Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

„Citus“ projektai: Vilniaus pokyčių centre startuoja estetiški „Mūnai by CITUS“ – per penkerius metus pasiūlys beveik 500 prestižinių butų

Paskelbta

-

Vilniuje, Kareivių gatvėje kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanija „Citus“ pradeda naujausią projektą „Mūnai by CITUS“. Penkiais etapais beveik 2 ha teritorijoje bus pasiūlyti 477 įvairaus dydžio prestižinio segmento butai. Statybos darbai jau prasidėjo, o pirmąjį etapą įmonė planuoja užbaigti iki 2025 m. IV ketv. Investicijos į visą projektą sieks beveik 64 mln. eurų; pirmajam etapui teks apie 10,3 mln. Eur investicijų.

Vilniaus plėtra, istoriškai, vyksta ryškiais etapais. Bene žinomiausios rajonų atgimimo sėkmės istorijos yra Pilaitė, Naujamiestis, Šnipiškės, Paupys. Šiuo metu didžiausi pokyčiai numatomi Žirmūnų–Verkių rajonuose ir pietinėje Vilniaus dalyje, apimančioje Stoties rajoną, Naujininkus, Markučius, Burbiškes.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Šios dvi naujausios lokacijos ne tik gyvybės įpūs buvusioms pramoninėms lokacijoms, kur dideli plotai virs moderniais, komfortiškais gyvenamaisiais kvartalais. Jose koncentruojasi svarbi transporto infrastruktūra, ypač gausu prekybos, pramogų, laisvalaikio ir poilsio vietų. Jų numatoma ir daugiau, o būsto plėtra ir sinergija su esamais ir būsimais traukos centrais užtikrins ilgalaikį gyvybingumą ir patrauklumą.

Žirmūnai, savotiškas „Šiaurės sitis“, išaugęs Šiaurės miestelio rėmus – ryškių pokyčių netrukus sulaukti turinti lokacija. Didelė, maždaug 83 hektarų ploto miesto zona iš esmės keičia veidą ir turi potencialą tapti viena populiariausių sostinės vietų. Vilniaus miesto savivaldybė kuria Verkių autobusų parko, kuris galės virsti naujomis viešomis erdvėmis, mokykla, darželiu, gyvenamaisiais namais ir taps anksčiau pramonės užimtų teritorijų konversijos katalizatoriumi, viziją. Bus tiesiamos naujos gatvės, plėtojama infrastruktūra: jau yra paruoštas Kareivių g. bei sankryžos su Verkių g. rekonstrukcijos projektas, atsiras daugiau dviračių takų, numatyta Šiaurinės gatvės plataus masto konversija, planuojamas pėsčiųjų tiltas tarp Žirmūnų ir Antakalnio. Todėl naujo turto vertė šioje zonoje per artimiausius 7 metus, „Citus“ analitikų skaičiavimu, kils iki 40 proc.

„Tokios ryškios didelių teritorijų konversijos pritraukia didžiules investicijas. Paskelbus apie planus konvertuoti autobusų parką, savivaldybės investicijas į infrastruktūrą, nekilnojamojo turto plėtra šioje teritorijoje suaktyvėjo. Dabar šios investicijos traukia naujas, o tai didina visos lokacijos ir ten esančio turto vertę. Tikime, kad prestižinio būsto projektas tokioje vietoje bus patraukli investicija į savo būstą jo pirkėjams“, – sako „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.


Projektui „Mūnai by CITUS“ buvo organizuotas architektūrinis konkursas, kuriuo siekta sukurti modernią, vakarietišką architektūrinę išraišką. Konkurse nugalėjo Sigito Sparnaičio ir Vytenio Gerliako architektūros studija „Eventus Pro“, pasiūliusi estetiškai patrauklius, įvairiapusiškus ir pažangius sprendimus.

„Architektai visus pastatus suprojektavo skirtingo aukščio, išdėstymo ir su skirtingomis fasadų apdailomis, o tai suteiks vizualinio įvairumo, jaukumo ir patrauklumo. Taip pat kruopščiai dirbo projektuodami maksimaliai apželdintą kiemą su labai įvairiomis zonomis ir įrenginiais jose. Visa tai bei kokybiškos medžiagos, saugi, aptverta ir gausiai apšviesta teritorija su vaizdo stebėjimo sistema, kodiniais vartais, vaizdo domofonais, projekto daugiafunkciškumas bei sklandus integravimas į tiesiog dūzgiančią „Šiaurės sičio“ teritoriją „Mūnus by CITUS“ pavers, tikiu, estetiškai patraukliausiu iš to, ką dabar galima rinktis šioje lokacijoje, tinkančiu bet kuriai vakarietiškai sostinei“, – įsitikinęs M. Galdikas.

Visus projekto etapus sudarys 8 gyvenamieji 3–9 aukštų pastatai su patalpomis verslui bei du verslo centrų pastatai.


Pastatai suprojektuoti iš modernių surenkamo trisluoksnio gelžbetonio konstrukcijų, užtikrinančių A++ energinio efektyvumo klasę, šiluminį ir garso komfortą, gamyklinę kokybę ir statybų greitį bei efektyvumą. Taip pat konstrukcijos bus gaminamos iškart su fasadų apdaila: dalis bus su skirtingų spalvų klinkeriu, dalis – dažyto betono, kuris yra gerokai ilgaamžiškesnis nei tinko apdaila.

„Visuose butuose, kaip įprasta „Citus“ projektams, bus įrengtas grindinis šildymas, autonominė vėdinimo sistema, vitrininiai langai. Būtų pirmuosiuose aukštuose gyventojai turės nuosavus kiemelius su įrengtomis terasomis, viršutinių – stogo terasas, kiti – erdvius balkonus“, – vardija „Citus“ vadovas.

Projekte viso bus siūlomi net 19 funkcionalaus, skirtingo suplanavimo, 1–4 kambarių, 24–94 kv. m (I etape – 24–77 kv. m) ploto butai. Pirmajame etape pirkėjai galės rinktis iš 73 butų, iš kurių didžiausią dalį – apie 42 proc. – sudarys 3 kamb., 51–71 kv. m ploto butai, daugiau vietos ieškantiems pirkėjams. Taip pat projekte bus 15 erdvių verslui gyvenamųjų namų pirmuosiuose aukštuose; pirmajame etape jų bus įrengtos 8.

Projekte visi butai bus gyvenamosios paskirties, nors aplink yra nemažai projektų, kuriuose parduodami būstai yra kitų paskirčių.

Gyventojams numatyta gausiai apželdinta ir įvairi kiemo erdvė, sudaryta iš 10 darbo, poilsio ir laisvalaikio zonų su treniruokliais, gultais, pavėsinėmis ir t.t. Planuojama daugiau nei 3 000 įvairių, 16 skirtingų rūšių augalų, daugiau nei 60 naujų medžių, apželdintos sienos ir pan. Kiekvienam naujakuriui numatoma dovanoti po medį balkone, kad žalumos urbanizuotoje teritorijoje būtų dar daugiau.

Projekte numatytos 607 parkavimo vietos (I etape – 55) dviejų lygių požeminėje aikštelėje, iš kurių – 67 bus skirtos elektromobiliams.

Statybų aikštelėje jau prasidėję darbai ir yra rezervuoti pirmieji butai. Jų kainos šiuo metu svyruoja maždaug nuo 2 900 iki 4 600 Eur už kv. m. Patalpų verslui kainos – 2 150–3 200 Eur/kv. m.

„Mūnus by CITUS“ anonsavome jau prieš metus, o jie, dėl patrauklios lokacijos, vertės augimo perspektyvų ir planuojamos koncepcijos, sukėlė potencialių klientų susidomėjimą. Esame sulaukę poros šimtų išankstinių užklausų, kurios jau virsta sutartimis. Tai leidžia tikėtis sėkmingos projekto eigos, ypač artėjant numatomam rinkos sulėtėjimą sukėlusio Euribor mažėjimui“, – kalba „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.


