Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

Paskaičiavo, kuriuose sostinės rajonuose labiausiai apsimoka pirkti butą nuomai

Paskelbta

-

Gyventojų skaičiui sostinėje ir toliau kasmet augant, nuomos rinka mieste išlieka stabili. Tiesa, ekspertų teigimu, pastebimų pokyčių į ją įneš 5 tūkst. Vokietijos karių ir jų šeimų atvykimas: numatoma, kad 70 proc. jų įsikurs Vilniuje. Vertindami nuomos perspektyvas, vienos iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovės „Omberg group“ analitikai apskaičiavo, kuriuose rajonuose jos grąža – didžiausia.

„Vidutinė metinė nuomos grąža Vilniuje, vertinant tiek pirminę, tiek antrinę rinkas, jau kurį laiką yra 5 proc. Peržiūrėję įvairius miesto rajonus, matome, kad investicijų grąža juose svyruoti gali gana reikšmingai: nuo 4 iki 7 proc. Tai priklauso ne tik nuo lokacijos ir pasiūlos, bet ir nuo butų dydžio“, – sako „Omberg group“ Plėtros ir inovacijų vadovė Ieva Genevičienė.

Ekspertės teigimu, įsigyti ir nuomoti labiausiai apsimoka 1 ar 2 kambarių butus ne tik dėl didelės jų paklausos tarp jaunų žmonių, bet ir dėl paprasčiausios matematikos: vieno kvadratinio metro nuomos kaina tokiuose butuose – didesnė nei 3 ar 4 kambarių.

Didžiausia grąža – Viršuliškėse ir Bajoruose

Įvertinus miesto rajonus, „Omberg group“ analitikų teigimu, sąrašo viršuje atsidūrė Viršuliškės ir Bajorai: čia vidutinė nuomos grąža siekia daugiau nei 6 proc.

„Ji apskaičiuojama lyginant balandžio mėnesio nuomos ir pardavimo kainas, taip pat – pasiūloje esančius butus nuomai ir pardavimui. Paprastai tariant, ji parodo, kokios metinės grąžos gali tikėtis dabar butą investicijai įsigijęs žmogus.

Pavyzdžiui, Bajorų vidutinė grąža šiuo metu yra kiek mažesnė, nei atskirų projektų rajone, nes nuomos pasiūloje yra nemažai didelių butų, kurių vieno kvadratinio metro vertė – mažesnė, tuo tarpu pardavimui siūlomi mažesni, 1-2 kambarių butai“, – teigia I. Genevičienė.

Rekordinę, 7 proc. grąžą, ekspertų skaičiavimais, pasiūlyti gali 1 kambario, 27 kv. m. ploto visiškai įrengtas naujos statybos butas be parkavimo vietos projekte „Bajorų lajos“. Skaičiuojama, kad jo vidutinė nuomos kaina metams – 6600 Eur. Tuo tarpu tokio pat 2 kambarių, 33 kv. m. ploto buto nuomos grąža – procentu mažesnė, 6 proc. Vidutinė metinė jo nuomos kaina vertinama 7800 Eur.

Vidurkį taip pat lenkia tokie rajonai kaip Justiniškės (5,69 proc.), Lazdynėliai (5,54 proc.), Pilaitė (5,23 proc.), Žirmūnai (5,23 proc.), Pašilaičiai (5,21 proc.).

Mažiausia grąža – Senamiestyje ir Žvėryne

Sąrašo apačioje staigmenų nėra: dėl itin didelės pardavimo kainos čia atsidūrė centriniai miesto rajonai. Skaičiuojama, kad pagal balandžio duomenis mažiausią vidutinę metinę nuomos grąžą užtikrintų Senamiestis (4,13 proc.) ir Žvėrynas (4,06 proc.).

„Akivaizdu, kad, vertinant turto įsigijimo galimybes, svarbu atsižvelgti ir į kitus aspektus, tokius kaip ilgalaikis turto vertės augimas. Centriniams rajonams šiuo atžvilgiu prilygsta tik šiuo metu sparčiai vystomi rajonai, tokie, kaip Šnipiškės, Viršuliškės ar tie patys Bajorai.

Svarbus aspektas – ir paklausa tarp nuomininkų. Žinome, kad centriniai rajonai gali pasiūlyti ne tik ilgalaikės, bet ir trumpalaikės nuomos sprendimus turistams. Trumpalaikės nuomos grąžos šiuose skaičiavimuose nevertinome.

Tuo tarpu labiau nuo miesto nutolusiuose rajonuose esantys butai paprastai pritaikomi ilgalaikiams nuomininkams“, – teigia „Omberg group“ atstovė.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |