Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

Parduodami namai Italijoje. Kokių dokumentų reikia? Patarimai.

Paskelbta

-

Namo pardavimas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis laiko, tam tikrų žinių ir kantrybės. Sprendimas parduoti savo nekilnojamąjį turtą Italijoje gali būti svarbus žingsnis žmogaus gyvenime, reikalaujantis priimti daugybę sprendimų. Vienas svarbiausių namo pardavimo aspektų – pasirinkti tinkamą partnerį, kuris padėtų jums šioje kelionėje.

Yra du būdai parduoti nekilnojamąjį turtą Italijoje: privačiai arba per nekilnojamojo turto agentūrą.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Kodėl verta naudotis nekilnojamojo turto agentūros paslaugomis?

Patartina nuo pat pradžių pasikliauti agentūros paslaugomis, nes teisingam vertinimui atlikti reikia žinoti dabartines Italijos nekilnojamojo turto rinkos tendencijas, kurios ne visada atitinka pardavėjų lūkesčius. Dažnai neteisingas Italijos nekilnojamojo turto vertės ir ypatybių įvertinimas tampa derybų atšaukimo, vėlavimo ir pakartotinių derybų etapo priežastimi.

– Nekilnojamojo turto agentūra turėtų turėti efektyviausią požiūrį į jūsų būsto Italijoje pardavimą, taikyti tinkamą strategiją, reklamuoti jį visomis įmanomomis priemonėmis.
– Kiekviena agentūra turi klientų ir partnerių, galimai susidomėjusių nekilnojamuoju turtu, duomenų bazę, todėl padidėja pardavimo tikimybė.
– Atlieka pirkėjų atranką, taupydama jūsų ir savo laiką.
– Nekilnojamojo turto agentūrų darbas – apsaugoti pardavėją visais pardavimo etapais ir prisiimti atsakomybę už sprendimų priėmimą.

Parduodant nekilnojamąjį turtą privačiai, nereikės patirti tarpininkavimo išlaidų, tačiau taip pat neteksite pirmiau minėtų privilegijų.

Nekilnojamojo turto agentūros pasirinkimas Italijoje

Nekilnojamojo turto agentūros pasirinkimas parduodant būstą Italijoje yra esminis žingsnis. Agentas, kuriam patikėsite parduoti savo nekilnojamąjį turtą, turi sugebėti suprasti tikrąjį nekilnojamojo turto potencialą.

Namo pardavimas Italijoje per nekilnojamojo turto agentūrą

Pirmas žingsnis, kurį turite žengti norėdami parduoti nekilnojamąjį turtą Italijoje, yra susisiekti su nekilnojamojo turto agentu ir susitarti dėl susitikimo apžiūrėti parduodamą nekilnojamąjį turtą. Kad galėtumėte tinkamai įvertinti, agentui patartina pateikti tam tikrus dokumentus, pvz:

 • Patalpų planas, kad būtų galima patikrinti jo atitiktį esamai būklei ir apskaičiuoti parduodamą plotą.
 • Kadastro išrašas, kad būtų galima patikrinti savininkus, tikrąją vertinimo objekto būklę ir servitutų buvimą.
 • Pažymos apie komunalinių paslaugų būklę.
 • Informacija apie kondominumą: einamosios išlaidos ir atlikti arba atliekami ypatingi darbai.
 • Galimai galiojančios nuomos sutartys.

Atlikus turto vertinimą, bus susisiekta su savininku arba jo atstovu, kad būtų paskirtas susitikimas aptarti ką tik atliktą vertinimą ir išsiaiškinti su turtu susiję klausimai.

Nekilnojamojo turto agento sutarčių rūšys Italijoje

Kitas žingsnis – nuspręsti, kokio tipo sutartį norite pasirašyti su agentūra. Yra dviejų tipų: įgaliojimas parduoti ir tarpininkavimo įgaliojimas, pagal kurį komisiniai mokami tik tuo atveju, jei agentas užmezga pirkėjo ir pardavėjo santykius ir sugeba juos užbaigti sandoriu.

Pardavimo įgaliojimas gali būti išimtinis arba neišimtinis. Patartina savo pasirinktai agentūrai suteikti išskirtinį įgaliojimą, net jei jis galioja tik trumpą laiką, dėl toliau nurodytų priežasčių:

 • Agentūra skirs maksimalius savo išteklius jūsų nekilnojamajam turtui parduoti, reklamuodama jį visuose savo reklamos šaltiniuose.
 • Bendradarbiavimas su keliomis agentūromis parduodant jūsų namą Italijoje lemia nekilnojamojo turto išpūtimą.
 • Kyla pavojus, kad bus sukurta savininkui nepalanki neigiamos konkurencijos, o ne bendradarbiavimo atmosfera.
 • Šiuolaikinis nekilnojamojo turto agentas bendradarbiauja su partneriais, kartu išlikdamas vienintele jungtimi su savininku, todėl suteikdami jam išskirtinį įgaliojimą neatimate iš jo galimybės parduoti nekilnojamąjį turtą kitų agentūrų klientams.
 • Tačiau įgaliojimas visada yra laikinas, dėl jo susitaria agentas ir pardavėjas, todėl po šio laikotarpio, jei jūsų netenkina atliktas darbas, visada galite pakeisti agentūrą.

Nekilnojamojo turto pardavimo Italijoje etapai

Laikui bėgant atsiras pirkėjas, kuris susidomės jūsų nekilnojamuoju turtu ir galės pateikti jums pasiūlymą pirkti nekilnojamąjį turtą.

1. Pasiūlymas pirkti

Gavę pasiūlymą, pereisite prie derybų etapo, kuriame bandysite suprasti, ar minėtas pasiūlymas atitinka jūsų poreikius ir ar verta jį priimti.
Kartu su pasiūlymu paprastai pateikiamas beprocentinis užstatas čekio forma, mokamas pardavėjui ir nepervedamas: užstatas, kuris bus grąžintas pardavėjui jo nepriėmus, o sutarties sudarymo atveju, t. y. kai pirkėjas sužinos apie pardavėjo sutikimą, ši suma taps patvirtinamuoju užstatu.
Jei pasiūlymas bus priimtas, bus pradėta rengti preliminarioji, o vėliau galutinė pirkimo-pardavimo sutartis. Atlikus šiuos veiksmus teks bendrauti su notaru.

2. Preliminari pirkimo-pardavimo sutartis

Preliminarioji sutartis paprastai pasirašoma notaro biure, kuris, patikrinęs miesto planavimo ir žemės registro duomenis, taip pat galimus apsunkinimus, pakviečia šalis. Šią sutartį pasirašo pirkėjas ir pardavėjas, taip abi šalys įsipareigoja užbaigti sandorį iki galo. Šiame etape pirkėjas sumoka pardavėjui 10-20 % visos sandorio vertės. Komisiniai (arba jų dalis) taip pat mokami nekilnojamojo turto agentūrai.

Italijoje įprasta, kad komisinius mokesčius ima abi šalys – pardavėjas ir pirkėjas, nes pagal įstatymą jie yra lygiaverčiai.

3. Galutinė pirkimo-pardavimo sutartis

Galutinė sutartis taip pat pasirašoma notaro biure dalyvaujant notarui.
Pirkėjas sumoka likusią sumą pardavėjui, taip pat galutinai suderinami nekilnojamojo turto agentūros mokesčiai.
Atlikus visas būtinas procedūras ir sumokėjus mokesčius, turtas perduodamas pirkėjui. Šis procesas paprastai užtrunka tam tikrą laiką ir apima sandorio įregistravimą vietos registro įstaigoje.

Nekilnojamojo turto pardavimo Italijoje dokumentai

Atminkite, kad norint parduoti namą, reikia pateikti šiuos dokumentus:

 • Kvalifikuoto asmens išduotas energijos vartojimo efektyvumo sertifikatas. Dokumentas galioja 10 metų;
 • Nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutartis, patvirtinanti, kad esate namo savininkas. Jei staiga jos nerandate, kreipkitės į notarą, kuris sudarė sutartį, arba į atitinkamą notarų archyvą;
 • Kadastrinis planas, t. y. žemės registre saugomas mastelio planas;
 • Hipotekos pažymėjimas, kuriuo patvirtinama, kad turtui nėra nustatyta hipoteka, išieškojimas iš turto ar teismo draudimas;
 • Dokumentai, susiję su nekilnojamojo turto ir komunikacijų tinkamumu naudoti, visų pirma: statybos leidimas, tinkamumo gyventi pažymėjimas, komunikacijų atitikties pažymėjimas:
 • Asmens dokumentai: Asmens tapatybės kortelė ir mokesčių mokėtojo kodas; Šeimyninė padėtis; Leidimas gyventi pardavėjams.

Įsigyjant nekilnojamąjį turtą Italijoje, svarbu laikytis visų teisinių procedūrų ir reikalavimų, kad ateityje išvengtumėte nemalonių staigmenų. Patartina bendradarbiauti su patyrusiu notaru ir licencijuota nekilnojamojo turto agentūra, kad sandoris būtų saugus ir teisėtas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |