Sekite naujienas

Auto

Minint saugaus eismo dieną: vairuotojus ragina atkreipti dėmesį į automobilių techninę būklę

Paskelbta

-

Balandžio 6-ąją Lietuvoje minima saugaus eismo diena. Ji skirta ne tik atkreipti dėmesį į keliuose slypinčius pavojus, bet ir priminti, jog eismo dalyviai vieni kitiems išliktų labiau tolerantiški ne tik šią dieną, bet ir visus metus.

Automobilių duomenų įmonės „carVertical“ ekspertai primena, jog didžiulę reikšmę saugumui kelyje turi ne tik atsakingas eismo dalyvių elgesys, bet ir transporto priemonių techninė būklė.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Techninė apžiūra iš pirmo karto – misija įveikiama ne visiems

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ duomenys rodo, kad 2023 m. techninę apžiūrą iš pirmo karto praėjo vos daugiau nei pusė (53,4 proc.) lengvųjų automobilių. Tai reiškia, jog į papildomą patikrą vėliau turėjo sugrįžti net 46,6 proc. eisme dalyvauti galinčių lengvųjų automobilių.

„Nors pastarasis skaičius gali atrodyti itin didelis, lyginant su ankstesnių metų patikros rezultatais padėtis šiek tiek pagerėjo. Dažniausiai nustatytų trūkumų 50-uke (M1 ir N1 klasėse), tik dviejose pozicijose užfiksuota daugiau trūkumų turinčių transporto priemonių. Vienu procentu padaugėjo mašinų su netvarkingais pakabos elementais ir automobilių, kuriems nustatytas per didelis išmetamųjų dujų kiekis. Kitose, eismo saugumo požiūriu, svarbiose pozicijose reikalai pagerėjo“, – pastebi „Transeksta“ atstovas Renaldas Gabartas.

Dažniausiai nustatomi gedimai techninės apžiūros metu

Vis dėlto, ekspertai pažymi, jog vairuotojai dažnai neatsižvelgia į tam tikrų automobilių gedimų svarbą ir neįvertina, kokią didelę įtaką jos turi kasdieniam eismo dalyvių saugumui.

„Transeksta“ siūlo susipažinti su penkiais populiariausiais automobilių trūkumais. Remiantis asociacijos duomenimis, būtent šie gedimai yra dažniausiai atsakingi už pakartotinius apsilankymus techninių apžiūrų stotyse.

Nesureguliuoti žibintai

Automobilio žibintai – pagrindinis įrankis, leidžiantis tinkamai įvertinti eismo saugumą bei nulemiantis matomumą tamsiu paros metu ar sudėtingomis oro sąlygomis. Vis dėlto, net 12,9 proc. techninėje apžiūroje dalyvavusių automobilių pernai turėjo netinkamai sureguliuotus artimųjų šviesų žibintus, kurie kelia pavojų ne tik patiems vairuotojams, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Netinkamai sureguliuoti žibintai gali apakinti kitus vairuotojus bei nekokybiškai apšviesti kelio ruožą. Į tą pačią techninių trūkumų grupę patenka ir rūko žibintai bei gabaritinės šviesos, nesureguliuoti ir nedegantys priekiniai ir galiniai žibintai.

Netvarkinga važiuoklė

Susidėvėjusios pakabos dalys gali sugadinti automobilio valdymo savybes. Skirtingos pakabos dalys daro įtaką padangų nusidėvėjimui, o tai, ilgalaikėje perspektyvoje, gali ilginti stabdymo kelią. Būtent stabdymo kelias yra itin svarbus siekiant išvengti galimo eismo įvykio.

Tuo tarpu Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos duomenimis, ne visi vairuotojai skiria pakankamai dėmesio automobilyje esančių pakabos detalių būklei. 4,1 proc. techninėje apžiūroje dalyvavusių automobilių turėjo amortizatorių ir spyruoklių trūkumų, o 4,6 proc. patikrintų automobilių turėjo vairo traukių ir pakabos svirčių trūkumų.

„Kliūties dažniausiai vairuotojams pavyksta išvengti stabdant, vairuojant arba atliekant abu šiuos veiksmus tuo pačiu metu. Visi modernūs automobiliai turi ABS sistemas, kurios vienu metu leidžia ir stipriai stabdyti, ir vairuoti, nors dalis vairuotojų ekstremalioje situacijoje pasimeta ir naudojasi tik stabdžiais. Kartais net ir smulki korekcija vairu gali padėti išvengti eismo įvykio“, – pastebi „carVertical“ komunikacijos vadovas ir automobilių rinkos ekspertas M. Buzelis.

Skysčių nuotėkis

Automobiliui skirtų skysčių gali būti įvairių – pradedant variklio alyva ir baigiant vairo stiprintuvo skysčiu. Kiekvienas iš jų yra labai svarbus, atliekantis atitinkamą funkciją ir prisidedantis prie bendros automobilio techninės būklės.

2023 m. 8 proc. techninėje apžiūroje dalyvavusių automobilių turėjo įvairių skysčių nuotėkių, o tai signalizuoja kur kas didesnes automobilių techninės būklės problemas, dėl kurių variklio, pavarų dėžės, vairo stiprintuvo ar stabdžių sistemos darbas gali būti nepakankamai efektyvus ar tvarkingas.

Netvarkinga stabdžių sistema

Netinkamai veikianti stabdžių sistema stabdymo kelią gali prailginti nuo kelių iki kelių dešimčių metrų, todėl kruopšti jos priežiūra yra svarbi siekiant užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams kelyje.

3,21 proc. pernai techninėje apžiūroje dalyvavusių automobilių turėjo netinkamai veikiančią stabdžių sistemą, kuri kritinėje situacijoje gali tapti skaudžių padarinių kaltininke.

Neveikiantys įspėjamieji signalai

Įspėjamieji posūkių signalai yra neatsiejama saugaus eismo dalis. Kairys arba dešinys posūkio signalas leidžia kitiems eismo dalyviams akivaizdžiai iškomunikuoti, kuria kryptimi norima važiuoti, o taisyklingas jų rodymas padeda užkirsti kelią avarijoms ir sudėtingoms situacijoms kelyje bei gerina eismo kultūrą.

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos duomenimis, 2023 m. 1,91 proc. techninėje apžiūroje dalyvavusių automobilių turėjo netinkamai veikiančius arba neveikiančius įspėjamuosius posūkio signalus.

Naujienos

Startuoliai1 d. prieš

IT egzaminas prasidėjo: startuoliai kviečia nemokamai atnaujinti technologijų žinias

Penktadienį, gegužės 17 dieną, startuoja visuotinis IT egzaminas – išskirtinis dėmesys šiemet skiriamas dirbtiniam intelektui ir kibernetiniam saugumui. IT egzaminą...

Verslas2 d. prieš

Lietuvos oro uostai ruošiasi naujo terminalo startui ir esamų erdvių pertvarkoms: skirtingiems keleivių poreikiams ieškomi maitinimo paslaugų teikėjai

Lietuvos oro uostai skelbia tarptautinį nuomos konkursą, jo tikslas – pritraukti profesionalų skirtingų formatų maitinimo paslaugų veiklą vykdantį operatorių, kuris...

Verslas2 d. prieš

Aurelijus Šveikauskas. Naujoji pramonės revoliucija. Kaip paspartinti inovacijų diegimą įmonėse

Skaitmeniniai bankai stumia iš rinkos institucinius bankus, sutelktinio finansavimo platformos rimtai konkuruoja su patyrusiais investuotojais ir skolintojais, o dirbtinis intelektas...

Nekilnojamas turtas2 d. prieš

Ieškote būsto Ispanijoje? NT specialistė įvardijo 12 priežasčių, kodėl verta rinktis Esteponos miestą

Lietuviams šluojant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, dažnai susiduriama su esminiu klausimu – kurį šios šalies regioną pasirinkti? Ispanijoje nekilnojamojo turto eksperte...

Verslas3 d. prieš

„Avia Solutions Group“ obligacijomis pasiskolino 300 mln. USD

„Avia Solutions Group“ aviacijos įmonių grupė išplatino 300 mln. USD vertės obligacijų emisiją. Įmonė skolinasi 5 metams už 9,75 %...

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |