Kiekviena operacija – intervencija į žmogaus organizmą, todėl svarbu jai tinkamai pasiruošti. Paprastai pasiruošimas turi vykti ne tik fiziniame lygmenyje – pacientui iš anksto svarbu susipažinti su informacija. Ne išimtis yra ir skrandžio apylankos operacija. Ką apie ją svarbu žinoti?

Operacija, kurios pavadinimas angliškai skamba gastric bypass, yra kombinuota operacija. Šiam tipui ji priskiriama todėl, kad jos metu yra sumažinamas ne tik skrandžio tūris, bet ir sutrumpinamas virškinamojo trakto ilgis. Būtent ši informacija paneigia ypač plačiai paplitusį mitą – daugelis žmonių neretai galvoja, kad tokios operacijos metu yra tik sumažinamas skrandžio tūris. Kaip matyti, tai yra gerokai sudėtingesnė procedūra.

Šios operacijos metu yra suformuojamas vos 15-30 ml tūrio maišelis. Taigi, pacientui, kuriam atliekama ši procedūra, tereikia labai nedidelio kiekio maisto, tačiau pajaučiamas sotumas. Dėl šios priežasties, pacientas suvartoja mažiau kilokalorijų, tad sudaromos palankios sąlygos lieknėti.

Taip pat dėl šios procedūros sutrumpėja ir maisto kelias per virškinamąjį traktą, todėl absorbuojami mažesni maisto kiekiai. Tai, kiek turėtų būti sutrumpinamas žarnynas, yra nustatoma pagal paciento kūno masės indeksą.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad tokio pobūdžio operacija yra vienas  geriausių sprendimų, kai ieškoma efektyvių būdų, kaip numesti svorį. Priklausomai nuo paciento būklės ir kitų aplinkybių, atlikus šią operaciją, pacientai numeta apie 60 – 80 procentų antsvorio.

Galimos šios operacijos komplikacijos: skrandžio dempingo sindromas, maistinių medžiagų, mineralų ir vitaminų trūkumas, anastomozės išopėjimas.

Tačiau informacijos paieškos bei jos įsavinimas nėra vienintelis dalykas, kurį yra būtina atlikti siekiant tinkamai pasiruošti šiai operacijai. Paprastai pacientui prieš operaciją yra reikalingos gydytojo endokrinologo, operuojančio gydytojo, gydytojo dietologo bei psichologo konsultacijos. Siekiant maksimalaus komforto, visos konsultacijos gali būti suteikiamos vienoje gydymo įstaigoje. Svarbu jas suplanuoti iš anksto.

Kaip matyti, ši operacija tikrai pareikalaus išankstinio pasiruošimo, pastangų ir nemažai laiko, tačiau rezultatai bus stulbinantys – jie pakeis  ir jūsų išvaizdą, ir gyvenimo kokybę iš esmės. Pacientai, kuriems ši operacija jau yra atlikta, negaili pačių geriausių atsiliepimų bei džiaugiasi pagerėjusia savijauta.