Nors rinkoje yra daugybė įvairių žaislų, kuriuos galime nupirkti savo vaikams, vis dėlto neretai tėveliams žaislų pasirinkimas tampa ganėtinai sudėtinga užduotimi, o kai kuriais atvejais – ir tikru iššūkiu. Taigi, kokie zaislai būtų tinkamiausi jūsų vaikams?

  • Venkite tokių žaislų, kurie turi aštrius kampus ar briaunas. Tai ypač svarbu tuomet, kai jūsų vaikai yra dar labai maži. Kita vertus, į šį veiksnį reikėtų atsižvelgti net ir tais atvejais, kai vaikučiais sukanka ketveri ar penki metukai – atsargumo niekuomet nebūna per daug.
  • Kiekvienas žaislas yra labai skirtingas, todėl prieš pirkdami vieną ar kitą – būtinai įsitikinkite ar jis atitinka jūsų vaiko amžių. Vyresniems vaikams pritaikyti žaislai neretai turi daug smulkių ir nuimamų detalių, todėl natūralu, kad tokie žaislai neturėtų būti duodami jaunesniems nei dvejų metukų vaikams.
  • Atsižvelkite į medžiagas, iš kurių yra pagaminti jus dominantys žaislai. Jos turėtų būti natūralios ir nekenksmingos, kadangi įprastai jaunesnio amžiaus vaikai žaislus mėgsta kramtyti, tokiu būdu bandydami lengviau susipažinti su juos supančiu pasauliu (tai neretai taip pat būna susiję ir su dantukų dygimu).
  • Jei jūsų vaikutis yra dar pakankamai mažas, venkite tokių žaislų, kurie turi įvairias juosteles, virveles ir panašias detales, kurios galėtų apsiraizgyti ar kitaip sužeisti.
  • Prieš pirkdami tam tikros kategorijos žaislus, pasidomėkite vartotojų atsiliepimais. Tai labai puiki priemonė, padedanti tėveliams lengviau apsispręsti. Ir nors suprantama, kad vaikai yra skirtingi ir jie taip pat vystosi nevienodu greičiu, vis dėlto tokie atsiliepimai ir kitų tėvelių išsakyta nuomonė gali palengvinti jūsų dvejones ar išspręsti jums kylančius klausimus.

Žinoma, taip pat nereikėtų pamiršti, kad žaislai, kurie yra skirti jūsų vyresnio amžiaus atžaloms, turėtų būti laikomi saugioje ir mažesniems vaikams nepasiekiamoje vietoje. Kaip bebūtų, kiekvieniems tėveliams patariama kuo daugiau laiko praleisti su savo vaikais – net ir tuo atveju, kai jie turi smagų ir juos dominantį žaidimą. Jei šio svarbaus patarimo nepamiršite, galite būti tikri, kad jūsų vaikai jausis saugesni, labiau mylimi ir džiaugsis savo vaikyste.