Augant nekilnojamojo turto kainoms aktyvėja ir statybos sektorius. Per pastaruosius kelerius metus nuosavų namų statybos mastai gerokai išaugo. Tai rodo ne tik gerėjančią ekonominę padėtį ir gyvesnę nekilnojamojo turto rinką, tačiau taip pat ir besikeičiančius vartotojų įpročius. Trumpiau tariant, nors urbanizacijos procesai yra labai spartūs ir daugybė gyventojų iš mažesnių miestų ir miestelių persikelia į didmiesčius (dažniausiai – Vilnių), vis dėlto daugėja ir tų vartotojų, kurie gyvenimą daugiabutyje nori iškeisti į nuosavą namą. Ir tokie besikeičiantys vartotojų elgsenos pokyčiai yra puikiai suprantami – žmonės nori daugiau laisvės ir privatumo. Gyvenant daugiabutyje dažniausiai nei vienu iš šių privalumų pasigirti negalime. Taigi, visa tai nulemia ir nuosavų namų statybų suaktyvėjimą.

Be abejo, tai yra visiškai kitoks pasirinkimas. Tai nėra tas pats, kas įsigyti jau pastatytą namą, kotedžą ar butą. Vartotojai, kurie pasirenka nuo pamatų statyti savo būsimą nuosavą namą, tri išspręsti kur kas daugiau įvairių klausimų ir pasirūpinti, kad kiekviena užduotis būtų įgyvendina labai profesionaliai ir atidžiai.

Kaip bebūtų, jei vartotojai niekuomet iki tol nebūna susidūrę su nuosavo namo statyba, pirmiausia jie turėtų atlikti informacijos paiešką ir sudaryti būsimų veiksmų planą, kuris padėtų užtikrinti sklandų statybų procesą. Sudarinėjant veiksmų planą visuomet pravartu į pagalbą pasitelkti internetinę paiešką. Pavyzdžiui, kadangi jums bus reikalingi kadastriniai matavimai, į paiešką galite įrašyti atitinkamą raktažodį – „kadastriniai matavimai Vilnius“. Tokia internetinė užklausa padės lengviau ir sparčiau rasti kadastrinius matavimus atliekančius specialistus (pvz., http://www.turtoinvest.lt/), kurie šias paslaugas teikia Vilniuje. Tokią pačią informacijos paieškos strategiją galite naudoti ir kalbant apie bet kurias kitas paslaugas ar prekes, kurių prireiks atliekant nuosavo namo statybos darbus.

Be to, statant namą visuomet pravartu pasirūpinti ir darbų prižiūrėtojais, kurie galėtų stebėti visą procesą ir įvertinti ar viskas yra vykdoma pagal planą. Ir net jei tokiu atveju jums reikės investuoti daugiau lėšų, net neabejokite, kad tai yra verta. Statybos turi vykti labai sklandžiai ir kokybiškai, todėl jei orientuositės į profesionalumą, statybų procesas jums nesukels didelių nepatogumų.