Sekite naujienas

Ekspertai

Šios keturios gėlių rūšys pavasarį – pačios populiariausios: kaip jomis tinkamai pasirūpinti?

Paskelbta

-

Žiemos šalčiams vis labiau slūgstant ir žemei pradedant busti iš miego, išsiilgtą pavasarį verta pasitikti su gėlių žiedais. Floristas Antanas Mažonas sako, kad renkantis pavasarines gėles parduotuvėje vertėtų atsižvelgti į jų lapų ir pumpurų būklę, o perkami svogūnėliai turėtų būti sveiki bei sausi. O prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pasakoja, kad pirkėjai jau dabar gali pigiai įsigyti bene pagrindinių pavasario gėlių – hiacintų: jos džiugins ryškiomis spalvomis ir elegantiška žiedų forma, o vešlūs žiedlapiai ir grakšti forma praturtins namų interjerą.

Faktoriai, kurie padės atskirti šviežias gėles

Floristas Antanas Mažonas pastebi, kad populiariausios pavasario gėlių veislės Lietuvoje dažnai būna tulpės, krokai, hiacintai ir narcizai. Renkantis šias ar kitos rūšies pavasario gėles bei perkant jų svogūnėlius, ekspertas rekomenduoja visuomet atkreipti dėmesį į bendrą gėlės būklę, žiedo prasiskleidimą bei svogūnėlio išvaizdą.

„Perkant pavasarines gėles parduotuvėje, svarbu atkreipti dėmesį į kelis faktorius. Pirmiausia, rinkitės gėles su sveikais lapais ir pumpurais, be matomų ligos požymių ar kenkėjų. Taip pat reikėtų vengti puvinio ar kitų pažeidimų ant gėlės ar jų svogūnėlių. Be to, gėlės pumpuras turėtų būti pakankamai neprasiskleidęs – tai užtikrins ilgesnį žydėjimo laikotarpį namuose. O jeigu perkami svogūnėliai pražydinimui, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį, kad jie būtų sveiki, sausi, be gleivių, nesupeliję, nesusitraukę“, – požymius vardija A. Mažonas.

Kaip pavasario gėles prižiūrėti namuose ir išvengti alergijos

Floristo teigimu, pavasario gėlių žiedadulkės retai sukelia alergiją, nes jos sunkiai sklinda ore ir jų paprastai būna itin nedaug, tačiau reikėtų atsižvelgti į kitas apsisaugojimo nuo odos sudirgimo priemones.

„Pavyzdžiui, hiacintų ir tulpių kotelių išleidžiami syvai gali dirginti odą, todėl reikėtų juos pjauti ir merkti atsargiai, geriausiai su pirštinėmis. O kalbant apie pavasario gėlių priežiūrą namuose, vertėtų joms užtikrinti optimalią kambario temperatūrą: nuo 15 °C iki 20 °C. Žinoma, kuo šilčiau, tuo greičiau skleidžiasi žiedai. Be to, tokioms gėlėms kaip hiacintai ir tulpės, auginamoms vazonėlyje, reikia šviesos, todėl jas geriausia laikyti šviesioje vietoje, arčiau langų. O laistymo režimas priklauso nuo substrato drėgmės lygio – svarbu neleisti dirvai visiškai išdžiūti arba būti permirkusiai“, – pataria A. Mažonas.

Leiskite gėlėms gyvuoti ilgiau

Gėlių žinovas pažymi, kad pavasarinės gėlės, tokios kaip hiacintai, tulpės ar narcizai, namuose gali išsilaikyti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, priklausomai nuo priežiūros sąlygų, drėgmės ir temperatūros, o po žydėjimo galima leisti joms šiek tiek pailsėti ir persodinti į žemę lauke, kur jos žydės kasmet.

„Hiacintus ir tulpes bei kitas svogūnines gėles galima persodinti į gruntą lauke, bet tai geriausiai daryti nužydėjus gėlėms. Reikėtų atkreipti dėmesį į tinkamą sodinimo gylį ir dirvos sudėtį: kuo giliau sodiname, tuo ilgiau lauksime išlendančių stiebų ir žiedų“, – atkreipia dėmesį floristas.

Jei norite kvapnių ir spalvingų namų – rinkitės hiacintus

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva sako, kad jau dabar galima dairytis ir pigiai įsigyti pavasarinių gėlių, pavyzdžiui, hiacintų: jie ne tik praturtins namus ateinančio pavasario kvapais, bet ir bus daili interjero detalė.

„Ryškios spalvos ir elegantiška hiacintų žiedų forma yra išties vizualiai patraukli: jų vešlūs žiedlapiai ir grakšti forma patraukia ne vieną gėlių auginimo entuziastą. Taip pat vienas iš labiausiai kerinčių hiacintų bruožų – tai jų saldus kvapas. Be to, hiacintai paprastai siejami su teigiamais jausmais, pavyzdžiui, atsinaujinimu, augimu ir nauja pradžia. Jų pasirodymas soduose ir gėlynuose reiškia, kad ateina pavasaris, o jam susikurti namuose užteks vieno hiacinto vazonėlio (3 sudaiginti svogūnėliai), kurio kaina „Rimi“ parduotuvėse – vos 3,49 Eur“, – pasakoja O. Suchočeva.

Ekspertė taip pat primena, jog pigiai įsigyjant hiacintų ir kitų pavasarinių gėlių bei sutaupyti padės akcijų sekimas, tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |