Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

Nekilnojamas turtas Ispanijoje Almerija, kaip įsigyti?

Paskelbta

-

Ar norėtumėte turėti namą Ispanijoje, saulės, paplūdimių ir paeljos šalyje? Šiame straipsnyje papasakosime viską, ką reikia žinoti norint įsigyti nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, ypač jei ieškote nekilnojamojo turto Almerijoje.

1. Gaukite savo NIE

NIE (Número de Identidad de Extranjero) yra svarbus dokumentas perkant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje. Jo galite prašyti Ispanijoje, policijos nuovadoje arba savo šalyje, Ispanijos konsulate ar ambasadoje.

2. Atsidarykite banko sąskaitą Ispanijoje

Norint pirkti nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, reikia turėti banko sąskaitą Ispanijos banke, iš kurios galėtumėte atlikti mokėjimus ir gauti su sandoriu susijusias lėšas. Norėdami atsidaryti banko sąskaitą Ispanijoje, turėsite turėti savo NIE, pasą, pažymą apie gyvenamąją vietą Ispanijoje be mokesčių, pajamas patvirtinantį dokumentą ir adresą patvirtinantį dokumentą.

3. Derybos su pardavėju

Kai rasite jus dominantį nekilnojamąjį turtą, turėsite derėtis su pardavėju dėl kainos ir pardavimo sąlygų. Patartina išsiaiškinti tikrąją nekilnojamojo turto vertę, apsilankyti jame ir patikrinti jo būklę, vietą, paslaugas ir savybes. Jei pavyks susitarti, turėsite pasirašyti rezervacijos arba užstato sutartį, apie kurią paaiškinsime vėliau.

4. Pradėkite ieškoti hipotekos

Jei jums reikalingas finansavimas nekilnojamajam turtui įsigyti, turėsite susirasti hipotekos paskolą, atitinkančią jūsų poreikius ir finansines galimybes. Galite pasikonsultuoti su keliais bankais ir palyginti jų siūlomas sąlygas, pavyzdžiui, palūkanų normas, terminą, mokesčius, susietus produktus ir pan. Taip pat galite pasisamdyti finansų tarpininką, kuris padės jums rasti geriausią variantą.

5. Rezervavimo arba indėlio sutartis

Rezervacijos arba užstato sutartis yra privatus pirkėjo ir pardavėjo pasirašytas dokumentas, kuriame susitariama dėl pardavimo kainos ir pinigų sumos kaip užstato arba garantijos. Šios sutarties tikslas – rezervuoti nekilnojamąjį turtą, nustatyti pardavimo šalių įsipareigojimus ir pasekmes, jei jų nesilaikoma. Rezervacijos arba užstato sutartyje turėtų būti pateikta informacija apie šalis, turto aprašymas, pardavimo kaina, viešo akto laikotarpis ir užstato rūšis.

6. Oficialus vertinimas

Oficialus vertinimas – tai Ispanijos banko patvirtinto vertintojo ataskaita, kurioje nustatoma tikroji turto vertė. Oficialus vertinimas yra privalomas kreipiantis dėl hipotekos paskolos, nes bankas juo remiasi suteikdamas didžiausią finansavimo sumą. Oficialus vertinimas galioja 6 mėnesius, o jo kaina paprastai būna nuo 200 iki 500 eurų, kurią apmoka pirkėjas.

7. Parengti reikiamus dokumentus

Norint įforminti nekilnojamojo turto pirkimą, reikia surinkti daugybę dokumentų, kurie įrodo jūsų tapatybę, gebėjimą mokėti ir nekilnojamojo turto teisėtumą. Šie dokumentai yra šie:

 • Jūsų NIE arba paraiškos kvitas .
 • Jūsų pasas arba jūsų šalies asmens tapatybės dokumentas .
 • Rezervacijos arba užstato sutartis, jei anksčiau ją pasirašėte.
 • Banko čekis arba pinigų perlaida likusiai pardavimo kainos daliai, kuri turi būti perduota pardavėjui.
 • Privalomas hipotekos pasiūlymas, jei kreipėtės dėl hipotekos, ir mokėjimo už vertinimą įrodymas.
 • Nekilnojamojo turto dokumentai : paprastasis sertifikatas, energinio naudingumo sertifikatas, gyvenamosios patalpos sertifikatas, nekilnojamojo turto savininkų bendrijos pažymėjimas.

8. Pasirašykite viešąjį aktą

Viešasis aktas – tai dokumentas, kuriuo įforminamas nekilnojamojo turto pirkimas ir kurį pasirašo notaras, valstybės pareigūnas, patvirtinantis sandorio teisingumą ir teisėtumą.

Notaras patikrina visus dokumentus, patikrina, ar turtas nėra apsunkintas ir suvaržytas, ir garsiai perskaito viešąjį aktą. Jei sutinkate su jo turiniu, turite jį pasirašyti kartu su pardavėju ir banku, jei yra hipoteka. Notaras įteiks jums viešosios sutarties kopiją, kurią turėtumėte pasilikti kaip pirkimo įrodymą.

9. Mokėti mokesčius ir išlaidas

Perkant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje reikia sumokėti tam tikrus mokesčius ir išlaidas, kuriuos reikia sumokėti per 30 dienų nuo viešo akto pasirašymo. Šiuos mokesčius ir išlaidas sudaro:

 • PVM arba nekilnojamojo turto perleidimo mokestis, priklausomai nuo to, ar nekilnojamasis turtas yra naujas, ar naudotas; pardavimo kainai taikomas tam tikras procentinis dydis, kuris skiriasi priklausomai nuo autonominės bendruomenės.
 • Žyminis mokestis – mokestis, taikomas tiek naujam, tiek naudotam nekilnojamajam turtui, imamas už viešojo akto įforminimą ir hipoteką, jei tokia yra.
 • Notarų mokesčiai , kuriuos ima notaras už viešojo akto ir hipotekos dokumento parengimą ir pasirašymą, jei toks yra.
 • Registracijos mokesčiai, kuriuos ima nekilnojamojo turto registras už viešojo akto ir hipotekos įregistravimą, jei tokių yra.
 • Administraciniai mokesčiai, kuriuos ima administracinė įstaiga už mokesčių ir rinkliavų tvarkymą ir už viešo akto ir hipotekos, jei tokia yra, pateikimą nekilnojamojo turto registrui.

Iš viso mokesčiai ir išlaidos perkant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, priklausomai nuo įvairių veiksnių, gali sudaryti nuo 10 iki 15 % pardavimo kainos. Todėl patartina numatyti pakankamą biudžetą šiems mokesčiams padengti ir atidžiai apsvarstyti kiekvieno iš jų sąlygas.

10. Mėgaukitės savo naujuoju turtu

Sumokėję mokesčius ir padengę išlaidas, galite mėgautis savo naujuoju nekilnojamuoju turtu Ispanijoje. Tam reikės atlikti tam tikras procedūras, pavyzdžiui, pakeisti komunalines paslaugas, įsigyti būsto draudimą, užsiregistruoti savivaldybėje, pateikti prašymą išduoti medicininę kortelę ir kt. Taip pat galite savo nekilnojamąjį turtą dekoruoti, įrengti, renovuoti ar nuomoti. pagal savo pageidavimus ir poreikius.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |