Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

„Realco“: balandį sostinės pirminė NT rinka išliko nepakitusi

Paskelbta

-

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 207 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su kovu, kai parduoti 234 būstai, pardavimai sumenko 11,5 proc. 106 būstai balandį parduoti ekonominiame, 91 vidutiniame ir 3 prestižiniame segmente. Tuo metu sostinės pirminės NT rinkos būstų sandėlis išliko panašus kaip ir kovą.

Pasak „Realco“ pardavimo direktoriaus Marijono Chmieliausko, balandį naujų būstų pardavimai sostinėje nelabai skyrėsi nuo kitų šių metų mėnesių, tad panašu, jog didesnio pirkėjų suaktyvėjimo teks palaukti.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Pirkėjus pristabdančios priežastys išlieka tos pačios: aukšta palūkanų norma, nestabilumo jausmas dėl Rusijos karo Ukrainoje. Vis tik nors balandžio pardavimų rodiklis neišskirtinis, gyventojai jau kurį laiką aktyviau domisi naujų būstų pasiūla: internetiniuose projektų puslapiuose fiksuojami nemaži lankytojų srautai, gaunamos užklausos dėl projektų. Tai leidžia daryti išvadą, kad potencialių pirkėjų yra, jie svarsto būsto įsigijimo klausimą, atidžiai stebi NT projektus, pokyčius rinkoje“, – komentuoja M. Chmieliauskas.


Palyginti su praėjusių metų balandžiu, naujų būstų pardavimo sostinėje situacija yra kone identiška: pernai balandį parduota 210 būstų.

Būstų sandėlis – stabilus

M. Chmieliausko pastebėjimu, balandį Vilniaus pirminės NT rinkos sandėlis ir toliau išliko panašiame lygyje kaip porą ankstesnių mėnesių. NT plėtotojai, eksperto teigimu, vis dar laukia bazinių palūkanų normų mažinimo, todėl didesnio aktyvumo nematyti ir iš jų pusės.

Skaičiuojama, kad balandį pirkėjai galėjo rinktis iš 4089 būstų, esančių 131-ame projekte. Kovą rinkoje buvo 130 projektų su 4174 būstais. Tuo tarpu palyginti su 2023 metų balandžiu, būstų sandėlis šiemet ūgtelėjo – pernai tą patį mėnesį jame buvo 3897 būstai.

Per balandį į rinką įsiliejo 134 būstai, esantys trijuose naujuose projektuose ar jų etapuose. Praėjusiais metais tą patį mėnesį būstų sandėlį papildė 286 būstai, pirkėjams siūlomi 4 naujuose projektuose ar jų etapuose.

Didžiausią sostinės būsto sandėlio dalį šių metų balandžio pabaigoje sudarė būstai jau pastatytuose projektuose – tokių siūloma 2445. Nepradėtuose statyti projektuose yra 838, statomuose – 806 būstai.

„Realco“ šiuo metu vykdo pardavimus aukštesnės klasės projekte „Vileišio 27“, tęsia prestižinės klasės projekto „Algirdo 3“ statybas. Netrukus bendrovė planuoja pradėti gyvenamosios paskirties kvartalo „Baltupis“ statybas ir pardavimus, kur rinkai ketina pasiūlyti 155 skirtingo tipo būstus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |