Tiems, kas galvoja apie nuosavo verslo steigimą reikėtų pasidomėti kokios verslo paskolos yra duodamos. Kokią sumą galite gauti? Šiuo metu rinkoje galima rasti ne vieną kompaniją, kuri teikia paskolas verslui. Klausimas į kurią kompaniją geriausia kreiptis? Taigi, pirmiausia išsiaiškinkime iš kokių šaltinių galite gauti paskolą. Bankai, tai viena populiariausių įstaigų, kur galite gauti paskolą verslui. Paskolos suma gali būti nuo kelių tūkstančių eurų iki kelių šimtų tūkstančių arba net kelių milijonų eurų. Tiksli paskolos suma priklauso nuo jūsų projekto dydžio. Prieš kreipdamiesi tiek į banką ar kitą paskolas duodančią instituciją nuspręskite kam jums reikalinga paskola. Turite gerai žinoti, kur bus naudojamos finansinės lėšos. Kada atsipirks investicija? Ar tikrai reikalinga paskola? Dažna problema su kuria susiduria paskolos davėjai, tai naujų verslininkų prastai atlikti namų darbai. Pasitaiko atvejų, kad norima gauti didelę paskolą, tačiau aiškaus finansų įsisavinimo plano nėra. Tokiu atveju teka išgirsti neigiamą kredito įstaigos atsakymą. Kaip jau minėjome, pirmas paskolos šaltinis gal būti bankas. Sekantis, tai kredito unija, ar specializuotų verslo paskolų kompanija.

Kada reikalinga paskola verslui?

Kaip jau supratote, svarbu žinoti kam gi reikalinga paskola verslui. Prieš nuspręsdami kreiptis į paskolas duodančias įstaigas įvertinkite visus jau minėtus kriterijus. Kam jums reikalinga verslo paskola, ką planuojate įsigyti ir kada jūsų verslo paskola bus grąžinta. Kada tiksliai žinote visus atsakymus, galima kreiptis į kredito bendrovę.

Kokios palūkanos yra geros?

Tikriausiai suprantate, kad palūkanos priklauso nuo jūsų paskolos sumos. Dar vienas svarbus kriterijus ar turite nekilnojamo turto užstatą. Norint pasiimti net ir mažą verslo paskolą, bus reikalingas kilnojamasis arba nekilnojamasis turtas. Paskolos užstatu gali būti brangūs automobiliai ar kitos transporto priemonės. Butas ar namas, komercinės paskirties pastatas. Taigi, palūkanų suma priklausys nuo šių įvairių kriterijų.

Kur gauti paskolą verslui?

Kada tiksliai suplanavote visą paskolos grąžinimo, įsisavinimo planą, tada metas keliauti į kredito įstaigą. Lietuvoje paskolas verslui duoda bankai, kredito unijos, kredito bendrovės, paskolų bankai. Egzistuoja daug įvairių institucijų, kuriuose galima gauti nemažą paskolą jūsų naujam verslui.