Mėgėjo akimis: kas yra „Rolex‘as“?

rolex laikrodziai

Mėgėjai ir profesionalai – toks skirstymas gajus, nepriklausomai nuo srities. O adresu Chronos.lt laikrodį išsirinktų ir laikrodininkas, ir tik retkarčiais šia tema pasidomintis žmogus.

Ar žinojote?..

Ar žinojote, kad „Rolex“ per savo istoriją užregistravo apie 400 patentų? Tai įspūdingas skaičius, leidžiantis sieti šį gamintoją su inovacijomis. O apskritai turbūt sutiksite, kad tai vardas, tapęs ikona. Ir dizainas, vertas aukštų balų.

Įmonė neabejotinai gali didžiuotis etikete „pagaminta Šveicarijoje“. O šių laikrodžių savininkai gali džiaugtis nepaprasta elegancija ir išskirtinumu. Juk ne kiekvienas segi tokį stebuklą.

Klausimai, į kuriuos sunku atsakyti

Ar galima teigti, kad „Rolex“ – tam tikra kartelė, į kurią lygiuojasi visi laikrodžių gamintojai? Ir taip, ir ne. Juk siūlant produktą už dešimt eurų būtų keistoka jį lyginti su prabangos simboliu.

Ar galima teigti, kad toks laikrodis – kiekvieno svajonė? Ir taip, ir ne. Kai kuriems pirkėjams labiausiai rūpi praktiškumas, komfortas segint.

Ar galima teigti, kad kiekvienas sumokėtas centas už tokį laikrodį yra tikslingas? Hm, vargu ar kas nors atsakytų apie kiekvieno cento reikšmę. Tačiau preciziškumas, itin kokybiškos dalys kainuoja tikrai ne grašius.

Nepaisant to, kad į kai kuriuos klausimus ganėtinai sunku rasti aiškius atsakymus, visgi pritartina, kad „Rolex‘as“ – tam tikras etalonas. Jei kitoks laikrodis yra palyginamas su šitokiu šveicarų meistrų kūriniu, tai jau laikoma puikiu įvertinimu.

Kas tai?

Garsi įmonė. Pripažinimas. Dizainas, kuriam sunku atsispirti. Visi šie apibūdinimai yra susiję su minėtu vardu. Kas tai – laikrodžiai ar reiškinys? Juk sunku teigti, kad tai tiesiog produktai, tiesiog papuošalai, tiesiog gražūs daiktai.

Tai nėra ekonominė klasė. Tai nėra kompromisai tarp kainos ir kokybės. Tai nėra „žaidimas“ su kainomis. Esama nemažai apibūdinimų, kurie šiuo atveju paprasčiausiai netinka. Tačiau kai kas visiškai aišku: tai pasirinkimas, kurį teigiamai vertina net išrankiausi. Tai ne šiaip ant riešo segimas aksesuaras, bet ir simbolis. Žinoma, prasmė išsisklaido, jei nusprendžiama „ai, gal pasirinksiu kopiją, ne originalą“. Sąžiningumas, tikroji vertė – štai kas yra originalus produktas.

Toks yra mėgėjo įspūdis. Laikrodininkystės patirtį sukaupę specialistai tikriausiai parašytų ne straipsnį, o visą knygą ir specifiškiau išgliaudytų temą, pradėdami nuo istorinių dalykų ir aptardami dizainą bei mechanizmus įvairiausiais rakursais.

Įvairovė ne tik Šveicarijoje

Pasaulyje yra daug laikrodžių kompanijų. Šveicarija šiuo požiūriu išsiskiria, tačiau netrūksta pasiūlos ir iš kitų šalių. O globalizacijos laikais išvis lengva pasirinkti ir įsigyti norimą modelį, ar tai būtų prabangus šveicariškas aksesuaras, ar ekonominės klasės, kilęs iš tolimosios Japonijos (nesupraskite klaidingai, Japonijoje irgi gaminama brangių laikrodžių).

Kad ir kokio laikrodžio ieškotumėte, neprošal pasižvalgyti, kas siūloma Chronos.lt asortimente. Čia „Rolex‘o“ gal ir neaptiksite, tačiau pavyks rasti daug kitų šedevro vardo vertų gaminių. Tokių, kurie ir kokybiški, ir stilingi. Tokių, kurie džiugins ne tik estetiškumu, bet ir patogumu. O ir kainų kategorijos įvairios, tad platus pasirinkimas kaip ir garantuotas.

3250900cookie-checkMėgėjo akimis: kas yra „Rolex‘as“?

Kiti straipsniai