Sekite naujienas

Mokslas ir IT

Patarimai vykstantiems studijuoti į Angliją

Paskelbta

-

Galybė universitetų, kolegijų, aukštųjų mokyklų Lietuvoje siūlo itin platų studijų programų pasirinkimą. Tačiau vis viena daug studentų iš Lietuvos renkasi studijas užsienyje. Populiariausios kryptis būtų Danija, Airija, Nyderlandai, Suomija, Švedija, tačiau turbūt didžiausio studentų skaičiaus iš Lietuvos sulaukia Anglijos aukštosios mokyklos. Taigi, ką būtina žinoti nusprendus vykti studijuoti į Angliją?

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, tai pasitikrinti anglų kalbos žinias. Skirtingos aukštosios mokyklos dažnai prašo skirtingų testų, tačiau populiariausias ir tinkantis beveik visur yra IELTS/TOEFL testas. Jo reikalauja didžioji dauguma mokymosi įstaigų.
Antras didelis darbas būtų gauti gerą rekomendaciją ir pasirašyti stiprų motyvacinį laišką. Rekomendacijas dažniausiai rašo mokytojai, klasių auklėtojai. Jeigu specialybė į kurią norite stoti tikslinė, kaip matematika, fizika ar chemija, geriausia, kad rekomendaciją parašytų šių pamokų mokytojai. Taip pat verta paminėti, kad kai kurie universitetai prašo pateikti studento pažymių vidurkį, bet nereikia išsigąsti, nes dažnai pakanka turėti 7 ar 8.

Reklama:

Anglijoje bakalauro studijos trunka 3 metus (kartais gali trukti 4, dėl papildomai įterptų praktikos metų). Jau besimokantieji Anglijoje išskiria galybę studijų programų privalumų.
Studentai gali rinktis asmeninį kursą, kuriame turi galimybę laisvai rinktis dalykus, kuriuos norės mokytis. Tai nereiškia, kad jis galės mokytis ką nori, paskaitos turi būti susijusios su specialybės programa, tačiau galima rinktis iš daugybės disciplinų ir sudėlioti jas pagal savo poreikį.

Lietuvoje yra kelios organizacijos, padedančios studentams pasiruošti stojimui, susitvarkyti dokumentus, surinkti rekomendacijas ir sužinoti kuo daugiau apie būsimą studijų šalį ir programą. Populiariausia turbūt galima būtų išskirti Kastu.lt. Jų internetinėje svetainėje galima rasti daug naudingos informacijos apie kiekvienos šalies aukštąsias mokyklas, studijų programas, universitetų reitingus arba kreiptis tiesioginės pagalbos, arba tiesiog konsultacijos.

Reikia nepamiršti, kad studijoms užsienyje reikia labai rimtai nusiteikti, apgalvoti ar tikrai norite tokiam laikotarpiui išvykti iš Lietuvos, ar gerai vertinate savo anglų kalbos žinias, juk visos studijos vyks ne lietuvių kalba, ar pavyks susigyventi su kitų šalių bendrakursiais.

Daugiau apie studijas užsienyje galite skaityti manomokslas.lt

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt