Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

NT vystytojai atskleidžia, ar langų kryptys vis dar lemia būsto pasirinkimą: pirkėjų įpročiai gali nustebinti

Paskelbta

-

Teigiama natūralios saulės šviesos įtaka žmogaus organizmui – nenuginčijama: gerina nuotaiką, fizinę ir emocinę sveikatą, didina darbingumą, mažina nuovargį bei daugelio ligų tikimybę. Norėdami saulės šviesos turėti daugiau, naujakuriai, rinkdamiesi būstą, kruopščiai apsvarsto langų dydį ir puses, į kurias jie yra orientuoti. Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ Marketingo ir pardavimų vadovė Jurga Vilkenė dalijasi įžvalgomis, kokias pasaulio kryptis dažniausiai renkasi būsto pirkėjai ir kodėl netgi šiaurinė pusė gali būti patraukli.

Vienai krypčiai – ypatingi reikalavimai

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Natūrali dienos šviesa namuose suteikia namams daugiau šilumos, o jos kiekį reglamentuoja statybos techniniai reglamentai. Nekilnojamojo turto vystytojai privalo atsižvelgti į saulės apšvietos, vadinamos insoliacija, parametrus.

„Užtikrinti natūralios saulės šviesos patekimą į patalpas svarbu ne tik dėl gyventojų savijautos ir sveikatos. Jei reikiamas jos kiekis nepasiekia pastatų, tamsesni būsto plotai gali pradėti drėkti, o dėl to gali imti daugintis kenksmingi mikroorganizmai, atsirasti pelėsis. Mažas saulės šviesos kiekis kenkia ir pastatų infrastruktūrai, švarai, didina purvo bei dulkių kaupimąsi“, – sako J. Vilkenė.

Pasak jos, ypač svarbu tai, kad namui, kurio visi langai orientuoti šiaurės kryptimi, negali būti suteikta gyvenamoji paskirtis. „Tokiam pastatui galioja kiti reikalavimai, patalpos gali būti naudojamos kūrybinėms dirbtuvėms ar kitoms ne gyvenamosios paskirties veikloms. O tai būsto pirkėjams kelia papildomų iššūkių perkant bei naudojant tokį turtą“, – pažymi „YIT Lietuva“ atstovė.

Pietinė pusė – ne visada geriausia

Populiariausios kryptys, kurias renkasi būsto pirkėjai, yra pietūs. Pasak „YIT Lietuva“ marketingo ir pardavimų vadovės, naujakuriai ypač vertina pietryčius ir pietvakarius, todėl didesnė paklausa išaugina ir tokio turto kainą.

„Tačiau visuomet patariame įsivertinti, ar sumokėję daugiau už į šias kryptis orientuotą būstą, gyventojai galės pasinaudoti visais privalumais. Tarkime, į vakarus nukreipti langai atrodo išties patraukliai. Pirkėjai romantizuoja, kaip jaukiai gers arbatą ir stebės saulėlydžius. Žinoma, tai didelis privalumas. Visgi rekomenduočiau savęs nuoširdžiai paklausti – ar tikrai dažnai tai iš tikrųjų darysime? Vakarų kryptis yra populiari, neretai – brangesnė, tik dažnai namo grįžtame vėlai, saulės laidos nebematome ir viso šios krypties potencialo neišnaudojame“, – kalba J. Vilkenė.

Kita gyventojų geidžiama – pietvakarių pusė – irgi turi savų niuansų. Ši kryptis taip pat leidžia mėgautis gražiais vaizdais, tačiau saulė šioje vietoje yra pati karščiausia. Tai puiku šaltuoju sezonu, tačiau pastaruoju metu Lietuvoje vasaros išties karštos.

„Apie tai reikėtų pagalvoti renkantis į pietus orientuotus langus. Ši pusė visada buvo pati populiariausia, greičiausiai išparduodama ir, tikriausiai, savo populiarumo nepraras dar ilgai. Pietų kryptis – šilta, šviesi, tačiau ne visi įvertina, kad saulė čia yra aktyviausia. Todėl, nors žiemą šildymas bus ekonomiškesnis, dėl gyvenimo komforto vasarą gali tekti papildomai investuoti į kondicionieriaus montavimą ir eksploatavimą“, – akcentuoja „YIT Lietuva“ atstovė.

Šiaurės kryptis irgi turi privalumų

J. Vilkenė pastebi, kad savo populiarumu vakarams ir pietums dažnai nepelnytai nusileidžia rytų pusė. Iš šios krypties kylanti saulė taip pat gali padovanoti malonią šviesą. Rytuose diena tik įsibėgėja, todėl kaitros čia mažai, o apšvietos – apstu.

„Panašiai galime vertinti ir šiaurinę kryptį. Anksčiau pirkėjai šios pusės nemėgdavo ir netgi vengdavo. Tačiau dabar pastebima – nors saulės per šiaurinius langus nesimato daug, tačiau šviesos pakanka, o dažnai ji atsispindi ir šalia esančių pastatų languose. Šiaurinėje pusėje labai paranku įrengti miegamąjį, kur norime ilsėtis, o tai geriau daryti jaučiant malonią vėsą“, – pabrėžia ekspertė.

Tačiau, priduria ji, naujakuriams šiandien aktualus ne tik komfortiškas poilsis, bet ir pro namų langus atsiveriantys vaizdai.

„Mes patys būstus siūlome įsigyti su vaizdingomis Vilniaus, Kauno senamiesčio panoramomis. Pirkėjai jas vertina netgi labiau nei vieną ar kitą pasaulio kryptį. Todėl patarčiau susidėlioti prioritetus – tuomet bus galima mėgautis namais, apie kuriuos visada svajojote“, – pasakoja „YIT Lietuva“ atstovė.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |