Kas galėjo pagalvoti, kad vaikų auginimas bus neatsiejamas nuo GPS sekimo prietaisų. Tėvystė kelia daug iššūkių jauniems nepatyrusiems tėvams ir seneliams, mes visuomet norime žinoti kur dabar yra mūsų mylimas vaikas ir kuo jis užsiima.

Mums rūpi ar vaikas yra saugus, ką veikia tam tikru metu ir apie nuotolinį monitoringa anksčiau mes net negalėjome nežinojome kad toks yra. Diskusija forume gpstrackingforum.com atskleidžia, kad vaikams augant jie turi savo planus, nori pamatyti ir pažinti pasaulį ir nukeliauja toliau nei darželis ar mokykla. Nors mes ir turime priemones ir galime susisiekti su mokytojais ar kitais prižiūrinčiais asmenimis ir paklausti jų, tačiau stebėti ar tiesiog pasitikrinti jų buvimo vietą galime diskrečiai naudojantis GPS imtuvo paslauga.

Įsijunkime kompiuterį arba išmaniojo telefono aplikaciją ir akimirksniu pasižiūrėkime į žemėlapį. Tėvystė tapo daug lengvesnė su nuotolinio stebėjimo sistemomis ir radijo bangų racijomis. Stebėdami kur yra mūsų vaikai mes netrukdome jų veiklos tačiau esant būtinybei tai galėtume padaryti labai operatyviai, reaguoti į įtartinus veiksmus. Kaip teigiama gpsnavigacio.eu, šiuo metu GPS elektroninių prietaisų naudojančių globalinio pozicianavimo sistemą yra labai daug ir vaikams ir suaugusiems. Galima rinktis pagal naudojimo paskirtį, dizainą, spalvas ir piniginę. Išmanieji laikrodžiai su integruotu GPS imtuvu yra ko gero patys populiariausi iš visų.

Šie laikrodžiai gali pasiūlyti beveiks tiek pat funkcijų kaip ir telefonai tik viena problema ta, kad ne visas funkcijas yra patogu naudoti fiziškai mažame įrenginyje. Signalas atnaujinamas kas trisdešimt sekundžių ir tai užtikriną savalaikį sekimo procesą. Apie mažamečių stebėjimą naudojant modernias technologijas kalbama labai daug, tai liečia ne tik sveikus vaikus bet ir psichinių sutrikimų bei specialiųjų poreikių turinčius vaikus kuriems reikalingas didesnis dėmesys. Nuotoliniu būdu galima pasiklausyti ką veikia vaikas, ar jis nėra skriaudžiamas, kokia veikla užsiima, ką kalba su bendraamžiais. Mokytojus ir kitus ugdymo specialistus būtų geriau iš anksto informuoti apie jūsų taikomus metodus.

Jeigu norite išbandyti tokią įrangą atsiminkite kad ji nepalaiko skambinimo funkcijos, yra galimybė tik pasyviai klausytis. Ne visi gamintojai gali pasiūlyti estetiškus, ergonomiško dizaino GPS įtaisus tad tenka paplušėti kol vaikui rasime ryškiaspalvį laikrodį tinkamą prie jo drabužių stiliaus nes kitokiu atveju draugai gali ir pasityčioti. GPS monitoringo įtaisai turi daviklius kurie signalizuoja jei sekamasis nusiima laikrodį ar apyrankę nuo rankos, informacija iškart perduodama tėvams. Šių elektroninių žaisliukų kaina vis dar yra neįkandama daugumai Lietuvos sunkiau besiverčiančių šeimų, be to daugelis numoja ranka į vaiko auklėjimą, kur būna ir ką jis veikia po mokyklos. GPS sekimo apyrankės ir laikrodžiai gaminami iš minkštos atsparios gumos kuri neveržia riešo ir yra atspari vandeniui.

Pats mechanizmas ne visada būna atsparus drėgmei, nebet tik vandens purslams. Viduje integruota wi fi, gps ir gsm ryšys suteikia šiam prietaisui daugiafunkcinės paskirties. Savo anūkais besirūpinantys seneliai už nedidelę sumą pinigų nupirkti GPS įtaisą gali iš Kinijos ir būti daug ramesni galėdami stebėti vaiko uvimo vietą

Labai naudinga ypatybė yra funkcija kuria galima nuotoliniu būdu įjungti mikrofoną ir klausytis kas vyksta toje aplinkoje. Jeigu prietaisas turi kamerą galima ir matyti vaizdą kuris nėra didelės raiškos tačiau komunikuoti tai netrukdo. Laikrodžius-telefonus vaikams galima užprogramuoti vadinamai saugiai zonai, tai toks būdas kai nustatomas perimetras kuris laikomas vaiko saugia zona ir jei tik jis pažeidžiamas, sos signalas nedelsiant siunčiamas tėvams.