Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

„Omberg group“ vadovė: norėdami suvaldyti būsto kainų augimą kitąmet, veikti turime jau dabar

Paskelbta

-

Besibaigiantys metai NT rinkoje, nors kiek geresni nei 2022-ieji, dėl itin prasto būsto įperkamumo ir didelių palūkanų išliko ramūs. Tačiau ekspertai perspėja: jei ateityje norime išvengti vėl sparčiai kilti pradėsiančių kainų ir pasiūlos trūkumo, ruoštis verslas turi jau dabar.

„Per šiuos metus sostinėje parduota kiek daugiau nei 2100 naujos statybos butų. Tai – beveik tiek pat, kiek pernai, nors stabilumo šiemet turėjome kur kas daugiau. Beveik pusė 2022-aisiais parduotų butų buvo nupirkti pirmaisiais mėnesiais, iki karo Ukrainoje pradžios, o jam prasidėjus rinka iš esmės sustojo.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Šiemet visų ketvirčių pardavimų rezultatai yra panašūs, tai – geras ženklas. Itin gera žinia buvo ir pagaliau nusistovėjusios būsto kainos, tačiau dabar turime nelengvą užduotį šį stabilumą išlaikyti kitąmet“, – teigia vienos iš didžiausių NT plėtros bendrovių Lietuvoje „Omberg group“ vadovė Dalia Andrulionienė.

206 butus trijuose savo projektuose šiemet pardavusi „Omberg group“ turi didesnę nei 9,5 proc. sostinės preliminarių būsto pardavimų rinkos dalį ir vėl yra antra daugiausiai butų pardavusi NT plėtros bendrovė Vilniuje. Daugiausiai butų sostinėje šiemet pardavė „Hanner“, jų rinkos dalis – 12,5 proc.

Kainos augs, jei nesiruošime iš anksto

D. Andrulionienės teigimu, panašu, kad infliacijai suvaldyti skirtos priemonės pasiteisino, todėl pagrįstai tikimasi Europos Centrinio Banko sprendimo dėl Euribor mažinimo jau kitų metų pavasarį.

„Tai reiškia, kad kitų metų antroje pusėje palūkanos būsto kreditui gali imti mažėti. Tuo pat metu įvairūs sprendimų priėmėjų įgyvendinti pokyčiai bei prognozuojamas atlyginimų augimas turėtų padidinti vilniečių perkamąją galią bei pagerinti būsto įperkamumą. Tad kitų metų antroje pusėje galime sulaukti išaugusios naujų butų paklausos“, – sako „Omberg group“ vadovė.

Ekspertės teigimu, jei susidarytų situacija, kai dėl išaugusios paklausos ir pastaraisiais metais pristabdytų statybų būsto imtų trūkti, jo kainos vėl pradėtų kilti.

„NT rinka – labai inertiška, veikdami joje privalome gyventi ateitimi, jai ruoštis iš anksto. Kitiems metams pasiruošimo darbus pradėjome dar 2023-iųjų pradžioje, todėl, jei matytume augančią paklausą, atsigaunančiai rinkai kitąmet galėtume pasiūlyti 425 butus skirtingose miesto dalyse“, – sako D. Andrulionienė.

Ji įsitikinusi: pakankama būsto pasiūla – vienintelis būdas išlaikyti kainų stabilumą. Dėl pandemijos ir karo metu išaugusių kaštų bei kritusios paklausos nemažai projektų ar jų etapų statybos buvo pristabdytos ar net atidėtos.

Todėl šiuo metu Vilniuje būsto sandėlis yra sumažėjęs, parduodami 3795 butai (palyginus, metų pradžioje buvo parduodami apie 4000 butų). Jei paklausa kitąmet išaugtų bent 30 proc., būsto ilgainiui imtų trūkti, pasirinkimas taptų ribotas, o kainos ir vėl pradėtų augti.

Plėtos naujus etapus, plės geografiją

Šiemet „Omberg group“ tęsė Viršuliškėse baigiamų statyti dangoraižių „Skylum“ pardavimus, taip pat rinkai pristatė Pilaitėje kuriamos gyvenvietės „Vyšnios“ II-ąjį etapą ir paskutinį šalia draustinio įsikūrusių „Bajorų lajų“ etapą, kurio raktus naujakuriai turėtų gauti jau šį pavasarį. Bendrovė taip pat baigė pirmojo savo komercinio NT projekto „Stockholm“ statybas.

„Šiemet įsigijome ir kitąmet planuojame įsigyti sklypų, skirtų ne tik gyvenamiesiems, bet ir komerciniams projektams – pastatę „Stockholm“ ir toliau diversifikuosime savo veiklas“, – sako D. Andrulionienė.

2024-aisiais bendrovė pradės pardavimus „Vyšnių“ III-iajame etape, taip pat rinkai pristatys naują gyvenamojo NT projektą Šeškinėje.

Obligacijos išplatintos anksčiau laiko

Pozityviai šiemet nuteikė ir investuotojų požiūris į verslo norą aktyviai plėtoti naujus NT projektus. „Omberg group“ rudens pradžioje per mažiau nei savaitę pasiskolino didžiausią planuotą sumą – 6 mln. eurų. Įsigyti „Omberg group“ obligacijų spėjo ne visi norą išreiškę investuotojai.

„Visada jautėme investuotojų pasitikėjimą mūsų veiklos modeliu, tačiau lūkesčius viršijusi obligacijų paklausa yra papildoma paskata užtikrintai plėtrai tiek gyvenamojo, tiek ir komercinio NT sektoriuose.

Kurdami naujas gyvenvietes bei projektus išskirtinį dėmesį ir toliau skirsime šiuolaikinių naujakurių bei modernaus verslo poreikiams patenkinti – žaliesiems sprendimams, gamtos ir miesto dermei bei komfortui“, – apie sėkmingą emisiją tuomet kalbėjo D. Andrulionienė.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |