Sekite naujienas

Ekspertai

Ką daryti, jei atostogų metu tapote sukčių auka?

Paskelbta

-

Keliaudami nusiteikiame tik geroms patirtims, tačiau turistų atsipalaidavimu ir lengvu pasimetimu svetimoje šalyje noriai naudojasi sukčiai. Kaip apsisaugoti nuo į turistus nusitaikiusių apgavikų ir ką daryti atostogų metu tapus jų auka?

Daugiau budrumo turistinėse vietose

Nors pastaruoju metu daug kalbama apie kibernetinius sukčius, atostogų metu verta nepamiršti į turistus nusitaikiusių apgavikų, pavyzdžiui, netikras taksi paslaugas teikiančių asmenų, kai taksi vairuotojai neįjungia skaitiklio arba nustato ypač aukštą kainą ir kelionės pabaigoje pareikalauja susimokėti itin didelę sumą.

Pasak „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovo Romo Čereškos, turistai susiduria su gidais, siūlančiais nemokamas ekskursijas, tačiau jų pabaigoje paprašančiais arbatpinigių. Dažniausiai šie žmonės nėra oficialūs gidai, todėl galimai suteikia prastos kokybės paslaugą, o apsišaukėlis gidas greičiausiai nesusimokės mokesčių.

„Sukčiai vis dar bando iš keliautojų išvilioti pinigus pardavinėdami netikrus kelionių bilietus, nuomodami neegzistuojantį būstą įvairiose nuomos platformose. Todėl svarbu kelionės paslaugas pirkti tik iš oficialių, gerai žinomų paslaugų teikėjų interneto svetainių, kad įvykus nesklandumams galėtumėte susisiekti su klientų aptarnavimo komanda ir rasti sprendimą“, – pataria R. Čereška.

Tam tikrų veiksmų verta imtis dar prieš kelionę

Susidurti su sukčiais kelionėse gali visi, nepriklausomai nuo amžiaus ar keliavimo patirties. Ypač atidūs turėtų būti žmonės, keliaujantys vieni, nes stresines situacijas taip pat tenka patirti ir išspręsti savarankiškai.

„Tapus sukčių auka, svarbiausia nepanikuoti – būtina išlikti ramiam ir įvertinti situaciją. Apie įvykį – nesvarbu, fizinį ar kibernetinį – reikia pranešti vietos policijai. O jei sukčiavimas susijęs su banko sąskaita, būtina nedelsiant informuoti banko darbuotojus, kad galėtų blokuoti kortelės mokėjimus ir imtis kitų saugumo veiksmų“, – teigia R. Čereška.

Anot R. Čereškos, savo saugumu verta pasirūpinti dar prieš kelionę, pavyzdžiui, atsidaryti atskirą sąskaitą, kuri bus naudojama tik kelionės metu, ten laikyti mažesnę pinigų sumą ir nustatyti mažesnius mokėjimo limitus. Rekomenduojama apsvarstyti galimybę apsidrausti kelionių draudimu ir prieinamoje vietoje laikyti draudimo sąlygas ir kontaktinę informaciją.

„Taip pat pravartu patyrinėti banko mobiliosios programėlės siūlomas funkcijas. Ten, pavyzdžiui, galima nustatyti galimybę gauti pranešimus, kai atsiskaitoma kortele arba kai pinigai išimami iš bankomato, blokuoti kortelę. Dažnai klientai patys informuoja banką apie kortelės naudojimą svetimoje šalyje, prieš išvykdami į kelionę. Tokiu būdu pašalinama rizika, kad klientas negalės atlikti mokėjimų užsienyje, pastebėjus netipinę veiklą”, – sako Romas Čereška.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos6 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas7 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai8 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai8 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |