Sekite naujienas

Lietuvoje

Kaip keičiasi elektros kaina nuo 2020 liepos 1 d.

Paskelbta

-

elektros kaina 2020

Kadangi pokytis buvo numatytas ne nuo metų pradžios, todėl elektros kaina 2020 metais kainuos skirtingai priklausomai nuo mokėjimo periodo. Aišku, pokytis nėra drastiškas ir tikrai žmonės nepajus labai reikšmingo skirtumo. Tačiau jis yra į teigiamą pusę, todėl už elektrą bus mokama mažiau. Vertinant kilovatvalandės kainą ji mažėja apie 8 procentus, todėl galutinė suma, kiek pavyks sutaupyti, labai priklauso nuo šios energijos sąnaudų. Be to, elektros kaina nuo 2020 liepos 1 keičiasi ne visiems vienodai, kadangi bus atsižvelgiama ir į konkretų namų ūkio turimą planą, kuriame nurodyti skirtingai įkainiai. Kurie neretai skiriasi tarp dieninio ir naktinio tarifo, tačiau gali būti ir dar įvairesnių variantų. Tačiau bet kuriuo atveju pokyčiai yra teigiama, nors kai kur tarifas lieka visai nepakitęs. Bet tokių variantų, kur elektros kaina ignitis nesikeičia nėra labai daug.

Kam skirta elektros kaina skaičiuoklė?

Gali būti gana įvairių jos variantų ir modifikacijų, tačiau visos jos yra skirtos vartotojams. Kuriems elektros kaina 2020 metais turėtų būti ypatingai aktuali. Kadangi įvyko visų labai laukiamas jos mažėjimas. Aišku, pokytis nėra labai ryškus, tačiau vis tiek turėtų džiuginti daugumą žmonių. Kadangi artimiausiu metu įkainiai neturėtų būti didesni, nei priimta elektros kaina 2020 liepa. O skaičiuoklė padės susiorientuoti ir apsispręsti dėl kiekvienam praktiškiausio plano. Tarp kurių kelių variantų galima rinktis šiuo metu. Kadangi ir įkainiai kiekviename iš jų šiek tiek skiriasi, todėl būtų naudinga pasirinkti finansiškai geriausią variantą ir taip dar labiau sutaupyti. Negu kad tai pavyks padaryti dėl to, jog keičiasi elektros kaina 2020 metais. Taip pat apsiskaičiuoti įvairius variantus pravartu ir renkantis tiekėją, ir naujai prisijungiant prie elektros tiekimo, kada tenka įsivertinti ir būsimą jos poreikį. Kuris kiekvienu atveju gali būti pakankamai skirtingas.

https://www.enefit.lt/privatiems/elektra/fiksuota-kaina

Ar elektros kaina 2020 reikšmingai mažėja?

Tai buvo gana lauktas pokytis šioje rinkoje. Ir nors populiariausio tiekėjo ignitis elektros kaina nuo 2020 liepos 1 mažėja, tačiau skirtumas tikrai nėra toks didelis, kokio norėtų dauguma žmonių. O ir mažiausiai juntamas jis tiems, kas sunaudoja minimaliai elektros energijos. Todėl reikšmingu žingsniu to pavadinti tikrai negalima, bet postūmis vis tiek yra. Todėl elektros kaina 2021 metais jau bus žemesnė. Kadangi ir skaidyti tarifų viduryje metų neteks. Kaip kad buvo dabartiniu laikotarpiu vykstant pasikeitimams. O visuomenėje pastebima tendencija, jog pokyčiai iki 20 procentų nėra įvertinami. Kadangi ir tas skirtumas neretai būna minimaliai juntamas.

Kaip nustatoma elektros energijos kaina?

Ji perskaičiuojama periodiškai atsižvelgiant į daugybę skirtingų aspektų. Būtent todėl elektros kaina nuo liepos 1 d. pasikeitė. Aišku, šį pokytį inicijavo ne patys jos tiekėjai, tačiau valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba, kuri ir svarsto su tarifais susijusios klausimus. Taip siekiama sukurti sąžininga aplinka šioje srityje ir tai, jog vartotojai gautų kaip įmanoma pigesnes paslaugas. Aišku, tai sprendžiant atsižvelgiama ir į rinkoje vyraujančias tendencijas bei didmenines kainas. Tuomet apskaičiuojama ir galutinė suma vartotojui.

Skaitykite
Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos