Sekite naujienas

Gyvenimas

Augintinis namuose – ir džiaugsmas, ir atsakomybė: veterinarė įvardijo dažniausiai šeimininkų daromas klaidas

Paskelbta

-

Kiekvienas gyvūnų mylėtojas pritars, kad augintinis kasdienybei suteikia daug meilės, džiaugsmo ir gerų emocijų. Veterinarijos gydytoja Ugnė Černiauskaitė primena, kad norint užtikrinti gerą gyvūno savijautą svarbu kruopščiai pasirūpinti visais jo gyvenimo aspektais – mityba, higiena ir aktyviu judviejų su šeimininku laisvalaikiu, o prekybos tinkle „Maxima“ prasidėjus „Gyvūnų mugei“, tai padaryti galima dar ir pigiau. Veterinarė dalinasi, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkant augintiniui maistą, kaip saikingai jį lepinti skanėstais bei įvardijo dažniausiai šeimininkų daromas klaidas, kurios nulemia įvairius augintinio negalavimus.

Prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė dalinasi, kad siekdami pasirūpinti būtiniausiomis augintinių priemonėmis – pašaru, higienos priemonėmis ir t. t., pirkėjai taip pat nepraleidžia progos ir pigiau pasirūpinti jų atsargomis ilgesniam laikotarpiui.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Duomenys rodo, kad neretai į krepšelius kraunama bent po keletą vienetų konservuoto bei sauso kačių ir šunų ėdalo, naudojamasi galimybe pigiau pasirūpinti augintinių žaislais ir aksesuarais, skirtingų rūšių kraiku ir skanėstais, skirtais palepinimui, dantų priežiūrai ar ilgam kramtymui.

„Pirkėjams, auginantiems naminius gyvūnus, visuomet aktualu pasirūpinti gausa skirtingų dalykų – specialiais indais, higienos priemonėmis, žaislais, veiksmingomis apsaugos priemonėmis ir ypatingai – kokybišku maistu, skanėstais. Suprasdami, kaip svarbu geriausiai atliepti gyvūnų poreikius ar juos palepinti, užtikrinome, kad iki pat kovo 24 d. aktualiomis šios kategorijos prekėmis galima pasirūpinti pigiau ir gausiau bei taip reikšmingai sutaupyti.

Vienoje vietoje „Gyvūnų mugės“ metu pirkėjai ras įvairiausias augintinių kategorijos prekes: sausą ir konservuotą ėdalą, išskirtinius skanėstus, kraiką, antiparazitinį šampūną, vienkartines palas, pašarą graužikams ir kitiems smulkiems augintiniams, priemones gyvūnų kvapui ir dėmėms naikinti ar tik „Maximoje“ esamus „Ardour“ ir „Lovett“ produktus bei dar daugiau“, – dalijasi I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Vienas svarbiausių aspektų renkantis parašą – mėsos baltymų kiekis

Veterinarijos klinikos „Dr.Vet“ veterinarė Ugnė Černiauskaitė dalinasi, kad vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių augintinio sveikatą ir gerovę, yra subalansuota ir visavertė mityba. Anot veterinarijos gydytojos, rinkoje gausu pasirinkimo, tad renkantis pašarą šunims ar katėms būtina atkreipti dėmesį į keletą aspektų.

„Augintinių mityba turi būti visavertė, gausi reikalingų maistinių medžiagų. Vienas svarbiausių aspektų, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – mėsos baltymų procentas. Šunims skirtame pašare jo gali būti mažiau, o tuo tarpu katėms reikalingas beveik šimtaprocentinis mėsos baltymų kiekis.

Rekomenduojama rinktis aukštesnės kokybės pašarus, kurių sudėtyje yra didesnis kiekis mėsos bei vengti tokio pašaro, kuriame gausu grūdinės kilmės ingredientų“, – paaiškina veterinarė.

Pašaras turi būti pritaikytas konkretaus augintinio poreikiams

Nors pastaruoju metu populiarėja vadinamoji „raw“ mityba, susidedanti iš šviežių, visiškai neapdorotų gyvulinės kilmės baltymų ir riebalų, vis tik veterinarė U. Černiauskaitė rekomenduoja ja per daug nepiktnaudžiauti.

Anot jos, dažnas žalios mėsos vartojimas gali padidinti riziką augintiniams užsikrėsti bakterinėmis ir parazitinėmis ligomis, lemti tam tikrų vitaminų ir mikroelementų trūkumą.

„Svarbu, kad kasdien patiekiamas pašaras būtų ne tik kokybiškas, bet taip pat pritaikytas konkretaus augintinio poreikiams – juk kiekvienas gyvūnas tuos pačius produktus gali toleruoti skirtingai. Tad prieš sudarinėjant žalios mėsos ar namuose ruošto maisto mitybos racioną, geriausia pasitarti su specialistais, kurie, atsižvelgdami į jūsų augintinį, padės suprasti, kokiais mitybos principais reikėtų vadovautis būtent jūsų keturkojui“, – pataria ekspertė.

Maistas nuo stalo gali sutrikdyti augintinio virškinimo sistemą

U. Černiauskaitės teigimu, bene dažniausiai šeimininkų daroma klaida – noras augintinius palepinti maistu nuo stalo. Neretai galima išgirsti, kaip šeimininkai savo augintinius maitina įvairiausiais produktais, pavyzdžiui, varške, kiaušiniais ar sūriais. Nors yra gyvūnų, kurie nėra lepūs, vis tik veterinarė pataria atidžiai stebėti, kaip į šiuos produktus reaguoja augintinio organizmas.

„Kiekvienas gyvūnas maisto produktus toleruoja skirtingai, tad ir maistas nuo stalo kai kuriems jų gali sukelti įvairių virškinamojo trakto sutrikimų – vėmimą, viduriavimą. Saikingas kiekis šviežių daržovių ar garuose virtos mėsos žalos augintiniui nepadarys, tačiau rekomenduoju vengti riebaus, kepto, rūkyto maisto, taip pat nepersistengti su fermentuotais produktais, pavyzdžiui – sūriu. Na, o suaugusioms katėms nerekomenduojama duoti pieno“, – pasakoja veterinarijos gydytoja.

Skanėstams būtinas saikas, o gerai augintinio savijautai – laikas kartu

Kalbėdama apie įvairius skanėstus ekspertė teigia, kad tai – dažnai neatsiejamas augintinio dresūros atributas bei mitybos raciono paįvairinimas. Vis tik piktnaudžiauti skanėstais, anot veterinarės, taip pat nereikėtų, kadangi neretai tokie produktai yra kaloringi, o per dažnai lepinami augintiniai gali ir nutukti. Norint to išvengti – būtina laikytis ant skanėstų pakuotės nurodytos dienos normos.

„Renkantis gardėsius labai svarbu atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį – joje neturėtų būti dirbtinių priedų, dažiklių, antioksidantų ir skonio stipriklių. Norintiems palepinti augintinius, rekomenduoju rinktis džiovintos odos, sausgyslių skanėstus“, – teigia U. Černiauskaitė.

Be to, anot veterinarės, neatsiejama augintinio geros savijautos ir psichinės sveikatos dalis – kokybiškas laikas su augintiniu. Tam antrina ir I. Trakimaitė-Šeškuvienė, pastebinti, kad pirkėjams, kuriems rūpi visapusiška augintinio gerovė, išties paklausūs įvairūs žaislai ir gyvūnų lavinimui skirtos priemonės.

„Pirkėjai prekybos tinkle dažnai įsigyja ne tik pašarą ar augintiniams skirtų skanėstų, bet ir įvairių aksesuarų – pavadėlių, vandens gertuvių, antkaklių, draskyklių bei guolių, įdomesnių žaislų linksmam laikui namuose ar ilgiems pasivaikščiojimams gamtoje. Džiaugiamės matydami, kad pirkėjams rūpi kokybiškas laikas su savo augintiniais, kuriam jie skiria ypatingą dėmesį“, – dalijasi prekybos tinklo „Maxima“ atstovė.

Primena ir apie tinkamą higieną bei apsaugą nuo parazitų

U. Černiauskaitė priduria, kad dar vienas veiksnys, užtikrinsiantis sveiką, kokybišką ir laimingą augintinio gyvenimą – tinkama higiena ir apsauga nuo parazitų, ypatingai šiuo metu, kai įpusėjus pavasariui gamtoje suaktyvėjo erkės.

„Kalbant apie augintinių higieną, tiek katėms, tiek šunims svarbu reguliariai kirpti nagus, šukuoti kailį, valyti ausis bei dantis. Pastarasis žingsnis labai svarbus, kadangi padės išvengti bakterijų kaupimosi, dantų problemų, su jomis susijusių ligų.

Siekiant apsaugoti keturkojus draugus nuo erkių, žarnyno kirminų bei infekcinių ligų, reikėtų juos kartą į metus vakcinuoti bei reguliariai naudoti parazitams baidyti bei naikinti skirtas priemones: lašelius, specialius antkaklius ir tabletes. Beje, kad pastarieji būtų efektyvūs, svarbu juos naudoti teisingai ir tik pasitarus su specialistais“, – pabrėžia ekspertė.

Naujienos

Startuoliai1 d. prieš

IT egzaminas prasidėjo: startuoliai kviečia nemokamai atnaujinti technologijų žinias

Penktadienį, gegužės 17 dieną, startuoja visuotinis IT egzaminas – išskirtinis dėmesys šiemet skiriamas dirbtiniam intelektui ir kibernetiniam saugumui. IT egzaminą...

Verslas2 d. prieš

Lietuvos oro uostai ruošiasi naujo terminalo startui ir esamų erdvių pertvarkoms: skirtingiems keleivių poreikiams ieškomi maitinimo paslaugų teikėjai

Lietuvos oro uostai skelbia tarptautinį nuomos konkursą, jo tikslas – pritraukti profesionalų skirtingų formatų maitinimo paslaugų veiklą vykdantį operatorių, kuris...

Verslas2 d. prieš

Aurelijus Šveikauskas. Naujoji pramonės revoliucija. Kaip paspartinti inovacijų diegimą įmonėse

Skaitmeniniai bankai stumia iš rinkos institucinius bankus, sutelktinio finansavimo platformos rimtai konkuruoja su patyrusiais investuotojais ir skolintojais, o dirbtinis intelektas...

Nekilnojamas turtas2 d. prieš

Ieškote būsto Ispanijoje? NT specialistė įvardijo 12 priežasčių, kodėl verta rinktis Esteponos miestą

Lietuviams šluojant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, dažnai susiduriama su esminiu klausimu – kurį šios šalies regioną pasirinkti? Ispanijoje nekilnojamojo turto eksperte...

Verslas3 d. prieš

„Avia Solutions Group“ obligacijomis pasiskolino 300 mln. USD

„Avia Solutions Group“ aviacijos įmonių grupė išplatino 300 mln. USD vertės obligacijų emisiją. Įmonė skolinasi 5 metams už 9,75 %...

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |