Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

Analitikai: naujų butų Vilniuje parduota daugiau, bet rinkos atsigavimo dar teks palaukti

Paskelbta

-

Kovo mėnesį pirminėje Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinkoje parduoti 199 butai arba beveik 20 proc. daugiau nei vasarį. Vis dėlto, anot rinką stebinčių analitikų, kalbėti apie atsigaunančius pardavimus dar yra per anksti. Jų teigimu, naujo būsto kainos Vilniuje taip pat yra pervertintos ir, tikėtina, artimiausiu metu turės mažėti.

Vilniaus ir Kauno gyvenamojo NT kainų ir nuomos pokyčius bei tendencijas kas mėnesį analizuoja nuomos su galimybe vėliau būstą išsipirkti paslaugas teikiančios kompanijos „Numai“ analitikai.

Atsigavimo pirminėje rinkoje teks palaukti

Kovo mėnesį pirminėje Vilniaus NT rinkoje buvo parduoti 306 butai, tačiau taip pat fiksuotos 107 nutrauktos sutartys, todėl parduotų butų skaičius siekia 199. Palyginimui, vasarį buvo parduoti 167 butai.

„Nors pardavimų apimtys kovą padidėjo, mūsų vertinimu, teiginiai dėl pirminės rinkos atsigavimo, apie kurį šiuo metu nemažai kalbama, yra dar per ankstyvi. Analizuodami šios rinkos duomenis detaliau matome, kad pardavimai yra atsitiktiniai arba vykdomi kaip išperkamosios nuomos paslauga, kuomet notarinis sandoris bus sudarytas ateityje“, – teigia bendrovės „Mano numai“, valdančios prekės ženklą „Numai“, vadovas Aurimas Čiagus.

Pasak jo, analizuojant nutraukiamas būsto įsigijimo sutartis, pastebima tendencija, kad jos nutraukiamos tik jau kurį laiką atskirų vystytojų stagnuojančiuose projektuose, kuriuose pardavimų kas mėnesį ir taip tebūdavo vos keli arba išvis nė vieno.

„Numai“ analitikų duomenimis, kovą sostinėje vidutinė laisvų butų su daline apdaila kvadratinio metro kaina siekė 3337 eurus ir, lyginant su vasariu, reikšmingai nekito. Vis dėlto, lyginant dabartines kainas su buvusiomis praėjusių metų kovo mėnesį, stebimas 18,6 proc. augimas. Šiuo metu vidutinio 50 kv. m buto su daline apdaila kaina siekia apie 167 000 eurų.

„Kovo mėnesį dėl augančios butų pasiūlos tikėjomės pamatyti jų kainų korekcijas. Tačiau nustebino tai, kad augo tiek pasiūla, tiek kainos. Tai nėra racionalios rinkos požymis. Manome, kad naujo turto kainos vis dar yra pervertintos daugiau nei 300 eurų už kvadratinį metrą. Vertinant šiuo metu pingančias statybos medžiagų kainas, tikėtina, kad vystytojų prašomos kainos turėtų leistis žemyn“, – pažymi A. Čiagus.

„Numai“ analitikų duomenimis, kovo mėnesį pirminei Vilniaus NT rinkai vystytojai pasiūlė 373 naujus butus. Skaičiuojama, kad šioje rinkoje dabartiniu metu iš viso yra likę apie 3730 laisvų butų arba beveik 50 proc. daugiau nei tą patį mėnesį prieš metus.

Butų kainos Kaune – 60 proc. mažesnės

Antrinėje Vilniaus NT rinkoje kovą vidutinė parduoto buto su pilna apdaila kaina siekė 138 000 eurų arba 2625 eurų už kv. m. Vidutinis plotas – 53 kv. m. Per mėnesį, lyginant su vasariu, fiksuotas nežymus kainos padidėjimas. Didesnis kainų skirtumas pastebimas lyginant parduotų butų kainas su buvusiomis praėjusių metų kovą: jos padidėjo 15 proc. nuo anuomet buvusių 2355 eurų už kv. m.

Kaune vidutinė parduoto buto su pilna apdaila kaina kovą siekė apie 87 250 eurų arba 1735 eurus už kv. m, o vidutinis plotas buvo 49 kv. m. Palyginti su Vilniumi, Kauno antrinėje NT rinkoje vidutinė buto kaina buvo apie 60 proc. mažesnė.

„Visą šių metų pirmą ketvirtį matome, kad antrinės būsto rinkos Vilniuje ir Kaune yra stabilios. Kainos ir pasiūlos pokyčiai yra nuoseklūs, nėra pastebimi kokie nors reikšmingi pokyčiai. Antrinėje NT rinkoje veikia stipri konkurencija, kuri riboja neracionalius dalyvių sprendimus“, – aiškina A. Čiagus.

„Numai“ analitikų duomenimis, vidutinė išnuomoto buto kaina Vilniuje kovo mėnesį siekė 550 eurų ir, lyginant su vasariu, išaugo 50 eurų. Vidutinis išnuomoto buto plotas buvo 47 kv. m. Tuo metu Kaune vidutinė išnuomoto NT kaina buvo 30 proc. mažesnė nei Vilniuje ir siekė 400 eurų, vidutinis plotas – 45 kv. m.

Abiejuose miestuose – Vilniuje ir Kaune – nuomos pajamingumas mažėjo dėl augusių būsto kainų ir siekė atitinkamai 4,8 proc. ir 5,5 proc.

„Numai“ yra pirmoji nepriklausoma „Nuomokis ir pirk“ paslaugos teikėja Europos Sąjungoje. Veiklą pradėjusi 2019 m. gegužę, kompanija šiuo metu yra įsigijusi ir išnuomojusi beveik 170 būstų, kurių vertė siekia apie 27 mln. eurų. Skaičiuojama, kad ateityje portfelio potencialas vien Lietuvos rinkoje gali siekti 100 mln. eurų. Kompanija gyvenamosios paskirties objektus klientams padeda įsigyti Vilniuje, Kaune ir Taline.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |