Sekite naujienas

Ekspertai

Lietuvos kurortuose kyla eismo įvykių banga: kas apsaugos poilsiaujančius vairuotojus

Paskelbta

-

Vasaros sezonas Lietuvos kurortuose išaugina ne tik poilsiautojų, bet ir eismo įvykių skaičių. Draudikų duomenys rodo, kad dažniausiai nelaimės įvyksta lenkiant, važiuojant atbulomis arba sukant į kairę. Daugiausiai eismo įvykių, remiantis draudžiamųjų įvykių statistika, nutinka Palangoje.

„Gjensidige“ duomenimis, praėjusiais metais Palangoje įvyko 273 draudžiamieji eismo įvykiai, iš jų daugiau negu trečdalis – per tris vasaros mėnesius. Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius užfiksuoti 103 tokie eismo įvykiai. Praėjusią vasarą vidutinė mėnesio draudimo išmokų suma siekė 53 tūkst. eurų – beveik dvigubai daugiau nei tų pačių metų pavasario mėnesiais.

„Vasaros metu Lietuvos kurortus užplūsta poilsiautojai. Dauguma jų ilsėtis atvyksta automobiliu, todėl keliuose padidėja transporto priemonių skaičius. Didesnis eismo intensyvumas lemia ir didesnę nelaimių riziką. Statistika rodo, kad daugiausia eismo įvykių, lyginant Lietuvos kurortus, įvyksta Palangoje, o avaringiausias mėnuo – rugpjūtis. Didžiausius nuostolius vairuotojai šiame kurorte patyrė transporto priemonėms susidūrus lenkimo metu ir sukant į kairę. Didžiausios išmokėtos žalos siekė 14 tūkst. eurų“, – pasakoja draudimo bendrovės „Gjensidige“ Transporto žalų skyriaus vadovas Agnius Gučius.

Jo teigimu, poilsiautojai į kurortus atvyksta kartą ar kelis kartus per metus, todėl dažnai nėra susipažinę su šių miestų keliais ir jų ženklinimu, o tai lemia neapgalvotus, skubius manevrus ar netinkamus sustojimus, kurie padidina avaringumą. „Gyvenamojoje aplinkoje eismo dalyviai jau būna įpratę orientuotis, žino visus kelio ženklus bei ribojimus. Atvykus į nepažįstamą miestą ar vietovę, būtinas didesnis budrumas ir atidumas bei mažesnis greitis, kad būtų įmanoma laiku pastebėti kitus eismo dalyvius ir saugiai atlikti manevrus“, – pabrėžia draudimo bendrovės atstovas.

Pasak A. Gučiaus, svarbu atkreipti dėmesį, kad vasarą kurortai išsiskiria smulkių eismo nelaimių gausa, kurios įvyksta važiuojant atbulomis, bandant pasistatyti transporto priemonę, įvažiuojant į kitą stovintį automobilį ar šalikelėje esantį objektą. „Prie jūros ar į pramogų vietas automobiliu atvykstantys poilsiautojai kurortuose susiduria su transporto priemonės parkavimo problema, todėl ieškant vietos automobiliui tenka manevruoti tarp kitų transporto priemonių ar įsitekti siaurame plote“, – kalba draudikas.

Kita eismo įvykių grupė, kurią išskiria A. Gučius, tai – automobilių susidūrimas su dviračiais, riedžiais, elektriniais paspirtukais ir kitomis dviratėmis transporto priemonėmis. „Šios transporto priemonės – sezoninės, todėl žmonės vasarą stengiasi pasidžiaugti ir kurortuose noriai jomis naudojasi, tačiau retai važiuodami gatve laikosi eismo taisyklių – parodo ketinimą sukti arba važiuoja šioms transporto priemonėms skirtu keliu“, – sako A. Gučius.

Draudimo bendrovės atstovas pataria, kaip kurortuose išvengti eismo nelaimių:

1. Pasirūpinkite technine automobilio būkle. Prieš kelionę būtina patikrinti automobilio padangas, stabdžius, žibintus, langų skysčio kiekį. Tinkamai prižiūrėtas automobilis padidina saugumą kelyje.
2. Tvarkingai sukraukite daiktus į automobilį, kad jie neuždengtų galinio lango.
3. Laikykitės greičio apribojimų ir kelio ženklų. Vasarą kurortuose padidėja pėsčiųjų ir dviratininkų srautas, todėl ypač svarbu laikytis greičio apribojimų ir atidžiai vairuoti prie pėsčiųjų perėjų bei dviračių takų.
4. Nevairuokite pavargę, automobilio salone pasirūpinkite komfortiška temperatūra. Nuovargis ir karštis padidina eismo nelaimių riziką, todėl susikurkite vairavimui tinkamą aplinką automobilyje.
5. Laikykitės saugaus atstumo. Dėl didelio automobilių srauto kurortuose svarbu laikytis saugaus atstumo nuo kitų transporto priemonių, kad būtų galima laiku sustoti netikėtai pasikeitus eismo sąlygoms.
6. Iš anksto išanalizuokite maršrutą, kuriuo vyksite. Susipažinkite su maršrutu, kuriuo ketinate vykti, kad išvengtumėte neplanuotų sustojimų ar nukrypimų nuo kelio. Naudokite navigacines sistemas arba žemėlapius.
7. Būkite ypatingai atsargūs, esant blogoms oro sąlygoms: Lietuviškos vasaros pasižymi nenuspėjamomis oro sąlygomis, todėl esant lietui, rūkui būtina vairuoti ypač atsargiai, sumažinti greitį ir būti itin budriems.
8. Gerbkite kitus poilsiaujančius vairuotojus. Venkite staigių manevrų, dažniau žiūrėkite į veidrodėlius ir gerbkite kitus eismo dalyvius, ypač tuos, kurie keliauja pėsčiomis arba dviračiu.
9. Išleiskite automobilį atostogų. Būdami kurorte, nesinaudokite automobiliu, taip prisidėsite prie taršos ir spūsčių mažinimo.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |