Sekite naujienas

Auto

Ką reikia žinoti, prieš įsigyjant automobilį lizingu?

Paskelbta

-

Lizingas, dar kitaip įvardijamas, kaip išperkamoji arba finansinė nuoma – paslauga, kuri leidžia žmonėms įsigyti tam tikrą daiktą, pavyzdžiui, automobilį, tam tikru laiko tarpu mokant už jį dalines įmokas. Automobiliu galima naudotis visą sutarties laikotarpį, kol yra mokamos įmokos. Po sutarties automobilį galima išsipirkti sau arba pakeisti į kitą.

Automobiliai lizingu – labai viliojanti ir patogi paslauga. Atrodo, kad galima kurį laiką naudotis transporto priemone, lyg ir neturint jokios didesnės atsakomybės už ją. Vienintelis trūkumas – kartais didelės mėnesinės įmokos. Tačiau tokia paslauga nėra tokia jau paprasta, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Jeigu atsakomybės nebus ir pažeisite sutartį, nustosite mokėsite įmokas, galite likti ir be automobilio ir be jau sumokėtų iki tol pinigų. Be to bus neigiamai paveikta jūsų kredito istorija. Todėl, prieš renkantis tokią paslaugą, verta pasikonsultuoti su šį finansavimą siūlančia bendrove ir gerai įvertinti savo galimybes.

Reklama:

Prieš pasinaudodami lizingo paslauga, gerai apsvarstykite šiuos klausimus:

  • Ar lizingas jums tikrai geriau nei automobilio pirkimas iš karto? Jeigu tik turite pakankamai santaupų ir galite sau leisti, tai pirkti automobilį iš karto visada bus pigiau. Bet, jeigu automobilius mėgstate dažnokai keisti ir nenorite visų savo pinigų išleisti vienam pirkiniui – lizingas bus puiki alternatyva.
  • Kokie automobiliai lizingu jus domina? Reikėtų žinoti bent kelis mėgstamus modelius arba rinktis bandomuosius važiavimus ir tada nuspręsti. Žinodami norimą automobilio markę ir pagaminimo metus, galėsite greičiau sulaukti pasiūlymo ir sužinosite, kokio dydžio gali būti mėnesinės įmokos.
  • Kokia jūsų kredito istorija ir ar jūsų pajamos stabilios? Kiek pinigų įmokoms galite skirti kiekvieną mėnesį? Tai vieni iš svarbiausių klausimų, prieš pasinaudojant lizingo paslauga. Jeigu turite nors menkiausių abejonių dėl darbo ir savo pajamų, verčiau kuriam laikui atsisakyti idėjos įsigyti automobilį lizingu.
  • Kokia bus likutinė transporto priemonės vertė? Kuo automobilio kaina (likutinė vertė) bus didesnė, pasibaigus nuomos periodui, tuo palankesnės lizingo sąlygos ir didesnė nauda bus jums.
  • Kokius draudimo pasiūlymus galite gauti kartu su lizingo paslauga? Visais atvejais bus reikalingas Kasko draudimas. Išsiaiškinkite, ar už jį reikės mokėti papildomai ar visa suma jau bus įtraukta į jūsų mėnesines įmokas.

Rinkitės tik patikimus finansavimo teikėjus, kurie geba aiškiai įvardyti savo teikiamas paslaugas ir neturi jokių paslėptų mokesčių. Atidžiai skaitykite visas sutartis ir kilus bet kokiems klausimams – drąsiai konsultuokitės.

Naujienos

Verslo Vikingai

Nekilnojamas turtas3 d. prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Pirkitpadangas.lt vadovas Domantas Dulkė: „Į padangų verslą kaip naujokas aš nelįsčiau“

Domantui Dulkei dabar pats darbymetis. Pirkitpadangas.lt vadovas neslepia, kad jo verslas – labai sezoninis, o artėjant šaltajam metų sezonui ateina...

Justina Dargevičė fotografė Justina Dargevičė fotografė
Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

„Onzė“ vadovė Rasa Mišelinskė: „Logistikoje daugėja vadovių moterų ir tai labai džiugina“

Už „Taupykite savo laiką“ šūkiu besivadovaujančios logistikos kompanijos „Onzė“ vairo – veikli moteris, mama, kuri nebijo rizikuoti, bandyti ir imti...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |