Europos Parlamentas nepripažins Kryme rengiamo referendumo

Europos Parlamentas nepripažins Kryme rengiamo referendumo
2014-03-13

Europos Parlamentas nepripažins Kryme rengiamo referendumo

Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas ragina Rusiją nedelsiant išvesti savo neteisėtai įvestą kariuomenę iš Ukrainos. Europarlamentarai smerkia Rusijos agresiją Kryme pažeidžiant tarptautinę teisę ir įspėja, kad tokie veiksmai kelia grėsmę ES saugumui. Jie pažymi, kad artėjantis referendumas dėl Krymo prisijungimo prie Rusijos yra neteisėtas, o tolesnis įprastas bendradarbiavimas su Rusijos parlamentu yra neįmanomas.

Europarlamentarai griežtai smerkia Rusijos agresiją ir invaziją Kryme, トkuris yra neatskiriama Ukrainos dalis ir kurio atitinkamą statusą yra pripažinusi Rusijos Federacija ir tarptautinė bendruomenė“. EP ragina トtuojau pat išvesti visas Ukrainos teritorijoje neteisėtai dislokuotas karines pajėgas“.

Rusijos deklaruojamas tikslas apsaugoti rusakalbius Krymo gyventojus yra visiškai nepagrįstas, nes jie nepatyrė ir nepatiria jokios diskriminacijos, pažymi EP nariai. Jie taip pat „smerkia oficialią Rusijos doktriną, pagal kurią Kremlius tvirtina turįs teisę panaudoti jėgą suvereniose kaimyninėse šalyse siekiant トapsaugoti“ ten gyvenančius rusų tėvynainius, kaip prieštaraujančią tarptautinei teisei ir normoms“.

Rezoliucijoje teigiamai vertinamas Europos Vadovų Tarybos sprendimas sustabdyti dvišales derybas dėl vizų ir naujojo susitarimo su Rusija. Jei konfliktas ir toliau bus kurstomas aneksuojant Krymą, europarlamentarai siūlo taikyti platesnes sankcijas – ginklų embargą, vizų apribojimus bei turto įšaldymą. Savo ruožtu Europos Parlamentas pažymi, kad jo tolesnis įprastas bendradarbiavimas su  Rusijos Valstybės Dūma bei Federacijos Taryba yra neįmanomas.

Parlamentas ragina taikiai išspręsti krizę remiantis tarptautine teise, išsaugant Ukrainos suverenumą ir teritorijos vientisumą. Rezoliucijoje pažymima, kad „pagal Ukrainos konstituciją Krymo Autonominė Respublika referendumus gali rengti tik vietinės svarbos klausimais, o ne norint keisti tarptautiniu mastu pripažintas Ukrainos sienas“, todėl referendumas dėl prisijungimo prie Rusijos Federacijos bus laikomas neteisėtu ir EP nepripažins jo rezultatų. EP taip pat nepripažįsta savavališkai pasiskelbusios Krymo valdžios sprendimo paskelbti nepriklausomybę.

EP nariai remia sprendimą suteikti Ukrainai 11 mlrd. eurų ES paramą, nedelsiant pasirašyti Asociacijos susitarimo politinę dalį ir sumažinti Ukrainos prekių importo į ES tarifus. Kartu jie kviečia paspartinti vizų režimo liberalizavimą Ukrainai. Parlamentas sveikina naujosios Ukrainos valdžios pasiryžimą vykdyti reformas. Jis ragina surengti laisvus skaidrius rinkimus dalyvaujant tarptautiniams stebėtojams ir nepasiduoti spaudimui atidėti gegužės 25 d. numatytus prezidento rinkimus.

EP トpabrėžia, kad ES ir jos valstybės narės turi su Rusija kalbėtis vienu sutelktu balsu ir remti vieningos Ukrainos teisę laisvai spręsti dėl savo ateities“. EP apgailestauja dėl to, kad ES valstybės narės vykdo didelio masto ginklų ir karinių technologijų eksportą į Rusiją, ir ragina jį nedelsiant sustabdyti. Pasak europarlamentarų, įvykiai Ukrainoje parodė, kad ES turi dvigubai sustiprinti savo įsipareigojimą ir paramą Moldovos ir Gruzijos pasirinkimui eiti Europos keliu ir jų teritoriniam vientisumui.

Europos Parlamentas siekia vieno kroviklio visiems mobiliesiems telefonams

Visi ES parduodami mobilieji telefonai turėtų veikti su vieno tipo krovikliu. Tai pažymima ketvirtadienį Europos Parlamente patvirtintose radijo įrenginių taisyklėse.

Su ES Taryba jau suderinta direktyva nustato tokių įrenginių kaip mobilieji telefonai, automobilių signalizacijų pulteliai ar modemai patekimo į ES rinką taisykles. Jose atsižvelgiama į didėjančią radijo ryšio įrenginių įvairovę, siekiama padidinti jų atsparumą trukdžiams ir užtikrinti, kad jie atitiktų minimalius sveikatos apsaugos ir saugos reikalavimus.

EP siūlo įpareigoti sukurti vieno tipo kroviklį mobiliesiems telefonams ir kai kuriems kitiems įrenginiams, nes tai supaprastintų jų naudojimą, taip pat sumažintų išlaidas bei atliekas. Konkrečias įrenginių kategorijas, kurie turės veikti su vieno tipo krovikliu, nustatys Europos Komisija, įgyvendindama šį teisės aktą.

Kartu EP pritarė siūlymui suteikti rinkos priežiūros institucijoms papildomų įrankių nustatyti reikalavimų neatitinkančius radijo prietaisus. Europos Komisija nustatys šių prietaisų kategorijas, kurias bus galima tiekti rinkai tik juos įregistravus duomenų bazėje. Analogiška sistema taikoma JAV.

トEsu  labai patenkinta, kad mums pavyko susitarti dėl bendro naudojimo kroviklio. Tai pasitarnaus tiek vartotojams, tiek aplinkosaugai. Vieno tipo kroviklis leis sumažinti šio pobūdžio elektronines atliekas, kurių kasmet surenkama apie 51 tūkst. tonų“, – pažymėjo EP pranešėja Barbara Weiler (Socialistai ir demokratai, Vokietija).

Atnaujintoms taisyklėms pritarė 550 EP narių, nepritarė 12, o susilaikė 8. Dėl jų jau pasiektas susitarimas su ES Taryba, todėl neliko kliūčių joms įsigalioti. ES valstybės turės per dvejus metus perkelti jas į savo teisę ir suteikti dar vienerius metus gamintojams prie jų prisitaikyti.

Susisiekti:
Robertas POGORELIS
Spaudos tarnyba
robertas.pogorelis@europarl.europa.eu
+37068953306

2371870cookie-checkEuropos Parlamentas nepripažins Kryme rengiamo referendumo

Kiti straipsniai