Parlamentarai ragina registruoti medikamentinio nėštumo nutraukimo preparatą

Parlamentarai ragina registruoti medikamentinio nėštumo nutraukimo preparatą

2014 m. spalio 15 d. pranešimas VIR

Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių parlamentinės grupės pranešimas: parlamentarai ragina registruoti medikamentinio nėštumo nutraukimo preparatą

Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių parlamentinė grupė, remdamasi Pasaulio sveikatos organizacijos 2012 m. rekomendacijomis トSaugus abortas: sveikatos sistemos praktikos ir politikos gidas“ (angl. トSafe abortion: technical and policy guidance for health systems“), priėmė sprendimą, kuriuo ragina sveikatos apsaugos ministrę inicijuoti misoprostolio registravimą medikamentiniam abortui atlikti.
Medikamentinis abortas – tai nėštumo nutraukimas tam skirtais medikamentais. Iš biomedicininių tyrimų, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenų žinoma, kad šis abortas yra saugus, efektyvus ir priimtinas kaip alternatyva chirurginiam metodui.
Atkreipiame dėmesį, kad medikamentinis nėštumo nutraukimas vietoj chirurginio pasirenkamas tuomet, kai nėštumas yra mažesnis. Atliekant medikamentinį nėštumo nutraukimą nereikia intervencinės ir chirurginės procedūros bei nuskausminimo. Šalutinis poveikis trunka labai trumpai, nėra gimdos perforacijos (pradūrimo) ar gimdos kaklelio sužeidimo rizikos. Užtikrinamas didesnis privatumas, o pati moteris gali labiau kontroliuoti savo kūną.
Vystomojo bendradarbiavimo ir reprodukcinės sveikatos ir teisių parlamentinė grupė vienija 16 Seimo narių. Grupės nariai siekia, kad Lietuvoje būtų užtikrintos kokybiškos reprodukcinės sveikatos paslaugos ir moterys nepatirtų fizinio ir psichologinio streso.

Kontaktams:
Vystomojo bendradarbiavimo ir reprodukcinės sveikatos ir teisių parlamentinės grupės koordinatorius
Artūras Rudomanskis
Mob. 8 612 01 192
Arturas.Rudomanskis@lrs.lt

2000740cookie-checkParlamentarai ragina registruoti medikamentinio nėštumo nutraukimo preparatą

Kiti straipsniai