Sekite naujienas

Lietuvoje

G. Landsbergis: gynybos strategijos įgyvendinimui mūsų regione JAV lyderystė yra ypač svarbi

Paskelbta

-

Gegužės 9-10 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankosi Vašingtone, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), kur susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Wendy Sherman, JAV prekybos atstove Katherine Tai ir JAV Prezidento patarėju nacionalinio saugumo klausimais Jonu Fineriu.
Susitikime su valstybės sekretoriaus pavaduotoja W. Sherman aptarti Lietuvos ir regiono saugumo klausimai. Ministras G. Landsbergis akcentavo, kad JAV įsipareigojimai ginti kiekvieną NATO teritorijos centimetrą Lietuvai yra ypač svarbūs, o JAV karių buvimas Lietuvoje yra veiksminga Rusijos atgrasymo priemonė. „Kai kalbame apie atsaką į Rusijos revanšistinius siekius, gynybos strategijos įgyvendinimui mūsų regione JAV lyderystė yra ypač svarbi“, – teigė ministras.
G. Landsbergis taip pat pasidalino paskutinio vizito Kyjive, Ukrainoje, rezultatais bei atkreipė dėmesį, jog dėl Rusijos karinių veiksmų yra iškilusi pasaulinės humanitarinės krizės rizika. „Ukraina yra viena iš pagrindinių maisto tiekėjų pasaulio mastu, mūsų visų – sąjungininkų ir Ukrainos – bendras interesas, kad prekyba tęstųsi ir labiausiai pažeidžiamos šalys nepritruktų maisto, grūdų. Turime padėti Ukrainai eksportuoti tai, ką ji užaugina, tam reikalinga užtikrinti Odesos uosto saugumą“, – pažymėjo ministras G. Landsbergis.
Susitikime su JAV prekybos atstove K. Tai, ministras G. Landsbergis pabrėžė Rusijos sukelto karo padarinius tarptautinės prekybos stabilumui bei bendradarbiavimą daugiašaliuose formatuose, siekiant kovoti su neteisėto ekonominio spaudimo priemonėmis. Pokalbio metu taip pat aptarti dvišaliai Lietuvos ir JAV prekybiniai santykiai, bendradarbiavimas Indijos–Ramiojo vandenynų regione.
Vizito Vašingtone metu ministras G. Landsbergis taip pat susitiko su Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotoju J. Fineriu, su kuriuo aptarė pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Madride, Ispanijoje. Ministras pabrėžė, kad Lietuva tikisi ambicingų sprendimų dėl NATO Rytinio flango gynybos sustiprinimo.
Gegužės 10 dieną ministras G. Landsbergis susitiks su JAV Nacionalinio saugumo tarybos koordinatoriumi Kurtu Campbellu bei dalyvaus Miuncheno lyderių susitikimuose, kurie yra Miuncheno saugumo konferencijos dalis. Ministras G. Landsbergis atidarys įžanginę renginio sesiją, skirtą transatlantiniam bendradarbiavimui gynybos srityje.

Reklama:

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |