Sekite naujienas

Dirbtinis intelektas

Dirbtinis intelektas ir erdvinė kompiuterija – ką šioms rinkoms žada 2024 m.

Paskelbta

-

Technologijų rinka sparčiai vystosi, todėl visai netrukus rinkoje matysime naujų pramonės šakų. Viena tokių – erdvinė kompiuterija. Tai plati sąvoka, apimanti tokias technologijas kaip papildytoji (augmented) realybė (AR), virtualioji realybė (VR) ir mišrioji realybė (MR). Šios technologijos gali iš esmės pakeisti mūsų sąveiką su mus supančiu pasauliu ir jau dabar naudojamos įvairiose pramonės šakose, žaidimų, medicinos ir gamybos srityse.

Lyderiai – erdvinė kompiuterija ir elektromobilių infrastruktūra

Ekspertai jau dabar pastebi, jog „Apple“ daug investuoja į erdvinę kompiuteriją, šnekama, jog kuria savo AR ir VR ausines. Jei „Apple“ pavyks pateikti šį produktą rinkai, tai gali sukelti naują susidomėjimo erdvine kompiuterija bangą ir paskatinti naujų pramonės šakų ir įmonių atsiradimą. Erdvinė kompiuterija yra viena sričių, kuriai skiriama vis daugiau dėmesio. Tai įrodo „Apple“ pristatytas pirmasis erdvinis kompiuteris „Apple Vision Pro“, kurį planuojama išleisti 2024 m. Juo siekiama sklandžiai sujungti skaitmeninį turinį su fiziniu pasauliu, pateikiant visiškai trimatę vartotojo sąsają, valdomą vartotojo akimis, rankomis ir balsu. Tai svarbus žingsnis į ateitį, kurioje skaitmeninė sąveika bus labiau įtraukianti ir intuityvi.

Dar viena auganti sritis – elektromobilių (EV) infrastruktūra. Prognozuojama, kad sunkiųjų elektrinių transporto priemonių įkrovimo infrastruktūros rinka 2024 m. bus verta beveik 7,4 mlrd USD. Be to, iki 2030 m. energijos poreikis elektromobilių įkrovimui gali siekti 53 mlrd. kilovatvalandžių, o tai rodo didelį šio sektoriaus augimo pagreitį.

Naujos pramonės šakos


Be erdvinės kompiuterijos ir elektromobilių infrastruktūros, yra dar keletas sričių, kuriose 2024 m. gali atsirasti naujų pramonės šakų. Vienas tokių pavyzdžių – „Web3“, kuris yra nauja interneto vizija, pagrįsta blokų grandinės technologija. „Web3“ gali sukelti revoliuciją daugelyje pramonės šakų, įskaitant finansus, socialinius tinklus ir žaidimus.

Kvantinė kompiuterija taip pat gali sukelti revoliuciją daugelyje pramonės šakų, įskaitant vaistų atradimą, medžiagų mokslą ir finansus.

Dar vieną potencialų pakilimą galime įžvelgti sintetinėje biologijoje – biologinės inžinerijos srityje, leidžiančioje kurti naujas ir naudingas biologines sistemas. Sintetinė biologija gali sukelti revoliuciją daugelyje pramonės šakų, įskaitant mediciną, žemės ūkį ir energetiką.

Nauda ir galimos rizikos investuotojams


Investuotojai, besidomintys naujomis ir besiformuojančiomis pramonės šakomis, turėtų atidžiai pasverti riziką.

Šios pramonės šakos yra dar formavimosi stadijoje ir pakankamai naujos, tad jos gali atnešti didelę grąžą, tačiau taip pat yra ir rizikingos. Naujų pramonės šakų sėkmė priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant technologinę pažangą, rinkos pripažinimą, reguliavimo paramą ir kt.

Nuolat besikeičiančiame technologijų pasaulyje svarbu nuolat sekti naujienas, būti informuotiems ir prisitaikyti prie kintančių aplinkybių.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |