Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

Kas rūpi naujakuriams: domisi medžiagų kokybe, garso izoliacija ir patogia infrastruktūra

Paskelbta

-

Naujo būsto įsigijimas yra vienas iš svarbiausių priimamų sprendimų, todėl natūralu, jį besirenkantiems gyventojams kyla begalė klausimų: koks bute numatytas šildymas, ar yra sandėliukas, ar pakankama pastato garso bei šilumos izoliacija, kokia miesto infrastruktūra yra greta projekto ir taip toliau. Nekilnojamojo turto (NT) ekspertai sako, kad būstą reikia rinktis itin atsakingai, tad visada verta pasiruošti kuo daugiau klausimų ir išsiaiškinti net menkiausias smulkmenas, kad šios vėliau netemdytų naujakurių džiaugsmo.

„Naujo būsto besidairantys pirkėjai turi pačių įvairiausių klausimų, pradedant langų kryptimi ir baigiant stogo konstrukcijomis. Paprastai vienokie klausimai kyla jaunoms šeimoms su mažais vaikais, kitokie – vyresnio amžiaus gyventojams, tačiau kaip dažniausiai pasikartojančius ir būdingus visoms pirkėjų grupėms išskirčiau statybinių ir apdailos medžiagų kokybę, garso izoliaciją ir aplinkui projektą esančios teritorijos privalumus bei infrastruktūrą“, – sako NT vystymo bendrovės „Realco“ pardavimo vadovė Rasa Gustaitė.


Pataria pasidomėti teritorijos pokyčiais

Vienas iš dažniausiai būsto pirkėjų užduodamų klausimų yra apie greta pastato esančią miesto infrastruktūrą bei galimus teritorijos pokyčius ateityje.

„Šeimoms, auginančioms mažus vaikus, aktuali gera susisiekimo infrastruktūra, mokyklų bei darželių pasirinkimas kuo arčiau namų, patogus, lengvas ir greitas jų pasiekimas. Taip pat tokių klausimų sulaukiame ir iš vidutinio ar vyresnio amžiaus žmonių, kuriems svarbus geras susisiekimas viešuoju transportu, arti esančios jo stotelės, taip pat lengvai pasiekiamos gydymo įstaigos ir parduotuvės“, – komentuoja R. Gustaitė.

Ji pataria pasidomėti ne tik esama situacija, bet ir tuo, ar nėra numatyta pokyčių ateityje: kaip keisis rajonas per artimiausius kelerius ar keliolika metų, kokie pastatų aukštingumai numatyti aplinkiniuose sklypuose, ar apskritai planuojamos naujos statybos, o gal bus renovuojami, atnaujinami ar griaunami šalia esantys pastatai.

„Jei žmonės svarsto pirkti būstą, nes jiems patinka miško, upės ar kitos atviros žalios erdvės vaizdas pro langą, jiems aktualu, kad toks vaizdas išliktų ir ateityje. Tad reikia pasidomėti, ar toje vietoje nenumatytos kokio nors objekto statybos ir kaip jos gali pakeisti vaizdą. Tokio klausimo dažnai sulaukiame iš potencialių pirkėjų, apžiūrinėjančių mūsų Antakalnyje, Vileišio gatvėje, šalia upės vystomo projekto butus. Jie būna patenkinti sužinoję, kad šiuo metu esanti žalia erdvė su vaizdu į medžius bei upę ir ateityje išliks nepakitusi – tai daugeliu atvejų palengvina apsisprendimą dėl būsto įsigijimo“, – aiškina pašnekovė.

Būsto ekspertė teigia pastebinti, kad vis daugiau žmonių domisi ir taršos klausimais – koks yra rajono taršos lygis, kokie tyrimai buvo atlikti jam nustatyti, ar taršos lygis nedidės ir panašiai.

Nuo liftų iki garantinio aptarnavimo


Būsimiems naujakuriams rūpi ne tik viso NT projekto aplinka, bet ir pačio pastato savybės. Daugeliui rūpi namo energinė klasė, šilumos koeficientas, daug kas domisi garso izoliacija: ar namo sienos storos, kokie langai, kokia akustinė klasė, ar nesigirdės triukšmo iš lauko, gretimų butų ar lifto garsų.
Ji taip pat pataria renkantis būstą pasidomėti, ar pastate įrengtos vaizdo kameros ir kuriose vietose – tai užtikrina didesnį gyventojų ir jų turto saugumą.

„Dar vienas iš aspektų, į kurį norėčiau atkreipti dėmesį, yra konkretaus buto langai. Kiekvieno žmogaus poreikiai skirtingi, vieniems labiau patinka langai į šiaurę ar rytus, kitiems – į pietus, tad tai taip pat reikėtų įvertinti renkantis būstą. Paprastai Lietuvos gyventojai nori, kad bute būtų kuo daugiau šviesos, tad domisi būstais, kuriuose įrengti dideli ar vitrininiai langai, jų daug ir jie nukreipti į skirtingas pasaulio puses. Matyt, tam įtakos turi tai, kad Lietuvoje saulės, ypač šaltuoju sezonu, neturime daug“, – kalba R. Gustaitė.

Lietuvos gyventojai vis labiau įsigilina ir į statybos bei apdailos medžiagų bei viso pastato įrengimo kokybę. Besirenkantieji butus pirmame aukšte dažnai turi klausimų apie grindų sudedamąsias dalis, o viršutiniame aukšte – apie stogo konstrukcijas. Pasak „Realco“ ekspertės, tai yra sveikintina, nes nuo tokių plika akimi nematomų vietų įrengimo kokybės gali priklausyti ir gyvenimo būste patogumas bei komfortas.

Kalbant apie būsto įrengimą, ekspertė pabrėžia, kad dalį gyventojų išties domina būstai su pilna apdaila. Jie nori viską gauti iš vienų rankų arba bent jau iš NT vystytojo tikisi sulaukti alternatyvių pasiūlymų, kaip būstą įrengti.

Labai svarbūs yra garantinio laikotarpio bei defektų šalinimo klausimai: į ką kreiptis prireikus, kas vykdys garantinio laikotarpio aptarnavimą. Besirenkantieji būstą nepradėtame arba vos pradėtame statyti NT projekte, domisi ir paties vystytojo patirtimi bei reputacija.

„Įsigyjant būstą nebaigtame vystyti projekte, kyla rizika, kad projektas gali vėluoti arba jo gali būti apskritai atsisakyta, tad tokiu atveju vertėtų pasidomėti ir projekto vystytoju, jo anksčiau įgyvendintais ar dar vystomais projektais. Būsto pirkimas iš vystytojo, turinčio gerą reputaciją, gerus finansinius rodiklius ir teigiamą veiklos istoriją, padeda sumažinti rizikas“, – reziumuoja R. Gustaitė.

„Realco“ šiuo metu vykdo pardavimus aukštesnės klasės projekte „Vileišio 27“, kur su pirkėjais jau pradėtos pasirašyti notarinės sutartys, taip pat tęsia prestižinės klasės projekto „Algirdo 3“ statybas, dirba ties nauju projektu „Baltupis“, kur ketina pastatyti 366 būstus, taip pat vysto projektus „Just-in“ bei Parodų g. 1, kurie būsto sandėlį papildys atitinkamai 499 ir 690 butų.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |