Įmonių steigimas nemokamai: kokią juridinio asmens formą pasirinkti?

Imoniu steigimas nemokamai

Įprastai anksčiau ar vėliau individualią veiklą vykdantys fiziniai asmenys ima galvoti apie įmonės steigimą. Ir tam yra ne viena priežastis. Tinkamai pasirinkus juridinį asmenį, galima sumažinti riziką savo asmeninio turto atžvilgiu, padidinti klientų, verslo partnerių, kreditorių ir investuotojų pasitikėjimą, lengviau pritraukti investicijas ir kt. Be to, įsteigus įmonę vykdoma komercinė veikla tampa labiau „apčiuopiama“ ir lyg įprasminama, žengiant svarbų ir tvirtą žingsnį į priekį. Tačiau neretai komercinės veiklos vykdytojai, kurie svarsto apie įmonės steigimą, susiduria su keliais aktualiais klausimais – kaip įsteigti įmonę ir kurią juridinio asmens formą pasirinkti? Kadangi šiandien kiekvienam vartotojui gali būti pasiūlytas profesionalus ir greitas įmonių steigimas nemokamai, nėra jokios priežasties visu tuo rūpintis patiems. Tačiau nepaisant to, žinoti, kokiais privalumais pasižymi pagrindinės juridinių asmenų formos visuomet yra verta.

  • Uždarosios akcinės bendrovės (UAB) steigimas: tai yra dažniausiai Lietuvoje pasirenkamas juridinis asmuo. UAB yra nuo seno pamėgę tiek daugiametę patirtį turintys verslininkai, tiek ir pradedantieji verslo savininkai. Šiuo atveju labai svarbiu privalumu tampa tai, jog Uždarojoje akcinėje bendrovėje akcininkų turtas yra atskirtas nuo bendrovės turto. Tai reiškia, kad akcininkai neatsako savo turtu. Dėl šios priežasties UAB dar yra vadinama ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad akcininkais gali būti tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys, o UAB akcijos gali būti perkamos ir parduodamos. Žinoma, įsteigus UAB ir komercinę veiklą vykdant būtent su šia juridinio asmens forma, daug lengviau pritraukti investicijas ar sulaukti teigiamo atsakymo iš kreditorių.
  • Mažosios bendrijos (MB) steigimas: tai dar viena juridinio asmens forma (pakankamai nauja Lietuvoje, t.y. pasirodžiusi 2013 m.), kurią yra linkę pasirinkti vis daugiau pradedančiųjų verslininkų. Dažnai Mažoji bendrija pasirenkami vystant smulkųjį ar vidutinio dydžio verslą. Kaip ir jau minėtu UAB atveju, MB narių turtas taip pat yra atskiras nuo įmonės, o tai reiškia, kad MB taipogi tampa ribotos civilinės atsakomybės asmeniu. MB vadovo ir savininko (kuris dirba pagal civilinę paslaugų sutartį) pelno apmokestinimas yra labai palankus – vos 15 proc. GPM.
  • VšĮ steigimas: tai ne pelno siekiančių subjektų pasirinkimas, kuomet yra vykdoma visuomenei naudinga veikla. Viešosios įstaigos narių asmeninis turtas taip pat yra atskirtas nuo įmonės turto, todėl nariai savo turtu nerizikuoja. Šiam juridiniam asmeniui yra taikomos įvairios mokestinės lengvatos. Be to, VšĮ gali gauti paramą.
  • Individualios įmonės (IĮ) steigimas: nors iki šiol IĮ yra pakankamai nemažai, vis dėlto tai nėra populiarus verslininkų pasirinkimas, kadangi Individualios įmonės savininku gali būti tik vienas fizinis asmuo ir jis atsako savo asmeniniu turtu (savininko ir įmonės turtas nėra atskirtas). Kaip bebūtų, ši juridinio asmens forma taip pat turi nemažai privalumu, pvz., savininkas gali visuomet pasiimti įmonės pelną, įmonei nereikia įstatinio kapitalo, įmonės savininkas dirba be darbo sutarties ir kt.
72270cookie-checkĮmonių steigimas nemokamai: kokią juridinio asmens formą pasirinkti?

Kiti straipsniai