Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

„Hanner“ 2024 m. planuoja investuoti 114 mln. eurų į NT projektus Lietuvoje ir užsienyje

Paskelbta

-

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ šiais metais planuoja investuoti 114 mln. eurų: 50 mln. eurų žadama skirti Vilniaus gyvenamojo ir komercinio NT plėtrai bei kitiems projektams Lietuvoje, 64 mln. eurų – investuoti užsienio šalyse.

„Investicijų į gyvenamąjį būstą lygis išlieka panašus, kaip ir pernai. Dvejus metus stagnuojant šalies gyvenamojo būsto rinkai, poreikis reikšmingai didinti investicijas būtų neracionalus. Todėl Lietuvoje didesnį dėmesį skirsime komerciniams NT objektams, iš kurių svarbiausias yra „Zaha Hadid“ architektų biuro suprojektuotas verslo centras „Business Stadium Central“, – sako „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

„Hanner“ prognozuoja, kad Europos centriniam bankui priėmus sprendimą sumažinti palūkanų normą, antroje 2024 m. pusėje gyvenamo būsto rinka Lietuvoje gali pademonstruoti atsigavimo ženklus.

Todėl šiais metais įmonė planuoja pradėti 4 naujus gyvenamojo būsto projektus, kuriuose iš viso gyventojams bus pasiūlyta daugiau kaip 400 naujų butų. Bus pradėti gyvenamojo būsto projektai Naugarduko g. 62, Naugarduko g. 97, Panerių g. 34 ir Algirdo g. 77.

„Investicijos į gyvenamąjį būstą Vilniuje yra prioritetinė „Hanner“ veiklos kryptis, tačiau sostinėje pastaruoju metu biurokratiniai suvaržymai ženkliai apribojo investicijų galimybes, todėl esame priversti ieškoti alternatyvių rinkų užsienyje“, – kalba A. Avulis.

Šiais metais 26 mln. įmonė ketina investuoti į studentų namų projektus Lenkijoje, 23 mln. eurų skirti „Hilton“ viešbučio statyboms Venecijoje, 14 mln. eurų – vilų projektams Marbėjos regione, Ispanijoje, 1 mln. – „co-living“ projekto užbaigimui Čekijos sostinėje.

2023 m. „Hanner“ buvo numačiusi investuoti 145 mln. eurų. Faktinės praėjusių metų įmonės investicijos siekė 94 mln. eurų: 61 mln. eurų buvo investuota Lietuvoje, 33 mln. eurų – užsienyje.

„Dėl sumažėjusio būsto įperkamumo, per paskutinius dvejus metus butų pardavimai Vilniuje yra sumenkę du kartus. Esant mažesniam gyvenamojo būsto poreikiui, turėjome sumažinti ir investicijas šiame segmente“, – teigia A. Avulis.

Praėjusiais metais kompanija investavo į tvarios statybos konstrukcijų gamyklą Naujojoje Akmenėje, gyvenamųjų namų statybas Vilniuje ir verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statybas. Įmonė vilniečiams pasiūlė 106 butus „Šnipiškių solo” projekte, o iš viso per metus pardavė 288 būstus.

2023-aisiais taip pat 14 mln. eurų buvo investuota į „Hilton“ viešbutį Venecijoje, 11 mln. eurų – studentų būstus Lenkijoje, 4 mln. eurų – vilas Ispanijoje, 4 mln. eurų – studentų namus Čekijoje.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |