Sekite naujienas

Kelionės

Pirmas kartas Ispanijoje

Paskelbta

-

Lietuvoje retai kada sulaukiame tikrų karščių, giedrų dienų ir galimybės pasideginti, todėl vis daugiau ir daugiau žmonių renkasi atostogauti pietuose. Juk ten vasara prasideda gerokai anksčiau ir baigiasi gerokai vėliau nei Lietuvoje. Dažniausias atostogų lokacijos pasirinkimas – Ispanija.

Iš tiesų – tai nuostabi šalis, kurioje galima ne tik ramiai paatostogauti su šeima, bet ir leistis į nuotykius, pamatyti šios šalies kultūrą, tradicijas, įpročius bei architektūrą, pasimėgauti tradiciniais Ispanijos patiekalais. Tačiau pirmą kartą keliaujant į Ispaniją gali kilti daug klausimų. Štai pagrindiniai dalykai, kuriuos reikėtų žinoti:

Reklama:

  • Dokumentai. Turėkite asmens tapatybės dokumentą ir lėktuvo bilietus. Nepamirškite saugoti savo asmens dokumentų.
  • Maršrutas. Geriausia iš anksto suplanuoti, kur vyksite, kaip vykstate, ką aplankyti, kaip ten nuvykti, kur apsistosite ir pan. Suplanavus kelionę išvengsite papildomo laiko gaišimo, aiškinantis, kaip kur nuvykti, ką verta pamatyti ar pan. Miestuose galite naudotis viešuoju transportu, tačiau jei planuojate daug važinėti, verta apsvarstyti kelių dienų viešojo transporto bilietą ar tiesiog išsinuomoti automobilį.
  • Etiketas. Nepamirškite, jog pietiečiai skiriasi nuo lietuvių. Pasidomėkite, kas šioje šalyje leistina, ką daryti nemandagu.
  • Kalba. Jei norėsite apsilankyti autentiškose ar nuošalesnėse šalies vietose, restoranuose, esančiuose ne miesto centre, žinokite, jog gali kilti nesklandumų, jei nemokate ispanų kalbos. Labai naudinga būtų išmokti bent kelias pagrindines ispaniškas frazes, kurių gali prireikti.
  • Paplūdimiai. Alikantė garsi savo Playa del Postiguet paplūdimiu, Barselona – Barceloneta paplūdimiu. Tikrai verta planuoti apsilankymą šiuose paplūdimiuose ne tik, jei norite įdegti, bet ir jei norite pasigrožėti nuostabia Viduržemio jūra, žydru vandeniu ir palmėmis. Tačiau būtinai nepalikite apsaugos kremo namuose, nes Ispanijos saulė aktyvi ir kaitri – tikrai jūsų nepasigailės. Skrydžiai į Alikantę vyksta kiekvieną savaitę, todėl planuoti kelionę galite pradėti jau dabar.
  • Virtuvė. Nepraleiskite progos pasimėgauti tradiciniais patiekalais. Jei mėgstate jūros gėrybes – Ispanija jums patiks. Vegetarams ir veganams nereikia rūpintis – pasirinkimo šioje šalyje tikrai yra.
  • Siesta. Pietų šalims būdingas reiškinys. Šis žodis reiškia popietinį miegą. Dažniausiai nuo 14 val. iki 17 val. ypatingai karštomis dienomis vyksta siesta, todėl šiomis valandomis nedirba dauguma suvenyrų ar maisto parduotuvių ir restoranų.

Jei norite sutaupyti pinigų – pirkite bilietus kuo anksčiau. Tai ne tik leis jums susiplanuoti darbus iki išvykimo datos, bet ir leis po truputį planuoti kelionės maršrutą bei programą. Ispanijoje tikrai ras veiklos kiekvienas – ir jaunas, ir senas, ir romantikos, ir nuotykių ieškotojas. Jei ieškote, kur šiltai ir smagiai praleisti laiką su šeima ar kur tiesiog verta nukeliauti – rinkitės Ispaniją. Daugiau informacijos apie skrydžius į Ispanijos miestus bei jų kainas galite rasti www.skrendu.lt.

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2022 | Kopijuoti draudžiama |