CV rašymas: diskusijas keliantys klausimai

cv šablonas

Drąsiai galima sakyti, kad CV rašymas yra labai atsakingas procesas tuo atveju, jei norite pasiekti puikios karjeros. Visi puikiai žino, kad CV turi būti aiškus, tikslus, oficialus, reikia vengti tam tikrų suklydimų. Tačiau verta pastebėti, kad egzistuoja ir labai daug tokių klausimų, kurie kelia labai aršias diskusijas ir netgi neturi jokio konkretaus atsakymo. Tačiau vistiek pateikiamos tam tikros rekomendacijos, o jų laikymasis gali padėti pasiekti patį geriausią rezultatą. Tad, ką turite žinoti tam, kad pasirinktumėte geriausią variantą? Taip pat profesionalus CV šablonas gali būti tas tinkamas pavyzdys, kuriuo galėtumėte vadovautis.

Kokią nuotrauką talpinti?

Vienas, ypač daug diskusijų keliančių klausimų, skamba taip: kokią nuotrauką talpinti? Ir nors teigiama, jog tai – paties rašančiojo reikalas, taip pat galima išgirsti ir nuomonių, tvirtinančių, kad nuotrauka turėtų būti oficiali, dalykiška, kokybiška ir nauja. Be to, neretai galima išgirsti ir dar vieną nuomonę – neva nuotrauka CV apskritai nėra reikalinga. Kita vertus, taip pat reikia nepamiršti, kad  sprendimas patalpinti nuotrauką suteikia CV išbaigtumo.

Kokio ilgio CV ruošti?

Dar vienas diskusinis klausimas yra susijęs su CV ilgiu.  Nors labai dažnai yra sakoma, kad svarbiausia – pateikti visą reikalingą informaciją, tuo pat metu reikia atkreipti dėmesį ir į tai, jog rekomenduojama ruošti  1 – 1,5 lapo ilgio CV.

Kokį elektroninio pašto adresą nurodyti?

Neretai diskutuojama ir dėl dar vieno dalyko – koks el. pašto adresas turėtų būti? Nors teigiama, kad viskas priklauso tik nuo jūsų pačių, tuo pat metu reikia atkreipti dėmesį ir į tai, jog reikėtų vengti familiarių žodžių jame. Geriausia, jei jūsų elektroninio pašto adresas bus sudarytas iš vardo, pavardės, profesijos pavadinimo.

CV gali būti rašomas įvairiomis formomis

Egzistuoja nuomonė, kad CV gali būti rašomas įvairiomis formomis. Ir nors šią nuostatą iš tiesų dažnai pasirenka daugelis, tačiau negalima pamiršti, kad populiariausia yra Europoje naudojama CV rašoma forma Europass.

Taigi, kaip matyti, rekomendacijų, kurių verta laikytis rašant CV, tikrai netrūksta. Reikalingas CV, kuris būtų parašytas laikantis visų įmanomų rekomendacijų? Tokiu atveju reikalingas profesionalus CV rašymas.

71690cookie-checkCV rašymas: diskusijas keliantys klausimai

Kiti straipsniai