavimai, viskas visuomet atsiremia į jūsų turimą biudžetą. Jei namą norite įsigyti didmiestyje – pasiryžkite didelėms investicijoms. Tuo tarpu įsigyjant butą, sumokėti tenka mažiau. Todėl prieš priimdami sprendimą, įvertinkite savo finansines galimybes. Jei už naują nekilnojamojo turto objektą ruošiatės mokėti gavę komercinio banko suteiktą paskolą, tuomet kreipkitės į pasirinktą banką ir sužinokite, kokio dydžio būsto paskolą galėtumėte gauti.

69720cookie-checkPirkti nuosavą namą ar butą?

Kiti straipsniai