Pirmąjį etapą, kurio metu bus pastatyta ir II bei III etapų, taip pat planuojamų administracinių pastatų dviejų aukštų parkavimo aikštelė, numatoma, pagal dabartinius reikalavimus, iki 100 proc. užbaigti ir perduoti butus savininkams iki 2025 m. pabaigos. Panašiu metu prasidės antrojo etapo statybos, kurios turėtų trukti apie vienerius metus.

Projekto savininkas – Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB Victory Development IV; statybų valdytojas – „Citus Construction“. Pilna būsto apdaila, jei pirkėjai pageidaus, rūpinsis apdailos partneriai: „Būsto vizija“, „Iki raktų“ bei „Apdailos kodas“.

Skaičiai ir faktai:

Projekto adresas – Kareivių g. 5, Vilnius;
Sklypo plotas – apie 1,8 ha;
Numatomos investicijos – I etapo – apie 10,28 mln. Eur (viso – apie 63,98 mln. Eur);
Projektuojamas plotas – bendras plotas – 11,5 tūkst. kv. m, gyvenamasis – 3,5 tūkst. kv. m, komercinis – 0,9 tūkst. kv. m (viso: bendras plotas – 45,7 tūkst. kv. m, gyvenamasis – 22,11 tūkst. kv. m, komercinis – 2,66 tūkst. kv. m, administracinių pastatų – 10,63 tūkst. kv. m);
Butų sk., kambarių sk., plotai – I etape 73 butai; 1–4 kamb.; 23,71–76,92 kv. m (viso – 477 butai; 1–4 kamb.; 23,71–94 kv. m);
Komercinių patalpų sk. – I etape 8 (viso – 26, iš jų 11 – planuojamuose administraciniuose pastatuose);
Parkavimo vietų tipas ir sk. – I etape 65 požeminė parkavimo vieta (viso – 607; elektromobilių vietų – 67);
Planuojami statybų terminai: I etapo pabaiga – 2025 m. IV ketv. (viso projekto pabaiga – 2029 m. III ketv.; II etapo pradžia – 2025 m. IV ketv., pabaiga – 2026 m. IV ketv.).

Naujienos

Verslas5 val prieš

Pirmoji LOGIN diena: pranešėjai iš viso pasaulio, išskirtiniai renginiai ir uždaras vakarėlis dalyviams

Šiemet didžiausiam Baltijos šalyse inovacijų festivaliui LOGIN – aštuoniolika. Ta proga į konferenciją atvyksta rekordinis kiekis pranešėjų, dvi dienas Litexpo...

Ekspertai23 val prieš

Kripto ekspertai piešia verslo ateitį: paprastės NT įsigijimas, o Lietuva pasiūlys savo kriptovaliutą

Finansinių technologijų pažanga pasaulyje padarė didžiulį postūmį teikiant klientams inovatyvias ir patogias paslaugas. Finansų valdymas mobiliąja programėle jau nieko nebestebina....

Verslas23 val prieš

2023 m. „Hostinger“ fiksavo pelną, pajamos augo 57 proc. iki 110,2 mln. Eur

„Hostinger“ įmonių grupės konsoliduotos pardavimo pajamos 2023 m., lyginant su ankstesniais metais, didėjo 57 proc. – iki 110,2 mln. Eur....

Verslas1 d. prieš

„Akropolis Group“ trečius metus iš eilės išlaikė „S&P Global Ratings“ suteiktą BB+ reitingą su stabilia perspektyva

Tarptautinė reitingų agentūra „S&P Global Ratings“ iš naujo įvertino rezultatus ir kitas aplinkybes, kuriomis remiantis prekybos ir pramogų centrų valdymo...

Verslas4 d. prieš

„Planas Chuliganas” tapo „Ignitis” klientų aptarnavimo partneriais

Laimėjęs viešą pirkimą teikti klientų aptarnavimo paslaugas, kontaktų centras „Planas Chuliganas” oficialiai tapo sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis” klientų aptarnavimo...

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |