Ar reikalingos profesinės sąjungos? Kada reikia kreiptis į šias organizacijas? Kokios dažniausios problemos? Taigi, šiandien kalbėsime apie profesines sąjungas. Kam gi jos reikalingos? Profesinės sąjungos labiausiai reikalingos didelėse kompanijose. Daug darbuotojų ir daug įvairių problemų. Kad viskas būtų sprendžiama protingai ir gaunamas efektas reikia, kad visus darbuotojų interesus atstovautų tam tikra organizacija. Jeigu teko dirbti didelėje įmonėje, tai tikriausiai esat susidūrę su tokiomis organizacijomis. Jos padeda darbuotojams komunikuoti su darbdaviu. Kreiptis į profesinę sąjungą reikia, kada iškyla įvairios problemos. Dažnai norint,  kada darbo vietoje būtų atlikti pakeitimai neužtenka kreiptis į savo tiesioginį vadovą. Dažnai jis neturi galios daryti pakeitimus, todėl reikia aukštesnių vadovų sprendimo. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į profesinę sąjungą. Kaip pavyzdys profesinė sąjunga “Sandrauga” ir jos pirmininkas Kęstutis Juknis. Kreipiatės su problemomis ir patyrę specialistai padeda jas išspręsti. Aišku, problemų yra labai įvairių, tačiau gana skaudžiausia problema, tai algos vėlavimai ar jos nemokėjimas. Kaip bebūtų, Lietuvoje pasitaiko atvejų, kada net ir senos, didelės įmonės nesugeba laiku sumokėti atlyginimų. Tokiu atveju reikia kreiptis profesionalios pagalbos.

Profesinės sąjungos nauda

Kiekvienam darbuotojui yra naudinga būti vienos ar kitos profesinės sąjungos nariu. Taip jis gauna palaikymą ir greitesnį problemų sprendimą. Norint, kad darbas būtų laiku apmokamas, nebūtų kenksmingas sveikatai reikalinga teisinė pagalba. Visoje Lietuvoje yra daug profesinių sąjungų, kurios padeda darbuotojams susidūrus su įvairiomis problemomis. Viena dažniausių problemų, kaip jau minėjome yra algos nemokėjimas. Didelės ir gerai žinomos kompanijos vengia laiku mokėti atlyginimą ir taip sukuria daug problemų darbuotojams. Įsivaizduokime situaciją, kad auginate vaikus, nuomojate būstą, turite paskolų, kurias kiekvieną mėnesį dengiate. Ką daryti, kaip atidirbus mėnesį sužinote, kad negausite jums priklausančio atlyginimo. Tokiu atveju kuo skubiau reikia kalbėtis su darbdaviu. Būtina išsiaiškinti kodėl įvyko šis faktas? Gal įmonėje įsivėlė klaida? Galbūt algos vėluoja laikinai, dėl kažkokių trukdžių. Išsiaiškinus priežastis reikėtų nuspręsti ar verta laukti, ar reikia kuo skubiau kreiptis pagalbos. Aišku, labai dažnai pasitaiko, kad įmonės vadovai noriai bendrauja su darbuotojais ir visiems išaiškina kokia problema ir kada ji bus išspręsta. Jeigu jūsų darbdavys su jumis bendrauja ir žinote, kada galite tikėtis algos, tokiu atveju reikėtų palaukti. Tačiau pasitaiko situacijų, kada darbdaviai slepia tikrą situaciją ir visus darbuotojus maitina pažadais, kad greitai situacija bus sutvarkyta ir visi gaus jiems priklausančius pinigus.

Norėdami visada laiku gauti darbo užmokesti turite žinoti savo pareigas ir teises. Kada darbdavys atsisako bendradarbiauti turėtumėte jam priminti, kad nesulaukus sprendimo kreipsitės į valstybines institucijas ir vienu ar kitu būtų atgausite savo pinigus.