Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

„Citus“ projektai: Kaune ruošiamasi „Radio City by CITUS“ projekto antrojo etapo darbų pradžiai

Paskelbta

-

Kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanijos „Citus“ Kaune, prestižiniame Žaliakalnio rajone valdomame projekte „Radio City by CITUS“ pradedamas antrasis etapas – pradėta priešprojektinių pasiūlymų viešinimo procedūra. Šiuo etapu prieš ketverius metus pradėta buvusios radijo gamyklos „Banga“ konversija apims antrąjį, dviejų korpusų komplekso pastatą. Projekto II etapo plėtotojas, investicijų valdymo bendrovė „Demus Asset Management“ (buvusi „Victory Funds“) į projektą numato investuoti apie 18,5 mln. Eur.

„Mums tai labai svarbi žinia, nes antrasis etapas žymės viso projekto vizijos įgyvendinimą. Žaliakalnis – ypatingo charakterio, kaunietiškos dvasios vieta, kuriai „Radio City by CITUS“ įpūtė naujos gyvybės. Pradedant tokio dydžio ir sudėtingumo konversijos etapą, buvo nerimo, tačiau projektas pasiteisino, sulaukė klientų susidomėjimo ir pasitikėjimo, o užbaigtas jis, neabejotinai, taps vienu iš rajono ir viso miesto simbolių. Visas buvusio radijo fabriko kompleksas įgaus naują veidą, o užbaigtame projekte turto vertė augs sparčiau“, – sako „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Pastato korpusui, esančiam palei Žemaičių g. suteiktas „Minijos“ vardas, o korpusas priešais vieną žinomiausių Kauno miesto simbolių – Prisikėlimo bažnyčią – gavo „Dainos“ pavadinimą. 14,2 tūkst. kvadratinių metrų ploto administracinės, viešbučių ir poilsio paskirčių patalpose numatoma įrengti apie 250 loftų ir erdvių verslui. Loftų plotas svyruos nuo 20 iki 100 kv. m, kai kuriuose bus galimybė įsirengti antresoles. Projekto gyventojų ir darbuotojų patogumui numatyta įrengti liftus, vaizdo stebėjimo kameras. Loftus bus galima jungti iki pageidaujamo dydžio, juose bus įrengtas grindinis šildymas.


Projekte darbus planuojama pradėti šių metų IV ketvirtį, gavus statybų leidimą ir baigti 2027 m. I ketv. „Radio City by CITUS“ II etapo pardavimai taip pat prasidės su statybų pradžia.

Pirmasis etapas apėmė „Nidos“ ir „Bangos“ korpusų, išsidėsčiusių palei Astronomijos g. bei Savanorių pr. atnaujinimą. Daugiau nei 8 tūkst. kv. m plote buvo įrengti 184 loftai ir 42 komercinės patalpos, kurių dauguma jau – parduotos. Šiuo metu teliko vienintelis laisvas loftas ir 4 komercinės patalpos.

„Projektas, dėl rajono augimo ir plėtros perspektyvų auginamos vertės, tapo labai patraukliu investuotojams. Beveik du trečdaliai pirkėjų loftus įsigijo investicijai. Kaunas – jaunas, dažnai studentišku vadinamas miestas, todėl tokioje vietoje esantis turtas nuomai ir patraukli investicinė grąža motyvuoja investuoti. Skaičiuojame, kad „Radio City by CITUS“ įsigytas turtas generuoja apie 8–10 proc. metinę grąžą ir turime klientų, kurie įsigijo ne vieną, o daugiau – net iki 10 loftų“, – kalba „Citus“ vadovas.

Pirmajame etape jau veikia klinika, spaustuvė, įvairios parduotuvės, stomatologijos klinika, grožio paslaugų vietos, kūrybos terapijos namai, dailės studija.

Taip pat visiems naujiesiems projekto šeimininkams priklauso stogo terasa, kuri bus papildyta antruoju etapu: „Minijos“ ir „Dainos“ pastatų stogas taip pat bus atnaujintas ir įveiklintas – įrengtos poilsio bei laisvalaikio zonos, pratęstas apžvalgos takas su vaizdu į puikią Kauno Žaliakalnio panoramą, atsiveriančią vienoje aukščiausių miesto vietų.

Vykdant buvusio Kauno radijo fabriko konversiją ir jam tampant „Radio City by CITUS“, tęsiamas pirmuoju etapu pradėtas darbas. Bus išlaikyta didžioji dalis pastato sienų ir perdangų konstrukcijų, jos bus suremontuotos ir sustiprintos, išsaugotos charakteringos architektūrinės detalės – laiptinės (vadovaujantis priešgaisrinės saugos reikalavimais, II etape bus įrengta nauja, papildoma laiptinė), liftų šachtos ir kita, o skirtingais fasadais sukurtas naujas pastato charakteris.

Antruoju etapu bus visiškai atnaujintas antrasis buvusios gamyklos pastatas: apšiltinti ir naujai įrengti fasadai bei stogas su terasomis, įrengtos naujos grindų konstrukcijos, vidinės pertvaros, liftai, pakeistos visos inžinerinės sistemos – vandentiekio, šildymo, elektros, gaisrinės signalizacijos, nuotekų, vėdinimo, individualios apskaitos. Dėl šių sprendinių pastatas pasieks B energinio efektyvumo klasę.

Kieme bus sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė (numatoma įrengti 152 vietas), įrengtas apželdinimas. Projektuojama ir požeminė 87 vietų automobilių saugojimo aikštelė. Taip pat bus baigta naujos, visą projektą aptarnaujančios elektros transformatorių pastotės statyba.


„Radio City by CITUS“ konversijos architektūrinės dalies įgyvendinimą tęsia žinoma Kauno architektūros studijos „Archas“ komanda: Gintaras Čepurna, Jolita Slendzoka, Tomas Kuleša, Mantas Navalinskas, Neringa Sobeščukaitė, Julija Platūkė, Jokūbas Platūkis. Pagal jų sukurtą projektą, išlaikoma originali pastato forma, o industrinio modernumo „Radio City by CITUS“ kompleksui suteiks skirtingi išoriniai fasadai: planuojama, kad „Dainos“ korpusas bažnyčios pusėje bus dengtas subtiliai vaizdą reflektuojančiomis plokštėmis, kuriose matysis vienas miesto simbolių, o projekto pastatas su juo nekonkuruos; „Minijos“ fasadas bus dekoruotas skirtingų atspalvių, dydžių ir tekstūrų klinkerio plytelių mozaikomis, primenančiomis konversijos projektus Kopenhagoje, Londone ar Niujorke.

Be „Radio City by CITUS“ Kaune, šiuo metu kompanija „Citus“ valdo projektus „Mūnai by CITUS“, „Kaip Niujorke by CITUS“, baigiamą „Miško ardai by CITUS“ bei „Nemunas by CITUS“ Druskininkuose. Artimiausiu metu planuojamas dar vienas būsto projektas Vilniuje, Justiniškėse, bet bus ir daugiau naujienų.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |