Drąsiai galima teigti, kad kilimai yra vienas labiausiai namus puošiančių bei jiems jaukumo suteikiančių elementų, tačiau tuo pat metu nesunku pastebėti, kad būtent ši interjero detalė reikalauja ir daug priežiūros. Tik tinkamai prižiūrimi kilimai gali atrodyti gražiai, puošti namus bei suteikti jiems taip pageidaujamos šilumos. Atsižvelgiant į tai, belieka tik pridurti, kad kilimo valymas yra būtinas procesas. Dar svarbiau, kad kilimų valymas būtų reguliarus. Ne paslaptis, kad šiam darbui atlikti kone kiekviename prekybos centre galima rasti dešimtis skirtingų priemonių. Vis dėlto, didžioji dalis jų yra cheminės. Svarbu pabrėžti, kad pirmenybę visada vertėtų teikti ekologiškoms valymo priemonėms arba pačių pasigamintoms, naudojant natūralias medžiagas. Klausiate, kodėl? Tam yra ne viena priežastis.

Cheminės medžiagos gali ne tik išvalyti, bet ir sugadinti kilimą

Viena priežasčių, kodėl kilimų valymas turėtų būti atliekamas naudojant ekologiškas arba natūralias, pačių pasigamintas valymo priemones, yra ta, kad cheminės medžiagos yra ypač agresyvios. Būtent todėl, jos gali ne tik užtikrinti efektyvų kilimo valymą, bet ir jį sugadinti.  Beje, būtent dėl tos pačios priežasties kilimui skirtas valymo priemones, kuriose – gausu cheminių komponentų, visų pirma rekomenduoja išbandyti mažai matomose vietose.

Cheminėmis dalelėmis kvėpuojate ir jūs, ir jūsų artimieji, ir naminiai gyvūnėliai

Ne paslaptis, kad tuo atveju, jei kilimų valymas yra atliekamas naudojant chemines priemones, jų dalelės įsigeria į giliausius kilimo sluoksnius ir iš jų nebepasišalina. Taigi, tai reiškia tik viena – ir jūs, ir jūsų šeimos nariai, ir naminiai gyvūnėliai kvėpuos tomis mažomis, akimi nematomomis cheminėmis dalelėmis. Nereikia ir sakyti – tai tikrai kenkia jūsų sveikatai, be to, gali padidėti kvėpavimo takų ligų ar alergijų tikimybė

Teršiamas namų oras

Dar viena priežastis, kodėl kilimų valymas neturėtų būti atliekamas cheminėmis valymo priemonėmis yra ta, kad  jas naudojant teršiamas namų oras. Net ir tuo atveju, jei patalpas vėdinate reguliariai, cheminių valiklių dalelės nusės ant baldų bei kitų paviršių, tokiu būdu teršdamos orą.

Kilimų valymas – namų ruošos darbas, kuris turi būti atliekamas atsakingai. Nepamirškite to.