Kaip žinia, bižuterija yra papuošalai, kurie yra pagaminti iš nebrangių medžiagų. Bižuterijoje yra paprastai naudojami įvairūs nebrangūs metalai bei jų lydiniai, gali būti naudojamas įvairių spalvų ir skaidrumo stiklas, o taip pat galima rasti tokių bižuterijos pavyzdžių, kurių gamybai buvo naudojama keramika, plastikas ar kitos pigios medžiagos.

Bižuterija kaip meno sritis atsirado dvidešimto amžiaus viduryje, kurią iniciavo kelių žinomų menininkų ir dizainerių darbai. Nors tuomet bižuterijos kaina kartais pranokdavo net ir dirbinius,  kurie buvo pagaminti ir iš brangakmenių ar brangiųjų metalų, tokių kaip auksas, sidabras, platina. Tiesa ta, kad tuo metu visi bižuterijos dirbiniai buvo sukurti meistro buvo unikalūs, bei tapo prestižiniais aksesuarais. Šiuo metu bižuterijos gaminiai savo išvaizda gali ir nesiskirti nuo juvelyrinių dirbinių, kurie pagaminti iš brangių metalų.

Renkantis bižuterijos aksesuarus reikėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Pavyzdžiui, į sezoniškumą.  Šaltuoju metų laiku daug kas nori kiek kitokių bižuterijos aksesuarų, nei šiltuoju metų laiku. Tai nėra nieko keisto, nes keičiantis metų laikams keičiasi ir apranga, o prie aprangos yra derinami ir bižuterijos aksesuarai. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai ar bižuterijos aksesuaras atrodys subtiliai,  nebus iššaukiantis, kadangi derinant bižuterijos aksesuarus prie drabužių, norisi, kad jie nekristų į akis neatrodytų iššaukiančiai,  o visad būtų pastebėti dėl savo paprastumo. Tiesa, jeigu yra renkamasi nešioti tokį papuošalą, kuris laiką bus dėmesio centre, tai drabužius prie jo reikėtų derinti labai atidžiai,  nes kitaip drabužiai gali  būti per daug traukiantys akį ir tokiu būdu gali likti nepastebėtas bižuterijos aksesuaras. Taip pat reikėtų atidžiai išdėlioti savo prioritetus, kokiems bižuterijos aksesuarams teiktumėte pirmenybę renkantis iš tokių variantų kaip pavyzdžiui lengva apyrankė, grandinėlė su akute.

Kaip galima pastebėti, tinkamai parinkti bižuterijos papuošalai leidžia ne tik sukurti jums labiausiai tinkantį išvaizdos stilių, suteikti jam žavesio, bet ir nemažai sutaupyti, nes kaip buvo minėta, bižuterijos gaminiai yra gaminami iš pigių medžiagų, todėl juos galima gauti už daug mažesnę kainą.