Kai kurie žmonės mano, kad bene vienintele lietuvių emigracijos kryptimi tampa Didžioji Britanija ir Airija, tačiau toks požiūris yra labai klaidingas. Pasaulyje yra dar ne viena šalis, kuris jau nuo seno yra pamėgta lietuvių. Ir viena iš jų yra verta išskirtinio dėmesio. Tai neabejotinai yra Vokietija. Į šią šalį mūsų šalies tautiečiai plūdo jau nuo seno, todėl situacija nepasikeitė ir iki šių dienų. Kiekvienais metais galime girdėti, kad nemenka dalis lietuvių dirbti ir gyventi išvyksta į Vokietiją, kurioje jau gyvena dalis jų giminaičių ar draugų. Žinoma, visa ši situacija yra pakankamai liūdinanti, kadangi emigracijos mastai su kiekvienais metais tik didėja. Tai reiškia, kad iš Lietuvos išvyksta vis daugiau žmonių, kurie nori rasti geresnį ir oresnį gyvenimą. Kaip bebūtų, nors imamasi įvairių priemonių, kad emigracijos mastai būtų sumažinti, statistika rodo, kad jos nėra tokios veiksmingos, kokių norėtume. Todėl akivaizdu, kad reikėtų pripažinti faktus ir suprasti, kad žmonės visuomet ieško vietų, kuriose gyventi būtų kur kas geriau.

Taigi, jei ir jūsų aplinkoje yra tokių atvejų, turbūt puikiai žinote, kokia sudėtinga kartais gali būti emigracija. Ir tikrai nereikėtų manyti, kad kiekvienam tautiečiui akimirksniu pasiseka pralobti ir labai stabiliai įsitvirtinti svečioje šalyje. Situacijų būna labai daug ir įvairių, todėl jei jūsų giminaičiams ar artimiems draugams, kurie išvyko į Vokietiją, šią akimirką sekasi pakankamai sudėtingai, jūs visuomet jiems galite pagelbėti. Juk dabar vežti į Vokietiją siuntas yra kur kas paprasčiau nei kada nors iki šiol. Tokias paslaugas teikiančių bendrovių yra daugybė, todėl norint labai operatyviai ir sklandžiai nuvežti vienokią ar kitokią siuntą – tai galima padaryti be jokių papildomų rūpesčių.

Ir tiesą sakant, nemaža dalis lietuvių naudojasi minėtomis paslaugomis, siekdami pagelbėti jiems artimiems žmonėms, kurie bando įsitvirtinti svečioje šalyje, tačiau pradžioje susiduria su įvairiais sunkumais ir nepatogumais. Kita vertus, net jei susiduriama su sunkumais, nereikėtų akimirksniu nuleisti rankų – tokios situacijos yra labai dažnos, todėl jei turimas konkretus tikslas, galiausiai jis tikrai yra pasiekiamas.