Sekite naujienas

Namams

Interjero dizaine karaliauja menas ant sienų

Paskelbta

-

Neretai galime pastebėti, kad paveikslas pakabintas ant sienos lyg iškrenta iš konteksto ir viso aplinkos dizaino. Taip dažniausiai nutinka tuomet, kai menas ant sienų būna spontaniškai užkabinamas ar iš viso pamirštamas. Paveikslai ar kiti kūriniai nedera su namų aplinka, kai nėra tinkamai priderinti prie pasirinktos interjero spalvų paletės, baldų dizaino. Kad taip nenutiktų, namų dekoracijas dera rinktis dar įrenginėjant būstą, o sienų dekoracijų pamiršti nederėtų, nes būtent tai dėl kelių priežasčių galime dedikuoti interjero dizaino karaliais.

Spalvų paletės suteikimas

Reklama:

Planuojant interjero dizainą daug laiko užima bei daug streso atsiranda renkantis tam tikrą spalvų paletę. Planuojant kokios spalvos bus grindys, sienos, lubos ir baldai yra sunki užduotis. Su dauguma šių spalvų turėsite gyventi ne vienerius metus ir jei pasirinksite klaidingai ar spontaniškai, rizikuojate, kad Jūsų pačių namai taps Jums mažiau mieli. Todėl nemažai žmonių renkasi neutralias, pastelines, kuo šviesesnes spalvas įrenginėdami savo būstą. Šviesios spalvos ir pasteliniai atspalviai suteikia erdvės iliuziją ir žmogus jaučiasi ramiau būdamas kambaryje kurio ryškios spalvos kristų į akis. Tačiau, kad namai nevirstu nuobodžia vieta, juose jaustumėtės jaukiau ir galėtumėte išreikšti save be ilgamečio įsipareigojimo galite rinktis, kad Jūsų namams spalvų paletę suteiktų meno kūriniai. Didelis paveikslas ar dekoracijos ant sienų tam tikra spalva gali pagyvinti Jūsų namus, paversti juos jaukesniais ir labiau individualiais.  

Fokusinis taškas

Vienas iš bazinių principų interjero dizaine yra fokusinio taško sukūrimas kambaryje. Fokusinį tašką pirmiausiai išvys bet kas atėjęs į kambarį ir susidarys nuomonę apie jį. Pagal šį tašką žmogus supranta kokias emocijas jam šis kambarys kelia. Vieni kūriniai indikuos, kad čia yra rimties ir darbo kambarys, o kiti kaip tik atpalaiduos ir privers jaustis kaip oazėje. Vienas iš būdų kaip kambariui suteikti fokusinį tašką yra pakabinti jame paveikslą. Nuo paveikslo stiliaus, tematikos, spalvų paletės ir vaizdinių žmogus susidarys tinkamą nuomonę apie kambarį ir tai jį privers tinkamai pasijausti.

Tekstūros pojūtis

Ne visuomet menas ant sienos yra būtinai tik paveikslas ar nuotrauka ar kitas dviejų dimensijų kūrinys. Galite išmėginti meno tinkančio sienoms įvairovę. Skirtingos dimensijos, terpės ir tekstūros gali suteikti Jūsų kambariui būtent tai, ko jam trūksta. Galite išbandyti skulptūros tipo detales, šešėlius kuriančias dėžes kurios suteiks gylio Jūsų kambariui. Šios detalės gali paversti Jūsų būstą visiškai kitokiu. Tai gali pridėti trūkstamo vizualinio svorio kas pagelbės atpažinti skleidžiamą kambario toną ir pojūtį jame. Grubios faktūros gali paversti kambarį intymiu ir įžemintų, o lygios tekstūros į kambarį įneša mielesnio tono.

Kambario užbaigtumas  

Reklama:

Pagalvokite apie prieš tai matytus būstus ir kambarius juose kurie kurie atrodo buvo nepilni, neužbaigti. Galbūt tai buvo bendrabučio kambarys ar pirmasis būstas išsikėlus iš tėvų namų. Tikimybė, kad šioms erdvėms trūko užbaigtumo jausmo dėl juose ne esančių meno detalių, tuščių sienų. Gerai apgalvota meno dalis suteiks Jūsų kambariui taip trokštamo užbaigtumo, pilnatvės jausmo. Menas ant sienų gali sujungti visą erdvę kartu, kad ji jaustųsi kaip Jūsų individualūs namai. Daugiau apie meną, interjero dizainą galite paskaityti manomenas.lt sverainėje.

Skaitykite

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |