Sekite naujienas

Kelionės

Keliautojas Orijus Gasanovas pataria, kaip suplanuoti nepamirštamą kelionę bei geriau pažinti vietinę kultūrą

Paskelbta

-

Gyvename eroje, kurioje įvairios technologijos sklandžiai integruojasi į mūsų kasdienį gyvenimą. Ne išimtis – ir kelionės. Išmaniojo telefono pagalba planuojame kelionės maršrutą, fiksuojame svarbiausius kelionės momentus ir ieškome informacijos apie turistų mėgstamas vietas. Ir tai – dar ne viskas. Patyręs keliautojas, „Samsung“ ambasadorius Orijus Gasanovas dalijasi keliavimo patarimais ir pasakoja apie naujas galimybes, kurias atveria dirbtinio intelekto funkcijos.

Nesijaudinkite dėl užsienio kalbų

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Kas seka Orijaus nuotykius kelionėse, gali pastebėti, kad ne visos kelionės būna itin sklandžios, bet visos – pilnos šiltų ir linksmų pokalbių.

„Mano pagrindinis patarimas keliaujantiems žmonėms yra niekada nesijaudinti dėl kalbų. Žmonės dažnai bijo keliauti į užsienį, jei negeba susikalbėti ten šnekama kalba. Juk nuolat keliaudamas po pasaulį tikrai nemoku visų kalbų, kartais nežinau net pagrindinių tos šalies, kurioje esu, kalbos frazių“, – tikina Orijus.

Pasak jo, svarbiausia pasaulyje kalba yra šypsena ir gestai – jei nepasimeti, gestikuliuoji, susikalbėsi net nemokėdamas vietinės kalbos. Tiesa, turint telefoną ir pasitelkiant inovatyvias funkcijas susišnekėti tampa dar paprasčiau.

Orijus pasakoja, kad viešint Zanzibare, jam teko važiuoti taksi su vairuotoju, kuris nemokėjo nė vieno žodžio anglų kalba.

„Naudodamasis tiesioginio vertimo funkcija savo „Galaxy S24 Ultra” telefone, sugebėjau susikalbėti su vairuotoju, kuris nemokėjo nė „labas“ pasakyti angliškai. Kai jis kalbėjo savo vietine kalba, telefone įdiegta DI vertėjo funkcija visą jo šneką esamuoju laiku išversdavo man suprantama kalba. Tai labai patogu būtent tokiose situacijose“, – teigia populiarus keliautojas.

Orijaus nuomone, visi įsitikinimai ir baimės keliauti nemokant tam tikros užsienio kalbos yra visai nepagrįstos.

„Nebijokit pasijuokti, šypsokitės, naudokitės vertimo technologijomis ir kalbos barjerų net nepajusite“, – pataria jis.

Dirbtinis intelektas gali padėti net Zanzibaro žuvies turguje

Šiuo metu pirmą kartą su nauju savo telefonu Orijus keliauja po Zanzibarą ir jo dirbtinio intelekto funkcijas jau išbandė keliose situacijose.

„Kai lankiausi žuvies turguje, vietiniai gyventojai savo kalba bandė man paaiškinti, kokią žuvį aš matau. Kaip galite nuspėti – jiems nepavyko. Aš, pasinaudojęs paieškos apibraukiant funkcija, per akimirką išsiaiškinau ne tik, kokia žuvis tai buvo, bet dar radau ir įvairiausių receptų, kaip ją skaniai pasigaminti“, – pasakoja keliautojas.

Orijus sako, kad šios funkcijos pagalba galima atrasti informaciją apie kone kiekvieną sudominusį objektą, nuo maisto produktų, iki drabužių, aksesuarų ar interjero detalių.

„Toje pačioje kelionėje sutikome vyriškį su įdomiais raštuotais drabužiais, kurie mane labai sudomino. Per kelias sekundes dirbtinio intelekto pagalba išsiaiškinau, jog tai masajų genties tradiciniai rūbai ir atradau įvairias internetines parduotuves, kuriose galima įsigyti šiais raštais padabintų drabužių“, – pasakoja Orijus.

Akimirkas fiksuokite ne tik akimis

Žymus keliautojas atskleidžia, kad savo telefono nuotraukų galerijoje turi įspūdingą kolekciją – 614 tūkstančių nuotraukų.

„Aš dievinu fotografuoti, mėgstu peržiūrėti įamžintus kadrus ir prisiminti savo nuotykius keliaujant. Kadangi keliauju daug, tikriausiai didžiąją dalį kelionių užmirščiau – o nuotraukos man padeda prisiminti tokius dalykus, kaip, pavyzdžiui, kavinių pavadinimai“, – sako jis.

Kalbant apie nuotraukų redagavimą, Orijus sako, kad jas koreguoja tik tais atvejais, kai kas nors įlenda ir sugadina gražų kadrą – „Galaxy AI“ bet kokį objektą gali lengvai pašalinti iš nuotraukos.

„Šios funkcijos labai laukiau ir ji buvo pirmoji, kurią išbandžiau vos gavęs naująjį telefoną. O įvairiais pagražinimais, veido ar pilvo patempimais, aš neužsiimu“, – pasakoja jis.

Trys Orijaus patarimai, kurie padės patirti vietinę kultūrą

Keliautojas dalijasi trimis pagrindinėmis taisyklėmis, kuriomis vadovaujasi savo kelionių metu.

Skirkite dėmesio viešbučių pasirinkimui. „Kelionėje įprastai keičiu viešbučius bent keletą kartų, net jei gyvenu tam pačiam mieste, pavyzdžiui, Niujorke. Gyvenu viename rajone, vėliau persikeliu į kardinaliai kitokį. Ir tam, kad galėtumėte pasimėgauti viešbučio patirtimi, tikrai nereikia didelio biudžeto – unikalių viešbučių būna įvairiausių, pavyzdžiui, kapsulės viešbutyje Japonijoje nakvynė kainuoja tik 20 eurų, o patirtis – neįkainojama“, – pasakoja Orijus.

Tyrinėkite ne tik miesto centrą, bet ir labiau nutolusius mikrorajonus. „Jei kalbame apie egzotiškus kraštus – tarkime, Tailandą, ten vietinė kultūra iš esmės jaučiama visur, kadangi mums viskas svetima, nematyta ir skirtinga. O keliaujant po Europos miestus, visada rekomenduoju ne tik aplankyti miesto centrą ir labiausiai lankytinus objektus, bet ir apkeliauti labiau nuo miesto centro nutolusius mikrorajonus“, – pataria keliautojas.

Atvirai bendraukite, nesvarbu, kurioje šalyje bebūtumėte. „Pasikartosiu dar kartą, bet visiems keliaujantiems patariu nebijoti šnekėti su vietiniais gyventojais ir išmokti pasijuokti iš netikėtų situacijų – taip gimsta patys įdomiausi kelionių nuotykiai“, – tikina Orijus.

Naujienos

Verslas12 val prieš

Lietuviai su partneriais sukūrė unikalią išmaniąją bateriją, aprūpinančią verslą energija net atšiauriausiomis sąlygomis

Išmaniųjų elektros energijos baterijų rinkoje vis garsiau skamba lietuvių vardas. „Omnispower Europe” drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbi...

Verslas19 val prieš

Nuo idėjos iki rinkos: pristatytos inovacijų ir technologijų plėtros finansavimo programos Baltijos šalims

Balandžio 16 d., Vilniuje vykusiame Europos inovacijų tarybos informaciniame renginyje baltijos šalims įmonių, startuolių bei mokslo ir tyrimų organizacijų atstovams...

Startuoliai1 d. prieš

Naujas pretendentas į startuolių sostinę? Iš Kauno – didelės ambicijos vystyti pažangią startuolių ekosistemą

Kaunas – startuoliams patrauklus miestas: toks siekis įvardytas praėjusią savaitę Kauno technologijos universitete (KTU) vykusiame „Išmanaus miesto“ hakatone. Jame, po...

Verslas2 d. prieš

„EMBank” vadovas: paskolų atsigavimo visose srityse reikės palaukti, bet pozityvūs ženklai matomi

Europoje paskolos fiziniams asmenims po truputį atsigauna, o verslų veiksmuose matomi laukimo ženklai. Taip būtų galima reziumuoti Europos Centrinio Banko...

Verslas2 d. prieš

Po įvykusių pokyčių VIAMATIKOJE – rekordiniai metai

Susisiekimo infrastruktūros statybinių medžiagų kokybės tyrimų ir techninės priežiūros bendrovei VIAMATIKA praėję metai buvo itin sėkmingi – tai įrodo keli...

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |