Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

„Homa Group” vadovė: 2024 m. NT rinkoje tikimės augimo

Paskelbta

-

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Homa Group” šiemet į nekilnojamojo turto (NT) projektus ketina investuoti 23 mln. eurų – 30 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Didžiausios įmonės investicijos bus nukreiptos į Vilnių.

„600 tūkst. gyventojų oficialiai perkopęs Vilnius yra sparčiai augantis miestas. Čia matome daug galimybių ir tikimės pirmųjų NT rinkos atsigavimo ženklų. Sostinei planuojame pasiūlyti tiek gyvenamuosius būstus, tiek komercines patalpas. Per kelerius metus ketiname išvystyti didelį, miestą puošiantį projektą šalia Spaudos rūmų”, – pasakoja „Homa Group” vadovė Jurgita Kveselaitė.

Įmonė Vilniuje įsigijo buvusios Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos pastatus bei nuomos teisę į sklypą šalia Spaudos rūmų.

Planuojama, kad naujasis projektas apims gyvenamuosius pastatus su apytiksliai 600 butų ir komercines patalpas, o bendrasis statinių plotas teritorijoje sieks apie 52 000 kv. m.
Visgi artimiausiu metu didžioji įmonės investicijų dalis (14,8 mln. eurų) bus nukreipta į komercinių objektų statybą Vilniuje.

Bendrovė taip pat pradės naujo prekybos parko Panevėžyje statybą. 2024 m. jam numatyta 8,8 mln. eurų investicija. 5,87 ha ploto sklype Smėlynės g. 85 statybas pradėti planuojama šių metų antrame ketvirtyje, o pabaigti numatoma 2025 m. antrame ketvirtyje.

Tikisi geresnių 2024 metų

Anot J. Kveselaitės, praėjusiais metais rekordiškai augusios tarpbankinės palūkanos įnešė neapibrėžtumo Lietuvos NT rinkoje – tiek fiziniai asmenys, tiek vystytojai kai kuriuos sprendimus atidėjo ateičiai.

„Homa Group” praėjusiais metais daug dėmesio skyrė rizikų vertinimui, strategijos koregavimui, vėlinome kai kurių projektų įgyvendinimą. Žvelgdami į rinkos dalyvių apklausas, žmonių lūkesčius, matome tam tikro atsargaus optimizmo. Tikimės, kad šiemet pirkėjai ir investuotojai bus aktyvesni”, – sako J. Kveselaitė.

2024 m. pradžioje Lietuvos NT plėtros asociacija (LNTPA) apklausė 47 nekilnojamojo turto plėtotojus. Artimiausiu metu NT sektoriuje tikimasi sulaukti augimo. Pusės apklaustųjų nuomone, šiais metais didžiausios paskatos NT plėtrai bus pingantis skolinimasis, gerėjanti ekonominė situacija (17 %) bei esantis NT pasiūlos lygis (11 %).

Kalbant apie kliūtis Lietuvos NT rinkai, dažniausiai minima nepalanki teisinė bazė ir kintantis reguliavimas (34 proc.) bei neapibrėžtumas dėl karo Ukrainoje (23 proc.).

„Tiek pirkėjams, tiek vystytojams būtų naudingas tolygus atsigavimas. Jei dėl pernelyg optimistinių lūkesčių NT rinka pakils staigiai, gali vėl brangti būsto bei kitos paskirties patalpos, nes vystytojai negalės greitai patenkinti išaugusios paklausos”, – aiškina J. Kveselaitė.

Ji taip pat pabrėžia, kad artimiausiu metu „Homa Group”, kaip ir kiti vystytojai, orientuosis į biurų ir prekybos patalpų vystymą.

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |