Sekite naujienas

Kultūra ir menas

Skandalinga gigantinio dydžio M. Gaubo skulptūra „Aukštynkojis“ pristatyta didžiausiame vasaros festivalyje

Paskelbta

-

Gėlių, meno ir meilės festivalyje, vykstančiame Pakruojo dvare, pristatyta skandalinga ir įspūdinga Martyno Gaubo skulptūra „Aukštynkojis“. Šis naujausias menininko darbas išryškina pokyčius kūno vaizdavimo mene, atskleidžia visuomenės evoliuciją ir išreiškia skirtingų epochų estetikos bei filosofijos nuostatas.

„Martynas Gaubas – šiuolaikinis lietuvių skulptorius, garsėjantis savo kūrybiškumu ir unikaliu požiūriu į skulptūros meną. Jo darbai yra žinomi dėl originalumo, humoro ir netikėto požiūrio į kasdienius objektus bei žmones. Džiaugiamės, kad dvaro lankytojus galėsime pradžiuginti dar viena jo kurta skulptūra“, – sakė dvaro kancleris Giedrius Klimkevičius.

Ši gigantiška kojų skulptūra buvo perkelta į šalia dvaro tekančią Kruojos upę, o mechanizmas įgalino skulptūroims suktis vandenyje, sukuriant įspūdį, jog stebimas sinchroninio plaukimo šokėjų pasirodymas.

„Svarbus kompozicijos elementas yra pats vanduo, kuris formuoja papildomus kompozicijos atspalvius ir atmosferą. Vanduo ne tik atspindi skulptūros formas, bet ir įtraukia judesį bei šviesos žaismą į bendrą kūrinio visumą. Ją papildo ir paties dvaro aplinka, kuri suteikia istorinio ir kultūrinio konteksto. Dvaro architektūra ir aplinkiniai peizažai sukuria vientisą foną, kuriame skulptūra tampa organiška dalimi“, – pasakojo skulptūros autorius Martynas Gaubas.

Naujai pristatyta skulptūra sulaukė didelio visuomenės dėmesio ir diskusijų. „Sulaukėme aštrios diskusijos socialiniuose tinkluose bei kelių šimtų pasiūlymų dėl to, kaip galėtume pavadinti šį meno kūrinį. Lankytojai siūlė įvairius pavadinimus, tokius kaip „Rubenso balerinos“, „Šiuolaikinės undinėlės“, „Kruojos sirenos“, „Pakruojo nimfos“, „Skandalas“ ir „Laisvė“. Galiausiai nusprendėme skulptūrą pavadinti „Aukštynkojis“, – pasakojo festivalio organizatoriai.

„Aukštynkojis“ – ne pirmoji M. Gaubo skulptūra Pakruojo dvaro teritorijoje. Jau anksčiau čia buvo pristatyti keli skulptoriaus darbai, išryškinantys Viljamo Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ personažus.


Pakruojo dvaras, kuris yra didžiausia išlikusi dvaro sodyba Lietuvoje, kasmet pristato vis naujas skulptūras, kurios nuolat atnaujinamos ir papildomos. „Kiekvienais metais stengiamės pristatyti kažką naujo, o senosios skulptūros apvelkamos į kitas gėles, tad kiekvienais metais atrodo vis kitaip“, – teigė dvaro kancleris Giedrius Klimkevičius.

Gėlių, meno ir meilės festivalis Pakruojo dvare vyksta kiekvieną dieną iki pat rudens. Organizatoriai kviečia visus apsilankyti ir pasinerti į unikalų meno bei gamtos pasaulį, kuris kasdien stebina naujais atradimais.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, bet ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei „Metų turizmo objektas 2019“ Lietuvoje. Čia atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas, suteikiantis unikalią galimybę patirti istorinę praeitį.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |