Jei jūsų paklaustume, nuo ko pradedamas verslas, ką atsakytumėte? Kaip bebūtų, dažniausias atsakymas – tai UAB steigimas. Taip, UAB steigimas yra vienos iš populiariausių paslaugų, jei kalbėtume apie juridinio asmens pasirinkimą, siekiant įteisinti savo pasirinktą komercinę veiklą, tačiau iš tiesų verslas turėtų būti pradedamas ne nuo įmonės steigimo. Pirmiausia didžiausią dėmesį kiekvienas pradedantysis verslininkas turėtų skirti savo vizijos formavimui ir idėjos apgalvojimui. Tai reiškia, kad jokiu būdu nereikėtų nerti stačia galva į ten, kur dar nesate niekuomet buvę. Šiuo atveju turime galvoje konkurencingą verslo pasaulį. Taigi, jei norite žengti pirmuosius žingsnius, būtinai suformuokite verslo planą.

Svarbu paminėti, kad verslo planui didelį dėmesį skiria tik nedidelė dalis šiuolaikinių verslininkų. Tačiau tai yra didelė klaida, kuri gali lemti pakankamai nemenkus rūpesčius ir nesistemingą verslo plėtrą. Be to, nereikėtų manyti, kad verslo planas yra aktualus tik tuomet, kai verslo savininkas planuoja kreiptis į kreditorius ar investuotojus. Verslo planas – tai jūsų būsimas kelias link užsibrėžto tikslo, todėl į šią užduotį turėtumėte žvelgti kaip įmanoma atsakingiau.

Tuomet, kai žinosite, koks yra jūsų tikslas ir kaip jį galėtumėte pasiekti, apgalvokite, kuri juridinė verslo vystymo forma jums būtų palankiausia. Jei jums kyla klausimų, visuomet galite kreiptis į verslo konsultantus, kurie atsižvelgę į jūsų pasirinktą komercinę veiklą ir planuojamas veiklos apimtis, galės patarti, kurią formą pasirinkti. Tuomet suformavus įstatinį kapitalą ir įsteigus savo pirmąją įmonę, judėkite toliau.

Galite net neabejoti, kad darbų, kuriuos reikės įgyvendinti, bus daugybė. Todėl būtinai raskite buhalterinių paslaugų bendrovę, jei žadate samdyti darbuotojus – pasitelkite personalo atrankos specialistus, nuspręskite, kurios patalpos būtų tinkamiausios jūsų verslui, pasirūpinkite visomis verslui vystyti reikiamomis priemonėmis (tarp kurių būtų kompiuteriai, mobilieji telefonai, kanceliarinės prekės ir kt.) ir reklama. Be abejo, tai nėra vienintelės svarbios užduotys, todėl atsižvelgdami į savo verslo planą, stenkitės pasirūpinti kiekviena iš jų. Jei visą tai padarysite profesionaliai ir atsakingai, anksčiau ar vėliau jūsų verslas suklestės ir sukurs norimus rezultatus.