Sekite naujienas

Mokslas ir IT

Lietuvoje sukurti IT išradimai

Paskelbta

-

Nors atrodytų nedidelė ir pasaulyje ne tiek daug žinoma Lietuva nėra svarbi konkurentė IT pasaulyje, tačiau mūsų šalis uoliai stengiasi, tobulėja ir vis labiau įrodo, kad vis dėl to turime, ką parodyti ir pasiūlyti pasauliui. Tai štai keletas lietuvių išradimų, garsinančių mūsų tautą, kaip technologijų rinkos konkurentę.

“Vinted” – tai daug dėmesio ir populiarumo sulaukusi platforma, leidžianti pardavinėti, keistis ir atiduoti nenešiojamus ar tiesiog netinkančius drabužius, avalynę ir aksesuarus. Verta paminėti, kad ši platforma per dešimtmetį sugebėjo prisitraukti dešimtis milijonų eurų ir išsiplėsti į dešimtis valstybių, tarp kurių verta paminėti JAV, Vokietiją, Jungtinę karalystę ir kitas galingas pasaulio valstybes. Skaičiuojama, kad vartotojų skaičius su kiekviena diena auga ir šiuo metu siekia virš 20 milijonų.

Reklama:

Finansų IT sistema “Forpost” – Įmonės “Forbis” sukurta finansinių paslaugų sistema yra turbūt plačiausiai naudojama ir laikoma vertingiausiu IT išradimu Lietuvoje. Ji kiekvienais metai atnaujinama, gerinama ir adaptuojama kuo platesniam vartotojų spektrui. Sistemos išskirtinumas tas, kad ją galima pritaikyti ne tik stambioms finansų įmonėms, tačiau ir mažesnėms. Suteikia galimybe naudoti svarbiausias ir kasdienines bankines paslaugas. Sistema naudinga ir finansinėms ir draudimo, lizingo kompanijoms ir verta paminėti, kad programa leidžia naudoti ir kriptovaliutas.

Akiniai medikams – Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūręs startuolis “Axicone” įgyvendino savo ilgai brandintą ir augintą mintį – sukūrė akinius medikams, kurie paaštrina regą, mažina akims tenkantį krūvį ir padeda medikams ilgiau išbūti susikaupusiems. Tai puikus sprendimas tose medicinos srityse, kurios reikalauja begalinio atidumo, kruopštumo, susikaupimo ir žvitrių, neįsitempusių akių. Šiandien inovaciją vieni kitiems rekomenduoja produktą jau išbandę ir pamilę medikai.

„iDenfy“ – Tapatybės patvirtinimo įrankis besiregistruojantiems internetu. Kauno mokslo ir technologijų parko inovacijų komanda sukūrė sprendimą visiems skaitmeniniams verslams, kuris padeda verslininkams apsisaugoti nuo kibernetinių vagysčių. Lietuvių išradėjų sukurtą sprendimą, asmeniui patvirtinti savo tapatybę internetu, naudojant asmens dokumentą ir išmanųjį įrenginį naudoja vis daugiau ir Lietuvos ir užsienio valstybių vartotojai.

Plačiau apie lietuvių IT pasiekimus galite skaityti: www.manoit.lt/

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt