Sekite naujienas

Ekspertai

Tradicinę piniginę jau pakeitėte skaitmenine? Ekspertas atsakė, ar ja naudotis saugu

Paskelbta

-

Vis daugiau vartotojų už prekes ar paslaugas atsiskaito naudodamiesi skaitmeninėmis piniginėmis, tokiomis, kaip „Google Pay“ ar „Apple Pay“. Mantas Užupis, „Tele2“ IT saugumo ekspertas, sako, kad skaitmeninės piniginės turi daugybę pliusų. Vienas pagrindinių – norint atsiskaityti už norimas prekes su savimi nereikia turėti nei piniginės, nei banko kortelės, užtenka išmanaus telefono arba laikrodžio.

„Skaitmeninės piniginės sukurtos taip, kad kliento duomenys būtų itin akylai saugomi. Nesvarbu, kuria operacine sistema naudojatės – „iOS“ ar „Android“, jos abi užtikrina ne tik patogumą vartotojams, bet ir operacijų, kurios apsaugo jų asmeninę informaciją, saugumą“, – sako M. Užupis.

Reklama:

Ateityje turėtų pakeisti tradicines pinigines

Skaitmeninės piniginės gali būti naudojamos apmokant už prekes ar paslaugas fizinėse prekybos vietose, įstaigose, mokėjimų terminaluose ar elektroninėse parduotuvėse.

„Skaitmeninių piniginių naudojimas tikrai supaprastina kasdienybę ir ateityje jos taps dar didesnėmis konkurentėmis mums įprastoms, tradicinėms piniginėms. Jomis naudotis patogu ne tik atsiskaitant fizinėje parduotuvėje, bet ir perkant elektroninėse parduotuvėse – mat kaskart nereikia iš naujo suvedinėti kortelės duomenų, jie yra išsaugomi automatiškai. Manau, kad ateityje skaitmeninėse piniginėse „nešiosimės“ ne tik banko korteles, bet ir visą savo dabartinės, tradicinės piniginės turinį. Skaitmeninėse piniginėse jau dabar yra patogu laikyti ir kitus svarbius dokumentus, pavyzdžiui, lėktuvų bilietus, viešbučių registracijų dokumentus“, – sako IT saugumo ekspertas.

Skaitmeninių pinginių saugumui – griežti reikalavimai

Visgi, bene svarbiausias klausimas, kuris dažnai kirba norinčių pradėti naudotis skaitmeninėmis piniginėmis galvose – ar tai yra saugu? Kaip teigia M. Užupis, tiek „Android“, tiek „iOS“ operacinėse sistemose veikiančios piniginės klientų duomenų saugumui teikia patį aukščiausią prioritetą.

„Diegdami šias technologijas tiek „Android“, tiek „iOS“ programinių sistemų kūrėjai užtikrino, kad klientų duomenys būtų neprieinami net šių įmonių darbuotojams, todėl skaitmeninių piniginių naudotojai gali jaustis saugiai. Mokėjimai yra patvirtinami numeriu, kuris yra susietas su jūsų įrenginiu bei unikaliu kodu – jis yra specialiai sugeneruojamas kiekvieno mokėjimo metu. Be to, skaitmeninėse piniginėse naudojama šifravimo technologija, todėl įsilaužėliams pasiekti jūsų asmeninę informaciją – sudėtinga“, – pasakoja ekspertas.

Visgi, pasak jo, šiokia tokia grėsmė visada išlieka. Skaitmeninės piniginės yra apsaugotos PIN kodais, todėl savo susikurtas kombinacijas kiekvienas klientas privalo laikyti saugoje vietoje, kurios pasiekti negalės pašaliniai asmenys. Praradus įrenginį reikėtų nedelsiant susiekti su savo banku ir paprašyti, kad skaitmeninės piniginės funkcija būtų išjungta.

Skaitmeninėmis piniginėmis naudotis – paprasta

Kaip teigia „Tele2“ IT saugumo ekspertas, tiek „Google Pay“, tiek „Apple Pay“ pradėti naudotis nesudėtinga. O tam, kad jas įdiegtumėte svarbu atlikti kelis paprastus žingsnius:

„Google Pay“. „Android“ vartotojams skaitmeninės piniginės programėlę reikėtų atsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės. Antras žingsnis – atsidarius programėlę pridėti mokėjimo metodą ir pasirinkti mokėjimo kortelės tipą – kreditinę ar debetinę kortelę. Pridėjus norimą kortelę reikėtų suvesti kortelės bei asmeninius duomenis, perskaityti ir „sutikti“ su programėlės sąlygomis. Galiausiai, pasirinkti SMS kaip patvirtinimo metodą ir suvesti žinute gautą specialų kodą.

„Apple Pay“. Norint įdiegti skaitmeninę piniginę telefone pirmiausia reikėtų atsidaryti „Wallet“ programėlę. Tuomet spausti ženkliuką „+“ ir pridėti kreditinę ar debetinę kortelę. Sekantis žingsnis – su telefonu ją nuskenuoti ir įvesti reikalingą informaciją. Kai šie žingsniai padaryti – reikės susipažinti ir „sutikti“ su aplikacijos sąlygomis. Tuomet pasirinkti tekstinę žinutę autentifikacijai atlikti ir spustelti pasirinkimą „Next“. Galiausiai įvesti 6 skaitmenų kodą, kuris buvo atsiųstas SMS žinute. Vėliau kortelę susieti galėsite ir su kitais savo „Apple“ įrenginiais. Ši programėlė pasiekiama „iPhone“, „Apple Watch“, „iPad“, „Mac“ ir „MacBook“ įrenginiuose, turinčiuose „Face ID“ arba „Touch ID“ funkciją.

Naujienos

Verslo Vikingai

Finansai5 d. prieš

Techninių analitikų mokytojas Tomas Dulkys: „Didžiausia investuotojų ir spekuliantų klaida – noras praturtėti, o ne tapti šios srities profesionalu“

Kriptovaliutos, akcijų prekyba rinkoje, spekuliavimas, investavimas – vieniems šios temos atrodo nepažįstamos ir sunkiai perprantamos, o kiti sukaupia tiek žinių,...

Verslo vikingai1 savaitė prieš

„A Management“ vadovė Aušra Virkietytė: Sužvaigždėjimas renginių organizatoriui – karjeros pabaiga

Renginių organizatoriaus darbas atrodo nesibaigianti šventė. Tad norinčių dirbti šioje srityje turėtų netrūkti. „Iš dalies taip ir yra, – sutinka...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

LAVA SALES kompanijos vadovas Paulius Gumbelevičius: „Komanda – branduolys, padedantis sukurti sėkmingą verslą”

Neseniai įsikūrusios kampanijos LAVA SALES tikslas – pritraukti naujų klientų šaltų skambučių pagalba ir taip padėti verslui augti. Telemarketingo paslaugas...

Startuoliai2 mėnesiai prieš

Saugių sandorių platforma „EscrowPack“ padės internete pirkti ir parduoti nesibaiminant sukčių

Tikrai ne vieną kartą pačiam teko patirti ar iš draugų girdėti apie sukčiavimo atvejus, kuomet perkant prekes iš fizinių asmenų...

Finansai2 mėnesiai prieš

29-erių į pensiją išėjęs Gintaras Pociūnas: „Finansiškai raštingas ir investuojantis žmogus – turtingo mąstymo žmogus“

Taupymas, investavimas, akcijų biržos – terminai, kurių daugelis dar nepažįsta, o gal laiko tolima siekiamybe. Praktinius patarimus geresniam finansų valdymui...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |