Sekite naujienas

Investavimas

Kur investuoti 5000 eurų? Patarimai 2024 metams

Paskelbta

-

Daugeliui naujų investuotojų tokia suma kaip 5000 eurų gali atrodyti kukli. Kai kurie gali suabejoti, kokį poveikį tokia suma gali turėti dideliame investavimo pasaulyje.

Tačiau ankstesni rezultatai pasakoja įtikinamai istoriją apie laiko naudą rinkoje ir stebuklingą sudėtinių palūkanų poveikį.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Apsvarstykite tai: 5 000 eurų investicija į SPDR S&P 500 ETF (tikeris: SPY), kuris seka S&P 500, nuo 1994 m. sausio mėn. iki 2023 m. rugpjūčio mėn. būtų davęs 9,9 % metinę grąžą. Tai yra, reinvestavus dividendus, 5000 eurų pradinė investicija per tą laikotarpį būtų išaugusi iki 82 812 eurų.

Tačiau investicijų pasaulis yra platesnis nei vien SPY pirkimas. Investuotojams siūlomas įvairus turtas, kiekvienas pritaikytas skirtingiems finansiniams tikslams, rizikos lygiams ir investavimo trukmei.

Nesvarbu, ar tai būtų akcijos, obligacijos ar kitos investicijos, pradedant nuo 5000 eurų, tai iš tiesų gali būti žingsnis į tolesnį finansinį augimą.

Pasak ekspertų, čia yra septyni geriausi būdai investuoti 5000 eurų:

S&P 500 indekso fondai

Ilgalaikiai investuotojai, norintys prisiimti didesnę riziką mainais į didesnį augimo potencialą, gali pasinaudoti JAV akcijų rinkos grąža per S&P 500 indekso fondą. S&P 500 indekso fondas, kurį galima įsigyti kaip investicinius fondus ir biržoje prekiaujamus fondus (ETF), gali užtikrinti skaidrią, nebrangią ir tiesioginę kai kurių didžiausių ir žymiausių JAV akcijų poziciją. Kai kurie S&P 500 ETF fondai, tokie kaip SPDR Portfolio S&P 500 ETF (SPLG), apmokestina net 0,02% išlaidų koeficientą.

„Savo 2014 m. laiške Berkshire Hathaway Inc. (BRK.A, BRK.B) akcininkams Warrenas Buffettas teigė, kad jam mirus, jo žmonos patikėtinis bus įsakęs trumpai sumokėti 10 proc. terminuotų vyriausybės obligacijų ir 90 % labai pigaus S&P 500 indekso fondo“, – sako Robertas Johnsonas, Kreitono universiteto Heiderio verslo koledžo finansų profesorius. „Jei ta idėja yra pakankamai gera ponui Buffettui, ji yra pakankamai gera absoliučiai daugumai investuotojų.

Tarptautinės akcijos

Ilgalaikiai investuotojai taip pat gali apsvarstyti galimybę diversifikuoti savo akcijų paskirstymą per tarptautines akcijas. Nors per pastarąjį dešimtmetį JAV akcijų rinka buvo pranašesnė, nėra garantijų, kad tai tęsis ir ateityje. Jei JAV rinka sustingtų, tarptautinės akcijos galėtų padėti padidinti grąžą, todėl grąža gali būti geriau pritaikyta pagal riziką. Norėdami pasiekti tarptautines akcijas, investuotojai vėl gali naudoti įvairius pigių indeksų pagrindu veikiančius investicinius fondus ir ETF iš tokių teikėjų kaip Vanguard, Fidelity ir BlackRock.

„Mums tereikia grįžti į pirmąjį šio amžiaus dešimtmetį, kad surastume laikotarpį, kai JAV rinka beveik nieko negrąžino, o tarptautinėms rinkoms sekėsi gana gerai“, – sako Johnas Cunnisonas, „Baker Boyer“ vyriausiasis investicijų pareigūnas. „Niekas nežino, kas bus ateityje, tačiau dabartiniai vertinimai, dividendų išmokėjimo koeficientai ir dinamika rodo, kad tarptautinės akcijos yra puiki vieta šiandien investuoti 5000 eurų. Toks fondas kaip Vanguard Total International Stock ETF (VXUS) gali pasiūlyti daugiau nei 7900 tarptautinių akcijų už nedidelį 0,07% išlaidų santykį.

Išmanieji beta fondai

Jei norite ilgainiui įveikti rinką, apsvarstykite galimybę investuoti 5000 eurų į išmanųjį beta versijos fondą. Skirtingai nuo tradicinių rinkos kapitalizacija pagrįstų indeksų fondų, išmanieji beta versijos fondai naudoja taisyklėmis pagrįstą metodiką, kad pabrėžtų konkrečius investavimo veiksnius. Šie veiksniai gali apimti įvairius požymius, tokius kaip dydis, vertė, pagreitis ir kokybė. Iš esmės tai yra akcijų ypatybės, kurios, atlikus empirinius tyrimus, įtakoja nuosavybės grąžą laikui bėgant.

Šie tiksliniai metodai nėra atsitiktiniai; jie pagrįsti dešimtmečius trukusiais finansiniais tyrimais. „Pavyzdžiui, „iShares Global Equity Factor ETF“ (GLOF) yra universalus ETF, kuriame papildomas dėmesys skiriamas daugeliui veiksnių, tokių kaip pelningumas, pagreitis ir dydis“, – sako „Croak Capital“ prezidentas Ericas Croak. „Šis ETF sukuria gerai subalansuotą portfelį ir turėtų būti ilgalaikis pasirinkimas kiekvienam pradedančiam investuotojui.

Indėlių sertifikatai

Indėlių sertifikatas arba kompaktinis diskas yra bankų ir kredito unijų siūlomas taupymo produktas. Kai investuotojai perka kompaktinį diską, jie sudaro susitarimą įnešti pinigų sumą iš anksto nustatytam laikotarpiui. Mainais už šį įsipareigojimą bankas garantuoja pagrindinės sumos saugumą ir suteikia fiksuotą palūkanų normą. Lyginant su įprastomis taupomomis sąskaitomis, kompaktinių diskų „terminas“ gali svyruoti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų.

Paprastai kuo ilgesnis terminas, tuo didesnę palūkanų normą investuotojas gali gauti. Šiandien investuotojai gali įsigyti vienerių metų kompaktinį diską, kurio įkainiai siekia net 5,5%. „Tačiau jei norite šiek tiek didesnio pelno, išbandykite su rinka susietą kompaktinį diską, kuriam negarantuojama palūkanų norma, bet kuris yra susietas su populiariu indeksu, tokiu kaip S&P 500“, – sako Croak. „Jie yra apriboti, bet vis tiek garantuoja, kad rinkai smukimo atveju nebus nuostolių, todėl jie yra puikus pasirinkimas žmonėms, norintiems didesnės grąžos ir garantuoto saugumo. Atminkite, kad kuo sudėtingesnė investicija, tuo daugiau ją tirti, o su rinka susieti kompaktiniai diskai turi savų minusų, tokių kaip galimybė juos vadinti, grąža, apmokestinama kaip palūkanos, akcijų rinkos rizika ir kt.

Pinigų rinkos fondai

Investuotojai, norintys saugoti grynuosius pinigus maklerio sąskaitoje, tikėdamiesi pirkimo galimybių, gali pasinaudoti pinigų rinkos fondu, kad užsidirbtų palūkanų. Investuodami į pinigų rinkos fondą, investuotojai iš esmės deda savo pinigus į fondą, kuris investuoja į trumpalaikius aukštos kokybės vertybinius popierius, tokius kaip iždo vekseliai ir komerciniai vertybiniai popieriai, gaudami tinkamą pelną. „Dabartinis pinigų rinkos pajamingumas viršija 5%, o tai yra didesnis nei matėme ilgą laiką“, – sako Cunnisonas.

Tačiau labai svarbu pažymėti, kad nors pinigų rinkos fondai siekia būti stabilūs ir mažos rizikos, jie nėra visiškai be rizikos. Jie siekia išlaikyti fiksuotą 1 eur. už akciją grynojo turto vertę, tačiau nėra absoliučios garantijos, kad taip bus visada. Vis dėlto, dėl griežtos reguliavimo priežiūros ir jų investicijų pobūdžio pinigų rinkos fondai paprastai laikomi labai mažos rizikos, ypač lyginant su akcijų ir obligacijų fondų nepastovumu.

Tikslinės datos lėšos

Ilgalaikiams investuotojams, ieškantiems savarankiško požiūrio į pensijų planavimą, tikslinės datos fondai gali būti puikus būdas investuoti 5000 eurų. Šie fondai kuriami atsižvelgiant į konkrečius išėjimo į pensiją metus, pavyzdžiui, 2040 arba 2050, kurie dažniausiai nurodomi jų pavadinime. Fondo turto paskirstymo strategija laikui bėgant automatiškai koreguojasi, pereinant nuo agresyvesnio turto derinio ankstyvaisiais metais prie konservatyvaus derinio, kai artėja tikslinė data.

Iš pradžių tikslinės datos fondo portfelis gali būti labai svertas į akcijas, kurios paprastai gali gauti didesnę grąžą, tačiau turi didesnį nepastovumą. Metams bėgant ir artėjant tikslinei datai, fondas palaipsniui perkelia savo akcijas, didindamas obligacijų ir kito konservatyvaus turto dalį, kad pirmenybė būtų teikiama kapitalo išsaugojimui. Investuotojai gali pasirinkti fondą, atitinkantį jų numatomą išėjimo į pensiją datą, o fondas rūpinasi turto paskirstymu ir periodišku balansavimu.

Investicijų į nekilnojamąjį turtą fondai

Nors 5 000 eurų gali nesuteikti jums tiesioginės nuosavybės į plytų ir skiedinio nuomą, nekilnojamojo turto pasaulis vis dar yra labai pasiekiamas. Investicijų į nekilnojamąjį turtą fondai arba REIT gali pasiūlyti perspektyvų kelią į šią turto klasę be didelių kapitalo reikalavimų, susijusių su tiesiogine nuosavybės nuosavybe. Tai įmonės, kurios valdo, eksploatuoja arba finansuoja pajamas generuojantį nekilnojamąjį turtą įvairiuose sektoriuose, tokiuose kaip mažmeninė prekyba, gyvenamoji, pramoninė, biurų ir sveikatos priežiūra.

Kai investuotojai perka REIT akcijas biržoje, jie iš esmės tampa REIT nuosavybės portfelių akcininkais. Pagal įstatymą REIT privalo paskirstyti ne mažiau kaip 90 % savo apmokestinamųjų pajamų akcininkams dividendų forma, o tai gali pasiūlyti pastovias pajamas, imituojančias nuomos mokestį, kurio būtų galima tikėtis turėdamas nuomojamą nekilnojamąjį turtą, tačiau neprisiimdamas nuomotojo pareigų. . REIT ETF naudojimas gali pasiūlyti tolesnį diversifikavimą, suteikiant daug skirtingų REIT.

Naujienos

Startuoliai1 d. prieš

IT egzaminas prasidėjo: startuoliai kviečia nemokamai atnaujinti technologijų žinias

Penktadienį, gegužės 17 dieną, startuoja visuotinis IT egzaminas – išskirtinis dėmesys šiemet skiriamas dirbtiniam intelektui ir kibernetiniam saugumui. IT egzaminą...

Verslas2 d. prieš

Lietuvos oro uostai ruošiasi naujo terminalo startui ir esamų erdvių pertvarkoms: skirtingiems keleivių poreikiams ieškomi maitinimo paslaugų teikėjai

Lietuvos oro uostai skelbia tarptautinį nuomos konkursą, jo tikslas – pritraukti profesionalų skirtingų formatų maitinimo paslaugų veiklą vykdantį operatorių, kuris...

Verslas2 d. prieš

Aurelijus Šveikauskas. Naujoji pramonės revoliucija. Kaip paspartinti inovacijų diegimą įmonėse

Skaitmeniniai bankai stumia iš rinkos institucinius bankus, sutelktinio finansavimo platformos rimtai konkuruoja su patyrusiais investuotojais ir skolintojais, o dirbtinis intelektas...

Nekilnojamas turtas2 d. prieš

Ieškote būsto Ispanijoje? NT specialistė įvardijo 12 priežasčių, kodėl verta rinktis Esteponos miestą

Lietuviams šluojant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, dažnai susiduriama su esminiu klausimu – kurį šios šalies regioną pasirinkti? Ispanijoje nekilnojamojo turto eksperte...

Verslas3 d. prieš

„Avia Solutions Group“ obligacijomis pasiskolino 300 mln. USD

„Avia Solutions Group“ aviacijos įmonių grupė išplatino 300 mln. USD vertės obligacijų emisiją. Įmonė skolinasi 5 metams už 9,75 %...

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |