KĖDAINIUOSE ATIDARYTAS TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS

KĖDAINIUOSE ATIDARYTAS TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS
      
 

Praėjusį penktadienį Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokykloje iškilmingai atidarytas Trečiojo amžiaus universitetas (TAU), kuriame veikia du fakultetai. Į šventę gausiai susirinko senjorai. Šventės dalyvius pasveikino Kėdainių TAU ir rajono vadovai, savivaldybės ir jos įstaigų atstovai.
 
Idėja brendo ilgai
Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos direktorius Dangiras Kačinskas pasakojo, kad idėja prie šios mokyklos įsteigti TAU brendo ilgai. Spalio viduryje atidarytame universitete veikia du fakultetai: sveikatos ir dvasinio tobulėjimo bei kultūros ir meno. Pirmajame, kurio veiklą koordinuos Jūratė Vaitonienė, šiemet bus įgyvendinama sveikatos stiprinimo programa, o antrajame, koordinuojamame Rusnės Feiferienės – taikomasis menas ir dailieji amatai.
 
„Porą trejetą metų galvojome apie tokią švietimo įstaigą, skirtą vyresnio amžiaus žmonėms, taip pat sėmėmės patirties užsienyje, dalyvavome tarptautiniuose projektuose, kuriuose mokomės kaip dirbti su senjorais. Šiandien – ta diena, kai mūsų idėjos virto realybe. Už tai dėkoju mūsų rajono vadovams: merui Rimantui Diliūnui, vicemerei Nijolei Naujokienei, savo kolegoms – mūsų mokyklos mokytojams ir visai bendruomenei, Marijampolės TAU, Visagino TAU, Jonavos TAU, Medardo Čoboto TAU vadovams už patarimus bei konsultacijas“, – sakė D. Kačinskas.
 
Kėdainių TAU lankytojams įstaigos vadovams linkėjo čia aktyviai praleisti vertingiausias ir gražiausias dienas mokantis, kuriant, bendraujant, dalijantis žiniomis ir patirtimi.
 
Sugrįžo mokytis
Į Kėdainių TAU lankytojus kreipėsi rajono meras R. Diliūnas: „Džiugu stovėti prieš jus, kurie savo gyvenimą, žinias ir patirtį dalijote kitiems, o šiandien sugrįžtate, kad vėl sužinotumėte, gautumėte kažką naujo. Daugelį jūsų pažįstu kaip aktyvius visuomenininkus, smagu, kad panorote dar kartą mokytis, susitikti, pabendrauti. Juk tik būdami kartu, dalindamiesi rūpesčiais ir džiaugsmais išliekame aktyvūs šeimoje, bendruomenėje.“
 
Pasveikino vadovą
Mero pavaduotoja Nijolė Naujokienė pastebėjo, kad TAU lankytojai nori bendrauti, yra žingeidūs, todėl tai suteikia vidinės energijos bei kitų galimybių. Vicemerė Kėdainių TAU vadovą D. Kačinską pasveikino su šio universiteto atidarymu.
 
„Sveikinu su idėja įkurti TAU ir noriu pasakyti, kad esate tas pavyzdys, kai siekis ir netradicinių veiklos metodų paieškos, padeda atrasti žmones, lėšas ir gaunamas trokštamas rezultatas. Nieko nėra geriau, kai mokytis ateini ne dėl diplomo ar pažymio. Čia galėsite pasirinkti mokymosi laiką, paskaitą, dėstytoją. Todėl linkiu, kad jūsų viltys, dėl kurių atėjote į TAU, išsipildytų“, – sakė N. Naujokienė. 
 
Aušra MALINAUSKIENĖ, „Rinkos aikštė“
 
Parengė:
Rūta Švedienė
Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistė

2658910cookie-checkKĖDAINIUOSE ATIDARYTAS TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS

Kiti straipsniai